Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Równanie :)

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 paź 2011, o 21:48

Pytanko do wszystkich którzy uczyli równania kontaktowego.

Otóż przejęłam Nazgulińskiemu na spacery komendę "równaj".
I tak oto, na ulicy pies idzie obok mnie. Jeśli idziemy po boisku - łeb ma zadarty na kontakcie. Dziabąg wie, że na boisku jest zabawa.
Czy ja dobrze myślę, że powinnam mu wynaleźć nowe słowo na kontaktowe równanie i uczyć go tego kontaktowego równania w różnych miejscach?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Re: Równanie :)

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 12 paź 2011, o 22:27

Chyba dobrze myslisz. Szkoda, ze "spaskudzilas" komende 'rownaj'. Teraz mozesz isc na komende 'kontakt' albo 'noga'. U mnie komenda kontakt byla na patrzenie mi w oczy bez uciekania wzrokiem w bok. Rownanie bylo na 'rownaj', 'noga' byla na siad przy lewej nodze z okrazeniem. Cos musisz sobie teraz wybrac :lol:
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 paź 2011, o 08:43

Ewa, musiałam zabrać sportową komendę "równaj", ponieważ pies nie był nauczony chodzić cywilnie obok nogi.
Przeszkadzało mi to trochę (zbyt mało żeby się tym mocno przejmować), a przegięcie było wtedy, kiedy zaczęła się na dobre ta akcja z kotami.

Repertuar brzydkich zwyczajów jaki krył się za cywilnymi spacerami bez komendy "równaj" były:
-notoryczne wyprzedzanie mnie na schodach i ściąganie z nich jeśli były dłuższe niż 3 schodki, zimą po prostu chodziłam śniegiem albo puszczałam go luzem jeśli schodziłam z górek na boisko (tam jest z 60 schodów) :shock: No chyba że akurat próbowałam metody "drzewo" dzięki której oduczyłam go ciągnąć z całych sił jeśli chciał iść do zapachu, ale nie oduczyłam ściągać ze schodów :P
-rozglądanie się po krzaczorach/trawach/samochodach w celach kocio-rozrywkowych
-rzadko bo rzadko ale czasami się zjeżył na jakiegoś psa i ciągnął (i tutaj metoda "drzewa" dała dooopy),
-nie respektowanie równania na cywilnych spacerach z psami (np. owczarkowe spotkania) i w nowych miejscach.

Także bęcki mi się należą.

Było tak, bo lubiłam wyprowadzać go na miękkiej obroży. Miękka obroża + brak powiedzenia psu co ma robić na spacerach = autodestrukcja ;-)
Teraz tego nie ma, ale za to na Nazgulowej szyi są kolce - słusznie bo z kotami jeszcze nie jest OK i w tym tempie długo jeszcze nie będzie :? . Dobrze że chociaż się za nimi nie rozgląda, powoli to ja je zauważam szybciej niż on i... omijam :roll: . Na razie mam jednego małego kotka u sąsiada na działce i jak tam jestem przechadzam się wzdłuż ogrodzenia z N (bo mam 2 pieczenie na jednym ogniu, N bardzo nie lubi jazgotliwego yorka który lata za tym ogrodzeniem), na razie tyle, później pogadam z sąsiadem na bliższe spotkanie trzeciego stopnia ekipy ich troje.

Rozmyślam nad jakąś obco-języczną komendą, dałabym "lewa", ale ta jest do BJ. może "fuss"... jeśli nic innego nie wymyślę będzie to właśnie "fuss"..
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 13 paź 2011, o 21:44

Myślę, że z tą osobną komendą to dobry pomysł, no bo na spacerze mnie np. wystarcza 'zwykłe' "równaj" - bez kontaktu, po prostu przy lewej nodze, ale za to 'sportowe' równaj fajnie wygląda...
Ja zaczynałam od równania nie na kontakcie, zwykłego swobodnego ale ładnego (bez wychodzenia do przodu, zostawania) równaj. Dużo później powstał pomysł i ambicje na równaj na kontakcie.. i tak powoli próbuje komendę "kontakt", na którą psica ma mi się patrzyć w oczy, na razie powiedzmy nam wychodzi przy nodze znaczy jak stoję, a równaj to tylko ja się obydwie baaardzo skupmy. Może jak będę miała więcej wolnego czasu, to może coś nam z tego wyjdzie :roll:

A co do obcojęzycznej komendy to jakiś czas temu grzebiąc w internecie, spis wszystkich komend, po niemiecku, angielsku, czesku itd... Wtedy można siebie i psiaka całkiem przestawić ;)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 paź 2011, o 09:27

Znam ta stronę.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 8 lut 2012, o 15:38

To my się nie mamy czym chwalić, u nas równaj wygląda tak:
Zulusowy idzie obok nogi, raz się spojrzy na mnie, raz nie, :negatyw: a kiedy stanę on siada i patrzy co dalej.
Kontakt minimalny, dobrze, że jedziemy na szkolenie w kwietniu
Kiria
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez dariex » 8 lut 2012, o 23:16

Uczenie chodzenia przy nodze w kontakcie wyglada troche inaczej,wiec się nie martw.Pies sam z siebie nie chodzi przy nodze patrząc przewodnikowi głęboko w oczy.
Chiv też nie był uczony chodzenia w kontakcie ,a jak chcę,aby na mnie spojrzał,to dodaję komendę "kontakt" - zwykle wykorzystuję do tego przytulony do siebie aport.
Wg mnie uczenie chodzenia przy nodze w kontakcie ma sens,kiedy kręci nas obedience,można dla własnej satysfakcji oczywiscie,choc w życiu niespecjalnie się to do czegoś przyda,aczkolwiek niewatpliwie wygląda cudnie.
Czy tak czy siak my pracujemy nad komendą "równaj" tak aby pies nie wyprzedzał mojej nogi nawet o milimetr ,na tym bardziej mi zalezy :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 lut 2012, o 23:27

Dokładnie.
Równanie kontaktowe sportowe nie przydaje się w codziennym życiu.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 9 lut 2012, o 07:17

Wiele z tego czego uczymy nasze psy nie przydaje się w codziennym życiu - robimy to przecież dla frajdy. Ot, taka nasza łowczarkowa fanaberia. :D
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 9 lut 2012, o 08:14

Zygmunt w kontakcie chodzi na komendę udo :lool: , bez kontaktu na równaj. Sook na razie chodzi tylko w kontakcie na równaj właśnie, chodzenia przy nodze bez kontaktu będzie uczona na inną komendę-jeszcze nie wiem jaką.
Mam z nimi (psami) taki problem, że jak wydaję jedną komendę np. Zygmuntowi a zna ją też Sook, to robią ją naraz jednocześnie :lool:
Np. Korekta u Zygmunta to źle, u Sook fe.
Jak Piotrek wychodzi z dwójką na spacer to zbiera ze sobą karteczkę, na której są spisane komendy dla suczaka :-P :roftl:

edit. literówki
Ostatnio edytowano 10 lut 2012, o 14:36 przez Karoll, łącznie edytowano 1 raz
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje