Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Ryby

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 12 wrz 2012, o 18:03

Moja zula bardzo lubi ryby słodkowodne ,no wiecie płotki i te sprawy smażone ,wymyśliłam że bende jej mielić surowe i smarzyć klopsy .Czy pies może jeść ryby co dziennie .Jak myślicie :ok:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Re: Ryby

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 12 wrz 2012, o 19:46

Hahah :D Ja myśle że tak, ponieważ czytałam że nawet weterynarz poleca podawanie ryb a niektórzy to karmią tylko tym np z ziemniakami albo warzywami :)
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 12 wrz 2012, o 22:04

Może , i najlepiej surowe. Żadne mielenie i smażenie. Tylko tracisz wiele wartości odżywczych i dodajesz sobie zbędnej roboty.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 13 wrz 2012, o 07:06

Surowe ryby codziennie to nie najlepszy pomysł gdyż zawierają tiaminazę - enzym rozkładający witamine B1 co może wywołać awitaminozę B1, ponadto niektóre ryby morskie (np. morszuk, mintaj, czarniak, witlinek) zawierają TRIOX (tlenek trójmetyloaminy) - wiąże on żelazo w nieprzyswajalny związek. Gotowanie powoduje unieczynnienie TRIOXu oraz tiaminazy. Wolna od TRIOXU (i tiaminazy) jest dostępna u nas flądra.

Przy stałym podawaniu ryb surowych - mam na myśli codzienne karmienie rybami - powinno się suplementować witaminą B1.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 13 wrz 2012, o 11:34

W pytaniu były konkretnie wskazane ryby słodkowodne, a poza tym oczywiście przesada nigdy nie jest wskazana. Jak to ktoś powiedział, 20 litrów żródlanej wody wypijane codziennie też może zaszkodzić. Jak największa różnorodność pożywienia najlepiej zabezpiecza przed wszystkimi niedoborami i nadmiarami.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 13 wrz 2012, o 11:54

donald1209 napisał(a):W pytaniu były konkretnie wskazane ryby słodkowodne, a poza tym oczywiście przesada nigdy nie jest wskazana. Jak to ktoś powiedział, 20 litrów żródlanej wody wypijane codziennie też może zaszkodzić. Jak największa różnorodność pożywienia najlepiej zabezpiecza przed wszystkimi niedoborami i nadmiarami.

Słodkowodne mają tiaminazę - morskie tiaminazę i TRIOX.
Z postu założycielki tematu zrozumiałam, że ona chce żywić tylko rybami - jako jedyne źródło białka, stąd moja odpowiedź.
Jeśli ryby będzie podawać 2-3 razy w tygodniu a resztę dni posiłek będzie stanowiło inne mięso (różnych zwierząt) i podroby to można podawać surowe ryby, które są świetnym źródłem wysokiej jakości białka i NNKT.
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 16 wrz 2012, o 20:42

POPROSTU ZASMAKOWAŁY JEJ KLOPSY,A JA OD ROKU MAM PROBLEMY Z TYM ZE ZULA POPROSTU NIE JE .TO ZNACZY JE JAK GOŁĄBEK ALE TERAZ JUSZ WIEM TAKA JEJ URODA .A TE RYBY RAZ NA TYDZIEŃ BENDZIE DOSTAWAĆ .DZIEKUJE ZA RADY

Proszę nie pisać z włączonym przyciskiem caps lock. Tomek
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 gru 2013, o 12:35

Czy ości nie są niebezpieczne dla psa? I czy ktoś ma doświadczenie w karmieniu tylko rybami przy ustalaniu na co pies ma alergię?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 9 gru 2013, o 13:24

Podaję czasem rybę podgotowaną na parze. Wyciągam kręgosłup. Psina je bardzo ostrożnie i nigdy nie było problemów.
Na plaży podaję jej czasem odrzucone przez rybaków małe rybki w całości, takie mieszczące się w dłoni. Wcina bez problemu i wygląda na to, że ości się trawią.
Podawałam ryby przy podejrzeniu alergii, ale okazało się, że to była grzybica... .
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 gru 2013, o 13:30

Mój pies właśnie pochłania jedzenie nie zjada, więc muszę być pewna, że nie zaszkodzi... Małe rybki jak szprotki chyba nie powinny, ale nie wiem co z większymi. I czy może być tak, że psa uczulą jedne ryby a inne nie? Będę pytać weta, ale fajnie zawsze bezpośrednio od ludzi z podobnymi problemami się dowiedzieć jak było u nich :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje