Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Samokontrola

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 29 wrz 2015, o 20:38

No i praca z myślącym psem to czysta przyjemność - zwłaszcza z takim, który przy tym zawsze daje z siebie 200% :-)
Nyks
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 wrz 2015, o 08:36

Nie wyobrażam sobie mieć psa, który nie myśli.
Czasem, ucząc nowych rzeczy, mam wrażenie,że mój Rudzielec lepiej ode mnie wie,co ma robić ;)
...a to wymyślanie, kombinowanie, to już super przyjemność :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez norineko » 30 wrz 2015, o 12:54

Jeśli ktoś by chciał sobie spróbować na własnym podwórku to znalazłam taki filmik (chyba nie był jeszcze cytowany, jeśli tak to proszę o korektę)

https://www.youtube.com/watch?v=Vsh0hfnszXY

Zauważylam, że p. Magda Łęczycka też używa tego słowa w cudzysłowie.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 30 wrz 2015, o 16:54

norineko napisał(a):Jeśli ktoś by chciał sobie spróbować na własnym podwórku to znalazłam taki filmik (chyba nie był jeszcze cytowany, jeśli tak to proszę o korektę)

https://www.youtube.com/watch?v=Vsh0hfnszXY

Zauważylam, że p. Magda Łęczycka też używa tego słowa w cudzysłowie.

Ja to z Triss robię na zasadzie panowania nad emocjami, bo ona się błyskawicznie nakręca i zaczyna świrować. Jest mega zafiksowana na wszelkie latające, uciekające itp. przedmioty i tu akurat bardzo nam to ćwiczenie pomogło.
vega_bw, mam niestety porównanie między psem, który myśli i któremu sprawia ogromną frajdę sam fakt, że ma coś do roboty (Triss) oraz takim, który szybko się zniechęca, kiedy tylko trzeba ruszyć głową albo coś nie wychodzi, i którego bardzo ciężko zmotywować (Luna).
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 wrz 2015, o 19:51

A wiesz, akurat, jeśli chodzi o psa mega inteligentnego, myślącego,a zarazem trudnego, to mam praktykę i to wielką, miałam kaukaza ;) To dopiero było wyzwanie!
A jeśli chodzi o Rudzielca,to samo hasło spacer, ćwiczenia powodują radosnego świra, zamiast zamrażania- samokontroli, my stosowaliśmy patrzenie w oczy i stosujemy do dziś i to działa :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez norineko » 30 wrz 2015, o 20:57

Ja też miałam to szczęście mieć psa o naprawdę dużej inteligencji, ale niestety przez to bardzo trudnego - moją poprzednią kundelkę. Na obecne nie narzekam, bynajmniej. Ale one chociaż nad sobą panują, tamta niekoniecznie. Robić, robić, robić, biegać, biegać, biegać, aportować, aportować, piłęczke, piłęczkę, patyczek, cokolwiek no daaaaaalej, już, teraz, zaraz, róbmy, bo nie wytrzymam, nie robisz? NIe rzucisz? Nie dasz nic? a to spadaj, sama sobie znajdę zajęcie.
Jeden mój błąd a Nori robia coś, na co bym nie wpadła.

Już to gdzieś pisałam, ale najbardziej rozwalała nas na łopatki przy szukaniu, gdy jej się chowaliśmy. Ona nie biegała w miejsca, gdzie moglismy być, oj nie, ona stawała i szukała górki, wzniesienia. Biegła na wzniesienie i stamtąd lokalizowała i dopiero wtedy się puszczała na azymut biegiem do poszukiwanego.
Niespecjalnie dała sobą rządzić. Ona była miła, ale delikatnie wylamywała się spod kontroli.

Lena i Czarek też niegłupi, każde kombinuje trochę inaczej. Najbardziej teraz znowu zaskakuje mnie Czarek, który nie wiem, jakim sposobem potrafi zawsze znaleźć drogę do domu. Dziś np. odnalazł ją w mieście wsród nieznanych mu ulic, których nigdy nie widział i ja tamtędy też nie szłam, żeby była jasność. BYłam w okolicy grubo ponad tydzień temu, ale nie na tych ulicach, którymi on mnie prowadził dziś. Szedł jak po sznurku po betonie, asfalcie, wśród ruchu ulicznego, od czasu do czasu sobie zaznaczał drogę. Wyraźnie szedł tropem czegoś, nie mam pojęcia czego, coś nawęszał regularnie, szedł środkiem chodnika. Kazal mi w dwóch miejscach przejść przez jezdnię, musiałam go wytrącić z transu, bo to były miejsca niedozwolone, ale istotnie, ścinały naszą drogę do domu, znaczy skracały.
Może mi to ktoś wyjaśnić? że doprowadził doskonale i pewnie nie muszę informować pewnie.
To samo robił w Gdyni, gdzie na pierwszym spacerze po osiedlu, gdzie wszyscy byliśmhy pierwszy raz Czarek zaprowadził nas pod drzwi mieszkania koleżanki, którą zresztą też widział pierwszy raz. No tu rozumiem, że po zapachu, ale w końcu skąd wiedział, że my idziemy do jej mieszkania? Mógł zaprowadzić do naszej kwatery równie dobrze.
Ciekawostka, że on prowadzi zawsze sam, z własnej woli. NIe umiem jeszcze go namówić, żeby to robił na polecenie, on wtedy się dekoncentruje i myśli, że chcę coś innego, przestawia się na zarabianie i to go wytrąca z tropienia.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje