Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 22 cze 2013, 19:27

Bradox napisał(a):bo podobno wieksze sa i nie mieszcza sie w wymiarach dla ON krotkowlosych.


Kwestia doboru hodowlanego. Takie są teraz modne, więc dobiera się rodziców dających duże, masywne potomstwo.
A że nie odpowiadają wzorcowi rasy? Jakie to ma znaczenie, ważne, że schodzą jak świeże bułeczki ... :negatyw:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 22 cze 2013, 19:30

No są większe,owszem.Połowa z nich jest pewnie nieprawidłowo mierzona :lool:
Powinno się przyjąć jakąś tolerancję.Ale nie podoba mi się celowe hodowanie jak największych i reklamowanie ich jako wielkich i grubokościstych.
Owczarek niemiecki powinien być psem średnim i atletycznym. :-)A przez modę idziemy w kierunku gigantycznych owłosionych owczarków pięknie wyglądających w ogródku zatracając przy tym ich przeznaczenie i użytkowość. :mur:
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Bradox » 22 cze 2013, 20:18

ja mysle ze choduja tak jak wszyscy psy liczace sie na wystawach gdzie sa spostrzegane i wygrywaja tak jak np ten: www.hodowla-bodyguard.pl/pl.php?s=2 ktory ma 73cm i podobno nie moglby byc w ZKwP bo za wysoki - czy to prawda ?
Bradox
Losowy avatar

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 22 cze 2013, 20:30

Wzorzec mówi jasno:
Wysokość w kłębie: pies - 60 do 65 cm, suka - 55 do 60 cm.Wiadomo,że są psy troszkę większe i też mają dobre oceny.
Ale jak napisałam wcześniej.Wystawy nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem hodowli owczarka niemieckiego,któremu nakazuje się ładnie wyglądać,mieć piękną maść i ładnie pachnieć :mur:
Owczarek to pies pracujący i ja kupując szczeniaka chcę wiedzieć co robią jego rodzice,jakie mają wyszkolenie,czy biorą udział w zawodach a nie czy ładnie leżą w ogrodzie.Nie wspominam o HD,ED,DNA, bo to powinna być norma.

Jakie osiągnięcia użytkowe ma pies,którego ciągle "przywołujesz do tablicy"?

P.S.Co do wystaw to wiadomo,że są różni sędziowie,niektórzy przyjaźnią się z hodowcami,dlatego też dobre oceny byle by zdobyć hodowlankę dostają psy za duże,agresywne,itd.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 cze 2013, 21:37

14ruda napisał(a):Dla mnie akurat psy z w/w hodowli nie są wzorem(choć są piękne).I wystawy też nie są dla mnie wyznacznikiem,bo właśnie przez nie hoduje się na wygląd a nie na zdrowie i charakter :przerażenie:.Jak można rasie użytkowej znieść wyszkolenie i wozić je tylko na te konkursy piękności? :mur:
DON dla mnie powinien wyglądać jak ON długowłosy-po prostu.A nie jak niedżwiedź postury kaukaza.
Pierwsze słyszę,żeby wzorzec miał być zmieniany.ON to ON.Jedna rasa-dwie szaty. To po co drugi?


Nie chodziło mi o to, że wystawy mają być wyznacznikiem czegokolwiek, tylko o to, że DON w ZKwP są dopuszczane i wystawiane, więc wcale poza wzorzec nie wykraczają. Może niekoniecznie kudłacze "tak mają", tylko taka jest selekcja w hodowli? Bo czym większy tym np skuteczniej odstrasza potencjalnych włamywaczy itp.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post