Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

równaj w kontakcie

Nieprzeczytany postprzez Lucky_Luke » 3 cze 2011, o 19:40

Pytanie: jak skutecznie nauczyć tego psa? Piłka pod pachą niestety nie przynosi zadowalających rezultatów.
Lucky_Luke
Losowy avatar

Re: równaj w kontakcie

Nieprzeczytany postprzez eagle » 3 cze 2011, o 19:42

Plucie żarciem i klikanie ?
Pozorant i chodzenie na kontakcie, nagroda puszczenie na rękaw.
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Lucky_Luke » 3 cze 2011, o 19:49

Spróbujemy. Dzięki eagle!
Lucky_Luke
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 cze 2011, o 19:50

plucie żarciem bez klikania. ;)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Lucky_Luke » 3 cze 2011, o 19:54

czyli co, żarcie w mojej paszczy patrzę na psa i pluję? Z jaką częstotliwością? :lol:
Lucky_Luke
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 3 cze 2011, o 19:57

Lucky_Luke napisał(a):czyli co, żarcie w mojej paszczy patrzę na psa i pluję? Z jaką częstotliwością? :lol:

Możesz zobaczyć jaki jest szybki i w ile poradzi sobie z jednym :lol:
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Lucky_Luke » 3 cze 2011, o 19:58

Ta gapa dopiero ostatnio załapała 'wyłapywanie' smaków lecących z mojej paszczy wprost na niego :o ciamajda...
Lucky_Luke
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez eagle » 3 cze 2011, o 19:59

Lucky_Luke napisał(a):czyli co, żarcie w mojej paszczy patrzę na psa i pluję? Z jaką częstotliwością? :lol:

Trzeba nauczyć psa że z naszej paszczy coś wylatuje. Na początku statyka, pies się ładnie patrzy klik i plujemy. Jak załapie i nauczy się łapać plute jedzenie można zrobić parę kroków. Powinien sam pilnować naszej twarzy. Na początku plujemy często. Potem rzadziej lub np. przy zwrotach aby zachować skupienie psa.
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Lucky_Luke » 3 cze 2011, o 20:03

Dziękuję za rady! Tylko te smaczki są tak pyszne, nie wiem czy ich nie zjem zanim wypluję :lol:
Lucky_Luke
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez puma » 5 cze 2011, o 19:43

eagle na pozoranta to sie psa puszcza w nagrode jak pies juz chodzenie ma opanowane w przynajmniej przyzwoitym stopniu, a co do samej nauki to tak jak poprzednicy mowili, ze plujemy zarciem, tylko musisz zwrocic uwage pozniej czy pies Ci nie bedzie zachodzil na noge albo nie bedzie zostawal w tyle, bo takie moga byc wady tej metody, wiem po sobie i po swoim psie. Ewentualnie mozesz uczyc bezposrednio smaczkiem, czyli zarcie przed nos psa, potem stopniowo podnosisz smakolyk kilkanascie cm nad nos psa, pozniej coraz wyzej, az do momentu w ktorym trzymasz dlon na wysokosci twarzy tak zeby pies patrzyl Ci sie zarazem w oczy, no i w etapie koncowym, wiadomo, smaczek znika z pola widzenia.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje