Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Schładzanie psów

Nieprzeczytany postprzez Wojtas » 14 maja 2012, o 22:42

mój pies napisał(a):Jeszcze bardziej się będzie męczyć. Takie futro to jednak cos jak dla araba turban na głowie ;-)

Też tak myślę. Podszerstek działa w dwie strony, raz izoluje przed zimnem raz przed ciepłem. Na pewno nie należy obcinać na "zero".
Wojtas
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez ladyantebellum » 14 maja 2012, o 22:49

ludzie, czy wy powariowaliscie, z tym goleniem psow.... ? ONki swietnie daja sobie rade, dbajcie tylko, zeby mialy wode i bedzie dobrze, to nie huskie trzymane na balkonie bez ruchu
w upale
ladyantebellum
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez WILCZUREK » 28 wrz 2012, o 14:55

WODA, WODA i jeszcze raz WODA !!!
Podczas największego operowania słonecznego (południe, popołudnie) - raczej z ON-kami na dwór nie wychodzić (dotyczy przede wszystkim miasta).
Ja/my nasze Wilczki wyprowadzamy na siku wczesnie rano (o świcie) i późno wieczorem...
Można delikatnie (tzn. żeby nie dmuchało zimkiem bezpośrednio na Piecha" - zapuścić AC.
To samo dotyczy wentylatora.
Zamykamy okna, jakoś się je przysłania dla delikatnego pólmroku.
Schładzamy mokrymi okładami poduszeczki łapek i zwilżamy Im mordysie.
Del i Nuka lubią lody w wafelku, takie płaskie a'la kanapka - "śnieżka" czy jakoś tak.....
I jeszcze raz; WODA! WODA! WODA !!!
WILCZUREK
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 28 wrz 2012, o 15:05

A chciałbyś sam sikać co 12 godzin?... Pies nie przegrzeje się od 20 minut na Słońcu, nawet jak jest gorąco, więc nie przesadzaj z niewychodzeniem po południu. ;)
Nakasha
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 28 wrz 2012, o 16:46

WILCZUREK napisał(a):WODA, WODA i jeszcze raz WODA !!!
Podczas największego operowania słonecznego (południe, popołudnie) - raczej z ON-kami na dwór nie wychodzić (dotyczy przede wszystkim miasta).
Ja/my nasze Wilczki wyprowadzamy na siku wczesnie rano (o świcie) i późno wieczorem...
Można delikatnie (tzn. żeby nie dmuchało zimkiem bezpośrednio na Piecha" - zapuścić AC.
To samo dotyczy wentylatora.
Zamykamy okna, jakoś się je przysłania dla delikatnego pólmroku.
Schładzamy mokrymi okładami poduszeczki łapek i zwilżamy Im mordysie.
Del i Nuka lubią lody w wafelku, takie płaskie a'la kanapka - "śnieżka" czy jakoś tak.....
I jeszcze raz; WODA! WODA! WODA !!!

...z prawie wszystkim bym sie mogla zgodzic- procz tej "wody" i tego lodu! :stop: Mokre futro w upaly dziala u psa jak termofor (schladza jedynie w momencie polewania chlodna woda, lub gdy pies plywa/brodzi w wodzie)
Doradzany tutaj ( w watku) lod w wodzie do picie moze tylko zaszkodzic===> zapalenie gardla! To samo z podawaniem psu lodu do lizania. Schladzanie okladami i zwilzanie pyska wg mnie to tez przesada. Chyba ze odbywamy z psem urlop w Abu Dhabi gdzie temperatury dochodza do 50°C...natomiast "polskie" (europejskie) upaly nasze psy calkiem dobrze znosza. Pod warunkiem ,ze nie bedziemy mu w 35 stopniowy upal serwowac forsujacych cwiczen.
Odnosze sie tym samym do organizowania wystaw latem...gdzie biedne psy czesto musza siedziec (jesli maja nieodpowiedzialnych wlascicieli!!) w klatkach w samochodzie. Albo gdy biegi wokol ringu odbywaja sie w strasznych temperaturach. Pan sedzia i reszty "swity" reguluja "ruchem" spod zadaszenia...sami ledwo dyszac :nea:
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 28 wrz 2012, o 18:53

Jeśli pies jest młody lub w sile wieku i nie ma problemów z sercem to polskie upały nie robią na nim większego wrażenia. Wystarczy zapewnić mu podczas wyjść z domu dostęp do wody i można nie zmniejszać aktywności fizycznej. U nas w lecie nie ma taryfy ulgowej. A jeśli nawet zdarzy się, to tylko dlatego że my nie dajemy rady. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 28 wrz 2012, o 19:57

można nie zmniejszać aktywności fizycznej

To tak nie do końca... spytaj wetów, ile psów do nich trafia latem z powodu przegrzania... aktywność fizyczna latem owszem - rano lub wieczorem, ale nie w środku dnia, gdy temperatury sięgają ponad 30 C...
Nakasha
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 28 wrz 2012, o 20:06

To jest tylko moja opinia. Jestem zdania, że owczarki niemieckie są bardzo dobrze przystosowane do życia w naszej strefie klimatycznej i upały im nie straszne. Chwila odpoczynku w cieniu, trochę wody i (mój) pies jest jak nowy. A okazem zdrowia to on nie jest. ;) Na dłuższą metę większą krzywdę zrobiłbym mu ograniczając mu aktywność.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 28 wrz 2012, o 20:13

Rozumiem. ;) Nasze psy jednak męczyły się w upały, więc długie spacerki miały wieczorem, po 21:00 i z pewnością zmiana godziny aktywności nie zrobiła im krzywdy. :) Za to jak super im się spało. :roftl:
Nakasha
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 28 wrz 2012, o 20:24

Jasne, zmiana godzin największej aktywności psu nie robi różnicy byle ta aktywność była, mnie po prostu nie jest to na rękę.

V. dzień w dzień dostaje niezły wycisk bez względu na pogodę, ale nie bierz mnie za sadystę. ;) Jesteśmy razem wystarczająco długo abym umiał rozpoznać kiedy jest naprawdę zmęczony, nawet gdy udaje "świeżynkę" co ma niestety w zwyczaju. Wtedy grzecznie tuptamy powolutku do domu. Psa lubię zmęczyć a nie zamęczyć. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje