Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

"Satin balls" - satynowe kulki?

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 6 sty 2013, o 13:59

Przeszukując amerykańskie forum natknęłam się na przepis "satin balls". Napisane jest, że to idealny posiłek gdy chcemy aby nasz pies przybrał na wadze. Opinie są jak najbardziej pozytywne.
Oto przepis:

10kg mięsa mielonego
1 Pudełko płatków zbożowych
1 pudełko owsianki
1 słoik kiełków pszenicy
1i 1/4 szklanki oleju roślinnego ( ale forumowicze polecają olej lniany )
1 i 1/4 szklanki melasy
10 jaj ze skorupkami
10 saszetek żelatyny
szczypta soli.

Wymieszać, podzielić na porcje, zamrozić, podawać surowe.

A co wy myślicie o tym składzie?
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Re: "Satin balls" - satynowe kulki?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 6 sty 2013, o 14:12

A po czemu psa utytłać? ;-) Chudy ONek = zdrowy ONek :-).
No, ale pewnie zdarzają się sytuacje kiedy jakąś bidę trzeba doprowadzić do wagi, wtedy może się ten przepis przydać. Mnie jeszcze w nim brakuje jakiś warzywek i owoców, ale ja się nie znam na żywieniu psów, nie ma to jak zbilansowana karma :ooops:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 6 sty 2013, o 14:33

brzmi ciekawie ;) my prawie do każdego posiłku dosypujemy np płatki owsiane, albo jakąś kasze
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez puma » 6 sty 2013, o 15:31

Kompletny misz masz składnikowy. Utuczyć psa takim daniem zapewne można z powodzeniem tylko czy faktycznie wyjdzie mu to na zdrowie ? Ja wyznaję zasadę, że albo chude mięso + węglowodany + śladowe ilości tłuszczu, albo tłuste mięso uzupełnione jajkiem (nie zawsze), tłuszczami zwierzęcymi i śladowymi ilościami węglowodanów (np. w postaci startego lub zmiksowanego na papkę warzywa). Po tuzinach kombinacji żywieniowych zdecydowałam się na ten drugi sposób i suka wreszcie nie wygląda jak psi anorektyk.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 6 sty 2013, o 16:08

Cóż... ja tak własciwie gotuję psu jakieś mięsko + co do garnka wpadnie, a jest duża, najedzona i przedewszystkim zdrowa.
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez puma » 6 sty 2013, o 17:09

Dlatego napisałam, że JA wyznaję taką zasadę, każdy sobie wybiera taki sposób żywienia jaki zapragnie.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 6 sty 2013, o 17:14

Magda, nie potrafię sobie wyobrazić jak może wyglądać psi nie-anorektyk :ooops: Dawaj fotkę!!! :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez puma » 6 sty 2013, o 17:23

Aga i N napisał(a):Magda, nie potrafię sobie wyobrazić jak może wyglądać psi nie-anorektyk :ooops: Dawaj fotkę!!! :-)

Na fb są aktualne Pumexowe, autorstwa Patrycji :-)
Przysięgam, że głombik już nie wygląda jak kościotrup :lool:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/563652_238816679583706_1122253017_n.jpg
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 6 sty 2013, o 19:12

No ja sié nad tym zastanawiam bo Aria obrazona na miske srednio 4 razy w tygodniu. Karmie ja barfem ale od 3 miesiecy nie przytyla ani kg. wazy 26kg, niby zle nie wyglada ale chcialabym zeby przytyla moze ze 2-3 kg :)
Przepraszam za brak ogonkow ale pisze z pracy, a tutaj nie mam polskich znakow.
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje