Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Skakanie i podgryzanie

Nieprzeczytany postprzez Soplica » 18 lis 2014, o 14:28

Suczka 4-letnia schroniskowa-nie znam więc jej przeszłości. Objawy następujące: czasem bez powodu czasem gdy zacznę mówić do niej bardziej pieszczotliwie, zaczyna skakać na mnie, chwytać delikatnie paszczą (ale nie zawsze), po komendzie siad, siada (nie zawsze) a gdy ją pogłaszczę w nagrodę-kładzie się na grzebiecie.
Jak próbuję przy niej kucnąc-gdy jest spokojna -od razu włazi na mnie całą sobą.
Na każdego przechodzącego człowiek też chce skakać.

Jakie metody stosować, żeby wyeliminować to skakanie - mi ono nie przeszkadza, ale teściowa jest niska i Scotia z łatwością ją wywróci.
Soplica
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kominiarz
Imię: Urszula

Re: Skakanie i podgryzanie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 lis 2014, o 15:21

To skakanie wynika z tego,że nie wie, jak się zachować inaczej, kładzenie na grzbiecie jest uległością.
Na początek przeczytaj bloga Pani Zofii i jej książki-są bezcenne.
Poza tym zacznij pracować nad posłuszeństwem, to podstawa i pozwoli wyeliminować wiele złych zachowań.
Nagradzaj zachowania pożądane,ale w momencie,kiedy nastąpią, na razie nie karz za złe.
Musicie obie nauczyć się komunikować ze sobą,a to trochę potrwa.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Soplica » 18 lis 2014, o 16:02

Właśnie zamówiłam ksiązki pani Zofii - bloga czytałam kilka lat temu, ale już mało co pamiętam.
Soplica
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 lis 2014, o 18:52

Blog jest nadal dostepny bez potrzeby rejestracji - a przygarniętego psa wychowuje się podobnie jak szczeniaka. Polecam ostatni poradnik - Zwykly niezwykły przyjaciel - do kupienia w sklepie internetowym http://www.ohmypet.pl/OhMyDog

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 lis 2014, o 20:25

Nie są to jakieś straszne problemy. Sunia szuka kontaktu, ale nie umie się zachować i chyba nie do końca dobrze ją nagradzasz skoro po pieszczocie kładzie się na grzbiecie. Nie głaszczesz jej czasem po głowie?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Soplica » 19 lis 2014, o 07:07

@Wadera: Daje jej smakola jak zrobi ładnie siad.
@Zofia: Książeczkę zamówiłam i niedługo zasiądę do lektury. Bloga też przerobię.
Soplica
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 19 lis 2014, o 07:28

Oczywiście także chwalimy zawsze PRZED podaniem smakola, dokładnie w momencie, gdy suczka siada. Potem wystarczy sama pochwała - za każdym razem - a smakołyk będzie podawany nieregularnie, raz na jakiś czas. Psy potrafią rozumieć pojęcie nagrody odsuniętej w czasie.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 lis 2014, o 08:56

Soplica napisał(a):@Wadera: Daje jej smakola jak zrobi ładnie siad.
@Zofia: Książeczkę zamówiłam i niedługo zasiądę do lektury. Bloga też przerobię.

Nie pytam o samo dawanie smaka, a o głaskanie. Napisałaś, że sunia się kładzie na plecy gdy ja głaszczesz. Może źle, zbyt natarczywie?
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez Soplica » 19 lis 2014, o 09:18

Może faktycznie jestem zbyt wylewna. Zdarza mi się ją wtedy pogłaskać po łebku. Ale gdy głaszczę ją gdy jest całkiem spokojna, nie kładzie się na grzbiet.
Soplica
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 lis 2014, o 19:39

Nagroda jest wtedy nagrodą gdy psa nie stresuje, a sprawia przyjemność - warto na to zwrócić uwagę i trochę przyhamować, choć wiem, że najchętniej by się psa czasem zagłaskało ;)
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje