Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Kubix20 » 08 lis 2012, 19:29

Witam . od wczoraj posiadam 1.5mieś szczeniaczka . martwie się bo ma biegunkę . karmiłem go ryżem , karmą z puszki i włoszczyzny troche do tego gotowanej dałem wczoraj ( ojciec zootechnik powiedział że to przez warzywa być może? ) . wszystko mieszałem . dawałem mu też troszkę surowej wątróbki ale to tylko troszkę . i suchą karmę na przekąskę . ojciec mówi żeby przestawić mu diete na samą suchą karmę . potem jeśli mu przejdzie dawać mu co jakiś czas wymienione składniki pojedyńczo i zobaczyć który powoduje biegunkę . piszę bo się martwie choć piesek wygląda i zachowuje sie zdrowy jak ryba ale może zlą drogą idziemy z tą rzadką kupką a przyczyne znacie Wy . doświadczeni owczarkarze :)z góry dziekuję . Kuba :)
Kubix20
Losowy avatar

Re: Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 08 lis 2012, 19:36

Podstawowe pytanie, to czy tym samym szczeniak był karmiony w hodowli? Jeżeli tak, rzadsza kupa może być efektem stresu, dość częsty objaw u szczeniaków po przybyciu do nowego domu. Jeżeli w hodowli był karmiony czymś innym, to zafundowałeś mu rewolucję pokarmową, stąd rzadka kupa.
Aha, surowa wątróbka wiele psów "rozwalnia"
:-)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 42
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 21
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 08 lis 2012, 19:37

być może za bardzo mieszasz rodzaje pożywienia.....?.... A pytałeś się swojego weterynarza?
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Wiek: 23
Lokalizacja: prawie rzeszów
Pochwały: 3
Dołączył(a): 09 lip 2012, 13:06

Re: Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 08 lis 2012, 19:47

Kubix20 napisał(a):Witam . od wczoraj posiadam 1.5mieś szczeniaczka . martwie się bo ma biegunkę . karmiłem go ryżem , karmą z puszki i włoszczyzny troche do tego gotowanej dałem wczoraj ( ojciec zootechnik powiedział że to przez warzywa być może? ) . wszystko mieszałem . dawałem mu też troszkę surowej wątróbki ale to tylko troszkę . i suchą karmę na przekąskę . ojciec mówi żeby przestawić mu diete na samą suchą karmę . potem jeśli mu przejdzie dawać mu co jakiś czas wymienione składniki pojedyńczo i zobaczyć który powoduje biegunkę . piszę bo się martwie choć piesek wygląda i zachowuje sie zdrowy jak ryba ale może zlą drogą idziemy z tą rzadką kupką a przyczyne znacie Wy . doświadczeni owczarkarze :)z góry dziekuję . Kuba :)



o matko i corko...noo to niezla mieszanke szczeniakowi podales! sorry ,ale wcale sie nie dziwie ze ma po tym biegunke. Nawet dziwne by bylo gdyby nie mial.... :przerażenie:
Musisz zrozumiec ze owczarki maja bardzo wrazliwy uklad trawienny. DOROSLE owczarki!!!..a co dopiero taki maluch.
Musisz sie zdecydowac CZYM/ JAK chcesz karmic pieska. Jesli tam skad go masz...byl karmiony sucha karma, to nawet jak zdecydujesz, ze Ty bedziesz karmil jedzeniem gotowanym (np), trzeba go do tego przyzwyczajac bardzo powoli.
W chwili obecnej jak pies ma rozwolnienie lepiej nie experymentuj...podawaj ryz (dobrze rozgotowany!! niesolony!! i czasem nie gotowany w mleku- bo z czyms takim tez sie spotkalam) z chudym, ugotowanym miesem kurczaka. BEZ warzyw!! Pies nie trawi celulozy zawartej w warzywach. Jesli juz podaje sie warzywa, to rowniez prawie rozgotowane i ROZDROBNIONE na papke.
Nie bede sie tu rozpisywala dalej w temacie "zywienie"- jest tutaj odpowiedni dzial, poczytaj i sie dowiesz.
Narazie wylecz psiaka z biegunki!!!!
Bazooka
Losowy avatar

Re: Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Kubix20 » 08 lis 2012, 20:18

ja też nie bede się rozpisywał i zastosuje się do wskazań. jutro zapisze go do weta . facet z hodowli mówił że ryż jadł. nawet nie mogłem go dopytać z czym itp bo miał autobus zaraz a teraz nie odbiera telefonu wiec postawiłem na karmę .. zmienie na kurczaka bez dodatków. wybaczcię . jestem świeżak ale , chce dbać o tego psiaka jak tylko można bo już go pokochałem :)mistrzowski jest i nie mogę dopuścić by z mojej winy się pochorował.
Kubix20
Losowy avatar

Re: Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 08 lis 2012, 20:54

Witaj Kuba, a z jakiej hodowli masz szczeniaczka? Trochę szybko od mamy odstawiony i odrazu tyle nowego popróbował tak więc miał prawo tak zareagować. Wet na pewno mądrze doradzi. Pokaż nam maluszka :)
beata1965
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Wiek: 49
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 3
Dołączył(a): 06 gru 2011, 19:40

Re: Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 08 lis 2012, 21:05

Kubix20 napisał(a):mistrzowski jest i nie mogę dopuścić by z mojej winy się pochorował.


tylko ze Twoj szczeniak niestety z powodu Twojej niewiedzy JUZ sie pochorowal :nea:
Bazooka
Losowy avatar

Re: Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Kubix20 » 08 lis 2012, 21:25

szczeniaczek pochodzi z tej hodowli : http://www.zpiaszczystejgorki.neostrada.pl/page19.html
. gdy wróciłem wczoraj do domu z pieskiem był poprostu okropnie głodny. podejrzewam że , nie dawali mu jeść przez jakiś czas by nie narobił w pociągu ( facet jechał pare dobrych godzin ) wiec może to też przyczyniło się do biegunki ? pozatym facet gdy spytałem co dawać mu jeść nie powiedział bo musiał lecieć na autobus. z rana znów spróbuję zadzwonić. oczywiście w dużej mierze moja w tym wina bo zafundowałem mu nieumyślnie bombe. tak Bazooka. mam to "poczucie winy". na usprawiedliwienie mam tylko nie wiedzę początkową i szybką reakcje .
Kubix20
Losowy avatar

Re: Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 08 lis 2012, 21:31

Kubix20 napisał(a):szczeniaczek pochodzi z tej hodowli : http://www.zpiaszczystejgorki.neostrada.pl/page19.html
. gdy wróciłem wczoraj do domu z pieskiem był poprostu okropnie głodny. podejrzewam że , nie dawali mu jeść przez jakiś czas by nie narobił w pociągu ( facet jechał pare dobrych godzin ) wiec może to też przyczyniło się do biegunki ? pozatym facet gdy spytałem co dawać mu jeść nie powiedział bo musiał lecieć na autobus. z rana znów spróbuję zadzwonić. oczywiście w dużej mierze moja w tym wina bo zafundowałem mu nieumyślnie bombe. tak Bazooka. mam to "poczucie winy". na usprawiedliwienie mam tylko nie wiedzę początkową i szybką reakcje .



Kuba ja Cie nie atakuje...bardziej wspolczuje Ci i szczeniakowi!
Bazooka
Losowy avatar

Re: Rzadka kupka szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 08 lis 2012, 21:35

to może do tego czasu postaw na ryż z kurczakiem zmielonym, to jest podobno najbardziej lekko strawne.
ps.pies z tomaszowa jechał aż do kętrzyna? Co się stało,że wybrałeś tak daleką hodowlę?
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Wiek: 23
Lokalizacja: prawie rzeszów
Pochwały: 3
Dołączył(a): 09 lip 2012, 13:06

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post