Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

schody na piętro.

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 16 lut 2012, o 22:22

macie jakiś pomysł? jak nauczyć piesa żeby nie wchodził na pięterko? nic nie mogę znaleźć, jest tylko jak nauczyć wchodzić i schodzić po schodach ale nie ma nic na temat zakazu ;]
tak... sto pytań do... ale lepiej się zapytać niż żyć w niewiedzy. :głupol:
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Re: schody na piętro.

Nieprzeczytany postprzez monika » 16 lut 2012, o 22:25

Pierwsze co mi się nasuwa, to zamontować taką bramke.
monika
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 16 lut 2012, o 22:51

Tak samo jak inne zakazy. Musi znać komendę nie czy inną zabraniającą. Dodatkowo leżeć czy waruj. I jak próbuje wejść to kom. nie, na początku pies może być na smyczy czy na lince, żebyś mogła wyegzekwować zakaz. Zaraz potem waruj czy siad i pochwała za wykonanie a okazyjnie nagroda , smakol czy zabawa. I tak kilkadziesiąt razy dziennie aż do skutku.
Zresztą wg tego schematu uczy się wszystkiego. Nie ma krótkich instrukcji jak w komputerze. Wpiszesz właściwy kod i działa. Tym bardziej nie ma pilota. Naciśniesz guzik i załatwione. Jest żmudna i konsekwentna praca, wykonywana przez wszystkich domowników.
po wielekroć.
A ile lat ma pies?

Krzysztof

BTW. Moim zdaniem komendy "nie", "żle" i " tak" , "dobrze" to najważniejsze komendy w wychowywaniu psa.
Jak to rozumie i wykonuje, to reszta to pikuś, przepraszam, Pan Pikuś. :lool: :lool: :lool:
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 16 lut 2012, o 23:04

a szczyl ma dopiero 2 miesiące, wiec wszystko przed nami :)
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez dariex » 16 lut 2012, o 23:05

Bejti napisał(a):macie jakiś pomysł? jak nauczyć piesa żeby nie wchodził na pięterko? nic nie mogę znaleźć, jest tylko jak nauczyć wchodzić i schodzić po schodach ale nie ma nic na temat zakazu ;]

Ostatnio zostałam zaproszona w gości wraz z Chivasem,w miejsce gdzie był inny pies.
Mój miał do dyspozycji część kuchenną,a domowy pies - częśc pokojową. Częsci te oddzielał od siebie tylko jeden stopień.
Kwestia konsekwentnego i beznamiętnego ( co akurat u mnie nie było takie łatwe bo jestem z natury nerwusem :nea: ) zabraniania psu wychodzenia poza rejon,który jest dla niego dostępny.
U nas wyglądało to tak,ze najpierw psiak dostał komendę "waruj" w częsci kuchennej,tak aby przede wszystkim oswoił się z zapachami,nowymi dźwiękami (no ale u Was to potrzebne nie jest),pozniej jedynie miałam za zadanie pilnowania aby psiak nie przeszedł na "drugą stronę".Siedzialam na owym schodku,prowadząc normalną konwersację ale mając na uwadze co robi pies - jesli próbował postawić łape "nie swojej częsci" to był korygowany poprzez stuknięcie jednym palcem w żeberko albo takie cmoknięcie z niezadowoleniem ( u nas akurat Chiv kojarzy to,z tym,ze robi coś niepożądanego)
Chyba najważniejsze aby złapać psa na gorącym uczynku czyli jak łapa prawie już dotyka podłogi.Ja oczywiscie dużo wczesniej się zrywałam,a pies często tylko glowę wychylał żeby powęszyc ( i tu znów się kłania prawda o pracy nad przewodnikiem,a nie nad psem :nea: )

Jesli pies mimo to prze w stronę niedozwoloną,to wstawałam i przepychałam psa bez rąk ,czyli po prostu szłam na niego,do momentu aż nie cofnął się na częśc dozwoloną,wówczas chwaliłam .
Mniej więcej po 40minutach pies zatrybił,ze wolno mu łazić tylko po kuchni i przedpokoju,reszta niet.
Oczywiscie Twój pieso to jeszcze dzieciuszek ale nie jest niemożliwym aby go nauczyć pewnych zasad panujących w TWOIM domu :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez monika » 16 lut 2012, o 23:15

To ja mam pytanie, co jeśli piesek pod nieobecnośc ludziów, baraszkuje na pieterku? zakładajac oczywiście, ze mieszka w domku.
monika
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dariex » 16 lut 2012, o 23:21

Cięzko cokolwiek zrobić jesli nie ma Was w domu,a absolutnie nie można karcić psa za baraszkolwanie "na górce" po powrocie i stwierdzeniu faktu.

Najlepiej zamykać piętro,tak aby nie było dostępne dla psa podczas Waszej nieobecnosci oraz trenować egzekwowanie zakazu,w czasie Waszej obecności.

Ważne,aby być konsekwentnym w swym zakazie,żeby nie było tak,ze dzisiaj psa na górę wpuszczę,bo będzie spał ze mną w łóżku bo mi zimno w nogi,a jutro nie mam humoru,więc pies ma zakaz.

Jeśli zakaz ma dotyczyć tylko momentu,kiedy nie ma Was w domu to po prostu pomyślcie o bramce ,która zapobiegnie myszkowaniu po piętrze podczas gdy psiak jest sam.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez monika » 16 lut 2012, o 23:45

Konsekwencja to bardzo ważne słowo w wychowaniu psiaków. Mój Omen od poczatku miał zakaz wchodzenia na wyrko, nawet jak był taki malutki i tesknił za mamuską, nie i nie. Jedynie moja córka Roksanka bardzo chciała aby piesek leżał z nia w łóżeczku. Uległam czarowi mojego aniołka i pozwoliłam wchodzic tylko na łóżko córki, ale tylko wtedy kiedy mu pozwole. Omen wkrótce konczy rok i nie wlezie na wyrko bez zaproszenia.
monika
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 lut 2012, o 00:33

Uczyć, uczyc i jeszcze raz uczyć ale nauka to jest proces, więc poza nauką narazie dla bezpieczeństwa zamontować bramkę.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 17 lut 2012, o 08:30

Bejti napisał(a):a szczyl ma dopiero 2 miesiące, wiec wszystko przed nami :)

No to pomału i zabawowo uczyć wszystkiego, od żle i dobrze poczynając, siad itp, a przed schodami zamontować płotek czy drzwiczki, są takie żeby dziecko nie spadło.
Polecam wszystkie małe książeczki Zofii Mrzewińskiej jak i jej blog opisujący pierwszy rok życia i wychowania jej Raszki.
http://tnij.org/oya0

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje