Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

rodowód

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 27 paź 2011, 15:10

witam Państwa bardzo serdecznie mam pytanie do specjalistów
2 lata temu znalazłem przywiązaną do drzewa sunię owczarka niemieckiego :xpiesek nie ma tatuażu ani chipa
ale wygląd wskazuje na typowego owczarka niemieckiego rozumiem że wygląd to nie wszystko niemniej jednak chciałbym się dowiedzieć czy istnieje techniczna możliwość sprawdzenia pieska i ustalenia czy jest to ONK czy też poprostu pies w typie proszę o pomoc. Oczywiście na dokumentach do pieska mi nie zależy bo i tak ją kocham ale po prostu pytanie zadaje z czystej ciekawości. nadmieniam że nie mam zamiaru jej rozmnażać
Maksio1
Losowy avatar

Re: rodowód

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 27 paź 2011, 15:24

Niestety nie masz jak potwierdzić pochodzenia suczki. Dbaj o nią bardzo, przygrnięte psy kochają mocniej :-)
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 38
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: rodowód

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 27 paź 2011, 15:31

wiem poznałem się już na niej mimo to że posiadam drugiego wilka mam go od szczeniaka i poświęciłem mu bardzo dużo czasu na tresurę suka mimo to że była już dwu letnia (tak oszacował wet.) jest posłuszna i bardzo karna.
Maksio1
Losowy avatar

Re: rodowód

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 27 paź 2011, 16:44

Tak jak napisała Karoll bez tatuażu czy chipa nie ma możliwości sprawdzenia czy sunia ma rodowód. Brak tatuażu sugeruje brak papierów, ponieważ dopiero od niedawna zaprzestano tej metody identyfikacji zwierząt. Zresztą jakie to ma znaczenie w przypadku znalezionego psiaka? Mój jest kupny, a rodowód widziałem jedynie w dniu przybycia (rodowodu, nie psa) do nas, jakoś w ramkę nie chciałem oprawiać. :lool:Nawet nie wiem gdzie się obecnie znajduje.

Zaprezentuj nam oba wilki w galerii. ;-)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: rodowód

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 27 paź 2011, 17:19

dziękuję za szybką odpowiedz tak sądziłem ale zawsze lepiej zapytać
Maksio1
Losowy avatar

Re: rodowód

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 27 paź 2011, 18:24

Zgadza się, kto pyta ten nie błądzi. ;-)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: rodowód

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 paź 2011, 18:26

Tomek napisał(a):Brak tatuażu sugeruje brak papierów, ponieważ dopiero od niedawna zaprzestano tej metody identyfikacji zwierząt.

a można troszkę jaśniej co chcesz przez to powiedzieć? :oops:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: rodowód

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 27 paź 2011, 19:22

Teraz szczeniaczkom zamiast tatuażu wszczepia się chipy. http://www.wetgiw.gov.pl/files/4080_IDE ... WYMOGI.pdf
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: rodowód

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 27 paź 2011, 19:25

No proszę, nawet nie wiedziałam :roll:
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 38
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: rodowód

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 paź 2011, 19:25

:--oserio? czyli rozumiem że np. jeśli dzisiaj przychodzi na świat miot psów w ZKwP, zamiast tatuaży będą miały chipy? pierwsze słysze :ooops:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post