Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Samokontrola

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 22 cze 2015, o 19:27

No i brawko, pies zrozumiał cel pracy, tylko utrzymać ten efekt.

Zofia

PS obejrzałam filmik. Moim zdaniem, suka pracowałaby z większą pasją, gdyby natychmiast oddawała zabawkę - nagrodę, a nie zostawała z nagrodą w dystansie od przewodnika.
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez norineko » 22 cze 2015, o 21:37

Z trudem udaje mi się ochłonąć po wyczynie Cezarego. Naprawdę zrozumiał!

Dziękuję Pani Zofio! No to będę wymagać oddania zabawki.
Co widać polubiła bardzo talerze, a jeszcze rok temu nie znosiła jej zdaniem takiego głupiego kształtu i dziwiła się, że inne psy pasjonują się skakaniem do tego czegoś.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Jeanette » 22 cze 2015, o 21:58

Norineko: jeżeli sunia ma się poruszać, ZAMYKASZ rękę :) Otwarta ręka oznacza zamrożenie w bezruchu.
Jeanette
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Aneta
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez norineko » 22 cze 2015, o 22:33

No tak, z tym, że u Leny to nie działa tak czy owak. Po prostu jak mam coś w dłoni to ona nie dziamgała, więc jej ten gest zostawiłam. Wczesniej po prostu to była piłka na ręce. Na żarcie właśnie dziamga jeszcze mocniej.
Ale u Czarka jak najbardziej działa to ustrojstwo. I tam ogólnie pamiętam co robić, z tym, że oboje jeszcze się z tym gubimy. A Czarek na mnie patrzy jak na słonia - o co Ci kobito chodzi????

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez norineko » 30 cze 2015, o 17:46

Czarek pamięta co to znaczy aportować i pomimo pewnej przerwy nie zapomniał, mało, robi postępy.
Już doskakuje do aportu z galopu i przynosi - na razie ostrożnie, żeby mu to cenne coś nie wypadło. Niemniej niesie i już siada z aportem przede mną. Zauważyłam, że oczekuje, aż wykonam gest związany z oddawaniem aportu - sam mi też próbuje w tym pomagać i wkładać koziołka do ręki. Jak dobrze, że go nie zwalniałam i nie dopuszczałam, by pluł. Teraz zauważam, że ma utrwalone - mogę pukać aport, schylać się, trzyma twardo. Reaguje tylko na polecenie i jednocześnie na jedno specyficzne ułożenie mojej ręki. No i czeka na polecenie zwalniające ze spokojem.

Uff, jak na niezabawkowego to nieźle. Nie wykluczam, że docelowo jamnik może aportować lepiej (regulaminowo) niż Lena.

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 2 lip 2015, o 22:24

No i Czaruś dziś ślicznie aportował koziołka na dworze w parku :) Dobiega z pasją, porywa i szybciutko leci do mnie, żeby jak najszybciej oddać :) Zaczyna mu się to ćwiczenie wyraźnie podobać :) Siada bardzo ładnie przede mną z aportem :)

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 3 lip 2015, o 00:16

Będzie z Czarka mistrz aportu, a przenież pies "niełupowy" :D
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez norineko » 13 sie 2015, o 12:42

Czarek już idzie przy nodze na kontakcie dzierżąc koziołka :)

A to takie dzisiejsze unowocześnienie doskonalenia trzymania - w pozycji pt: "Czaruś prosi prosi":
Obrazek

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 13 sie 2015, o 16:23

No i elegancko! :))
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez norineko » 24 sie 2015, o 21:02

Ciąg dalszy - Czarek dziś aportował z prawdziwą pasją na dużej łące przy jemu obcym ONku (pies koleżanki). Dopadał koziołka z pasją, bardzo ostrożnie i z misją wręcz starał się DOKŁADNIE w środku go zlapać i odpowiednio umieścić w buzi po czym wracał galopem by siąść blisko przede mną i czekać, aż zabiorę, a on będzie mógł dostać nagrodę.
Mało, usiłował wymuszać to ćwiczenie widząc gdzieś w pobliżu koziołka, usiłował nawet wyrywać mi go z ręki, żeby potrzymać i pokazać, że to robi cały czas.
Podejmowanie aportu to osobna historia, bo dziś po raz pierwszy okazało się, jak bardzo ma utrwalone to, że koziołka łapiemy w środku. Gdy upadł on jakoś bokiem, nieładnie Czarek starannie go przestawiał, aby udało się go złapać w środku - np. przestawiał łapkami z boczku do pozycji leżącej i potem dopiero podejmował. Może tak zrobić w razie czego?

norineko
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje