Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Samokontrola

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 28 wrz 2015, o 07:40

Ja stosuję samokontrolę do zamrażania - działa, nawet jeśli odchodzę a pies ma zostać w danej pozycji, ale np. z aportem czy targetem u mnie nie działa, co mnie dziwi:/
Tez tak zaczynałam naukę komendy nie i niepodejmowania jedzenia bez komendy:) Oraz rozumienie sygnałów dobrze - przedłużający i okey - zwalniający.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 wrz 2015, o 12:12

Używałam smakola na dłoni do nauki delikatnego brania z ręki i by pies załapał komendy "dobrze" i "nie". Może dlatego gdy próbowałam tej samokontroli Kafka traciła zainteresowanie smakolem jak tylko zamknęłam dłoń? Nie wolno to trudno, szkoda zachodu ;)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 28 wrz 2015, o 13:24

Nie przeczę,że to bardzo przydatne, widziałam w pracy na żywo z różnymi psami.
Jednak to ma sens z "zielonymi "psami,przy budowaniu od samego początku-tak mi się wydaje.
Jako tako nigdy tego nie stosowałam,ale zabawę w otwartą i zamkniętą dłoń już tak. U nas miało to wyeliminować podgryzanie paluszków- moich i przyznam,że udało się doskonale ;) Kiedy Rude nie obgryzało mi zakończeń dłoni- ta się otwierała i smakol był osiągalny, kiedy szczypał i podgryzał-pięść zaciskała się mocniej.
Podejrzewam,że tak, jak u Grażynki i Kafci, była by taka sama reakcja.
Z nauką "nie", to nie wiem, jak to wyszło,ale się udało :roftl: , "dobrze" było wzmacniane jedzonkiem lub zabawą, natomiast mamy jeszcze jedną komendę, jak słowo "nie" nie zadziała i jest to "źle"-to jest sygnał,że jak się nie zbierze do kupy i nie ogarnie,to następne będzie "k.....a mać!", a dla Rudego to gorsze niż lanie :lool: :lool:
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 28 wrz 2015, o 16:38

vega_bw napisał(a):Nie przeczę,że to bardzo przydatne, widziałam w pracy na żywo z różnymi psami.
Jednak to ma sens z "zielonymi "psami,przy budowaniu od samego początku-tak mi się wydaje.

Moim zdaniem niekoniecznie. Triss miała 7 tygodni i była zielona niczym szczypiorek na wiosnę, kiedy zaczęłyśmy samokontrolę. Z perspektywy kilku miesięcy: fakt, przydaje się, ale nie jest to ćwiczenie o kluczowym znaczeniu.
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 28 wrz 2015, o 16:53

A co masz na myśli pisząc,że niekoniecznie? Bo jestem ciekawa.
Moim zdaniem, dość trudno jest przestawić psa na tzw samokontrolę, kiedy podobne gesty służą do czego innego-to tak, jakby nagle skinięcie głową na "tak" miało oznaczać "nie".
Może się mylę,ale z mojej perspektywy to tak wygląda.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 28 wrz 2015, o 17:32

vega_bw napisał(a):A co masz na myśli pisząc,że niekoniecznie? Bo jestem ciekawa.
Moim zdaniem, dość trudno jest przestawić psa na tzw samokontrolę, kiedy podobne gesty służą do czego innego-to tak, jakby nagle skinięcie głową na "tak" miało oznaczać "nie".
Może się mylę,ale z mojej perspektywy to tak wygląda.

No dokładnie takie samo jest moje odczucie. Jeśli psu wcześniej nie tłumaczono nic z użyciem ręki, czy też żadnego gestu otwarta/zamkniętą dlonią nie wykonywano, to może jakoś złapie, ale np. moje już wcześniej miały te gesty w użyciu. I bardzo trudno mi było je przestawiać. Lena np. się nie przestawiła.
I też jakos nie przeceniam tego gestu. Czarek w pewnym momencie skojarzył otwartą dłoń z warowaniem i teraz na otwartą dłoń usiłuje zawarować (przy ćw. pozycji) a zamknięta go wyraźnie wprowadza w zakłopotanie, bo nie wie, co ma zrobić, najczęściej próbuje siadać, bo kiedyś miał ten gest na siad.
Dlaczeto trenerzy nie zapytają kursantów czy wcześniej był gest na jakieś ćwiczenie i nie modyfikują tego pod psa?
Tylko zawsze sakramentalne "to działa na wszystkie psy".... :mur: Może się mylę...

Ps.Triss najwyraźniej z tych myślących bc, co to nie dają się nabrać na ludzkie głupoty :lool: :ok:
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 28 wrz 2015, o 18:47

Chodziło mi o to, że nawet z "zielonym" psem niekoniecznie jest to gra warta świeczki. I niekoniecznie przychodzi łatwiej - u mnie Luna załapała dużo szybciej.
norineko niee, ona raczej z tych, co myślą zdecydowanie za dużo i nie zawsze wtedy, kiedy trzeba ;)
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 28 wrz 2015, o 18:53

A, to teraz mamy jasność Twojej wypowiedzi Nyks ;)
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 28 wrz 2015, o 21:16

Nyks napisał(a):norineko niee, ona raczej z tych, co myślą zdecydowanie za dużo i nie zawsze wtedy, kiedy trzeba ;)

A no to o to właśnie chodzi :) Że myśli. I to nie tak, jak człowiek chce :lool: Takie psy bardzo lubię, taka była poprzednia Norcia. Zawsze myślała i zawsze nie tak, jak ja oczekiwalam.

Bo na diabla mi pies, co myśli "po mojej myśli" :roftl: O czym potem dyskutować? Ani w szachy nie zagra ani nie pociągnie rozważań o teorii względności, no lipa :roftl:
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 28 wrz 2015, o 21:35

Zgadzam się z norineko, przynajmniej człowiek musi się wykazać kreatywnością i pomysłowością.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje