Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Skakanie na ludzi

Nieprzeczytany postprzez pupil » 2 kwi 2013, o 11:09

Witam, mam pewien problem ze swoim psem..Nie potrafię go oduczyć skakania na ludzi. Przy powrocie do domu pies za każdym razem na mnie skaczę. To samo się dzieje się, gdy przychodzą znajomi. Strasznie się ekscytuję i nie reaguję na komendy. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Poza tą sytuacją Tobi jest bardzo posłuszny, umie chodzić na smyczy, zna podstawowe komendy, na spacerze zachowuję się wzorowo.
pupil
Losowy avatar

Re: Skakanie na ludzi

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 kwi 2013, o 17:41

Ten temat był tu już milion razy wałkowany. Pies robi to co mu się opłaca - przestań nagradzać skakanie, a zacznij witanie się na czterech łapach lub na siedząco. Jeśli pies jest posłuszny wystarczy wydać polecenie zanim skoczy np siad i chwalić (fajnie mieć jakąś smaczną nagrodę w kieszeni by od razu nagrodzić psa). Jeśli pies nie słucha polecenia odsuwasz się, nie głaszczesz go, nie poświęcasz uwagi dopóki nie stanie na cztery łapy. Ważne by wszyscy postępowali z psem tak samo, no i przydało by się z pieskiem ćwiczyć posłuszeństwo.

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez basia79 » 3 kwi 2013, o 19:24

jeśli nie podziałają rady Wadery spróbuj tylko delikatnie przydeptać psiórkowi jak skacze tylną łapę. Delikatnie powtarzam, żeby nie zrobić mu krzywdy wiec wyczucie a nie ile fabryka działa. ten sposób przynosi również dobre efekty i psiak po paru razach odpuści
basia79
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 kwi 2013, o 20:12

Zdecydowanie odradzam deptanie psu po łapach.
Spróbuj wchodząc, mieć coś dobrego dla psa w ręce, kazać mu usiąść (ewentualnie naprowadzając smakolem), jak usiądzie pochwal, daj nagrodę i spokojnie pogłaszcz psa na powitanie. Możesz też zaraz po wejściu "wepchnąć" psu w pychol jakąś zabawkę, czy rękawiczkę. Sporo psów przestaje skakać przy przywitaniu, jeżeli mogą w tym czasie trzymać coś w pysku.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 kwi 2013, o 22:40

Również odradzam deptania psu po łapach.
To tak jakby przyszedł do nas do domu ktoś ważny z naszej rodziny, chciałbyś się z nim przywitać a dostałbyś z liścia za to że okazujesz miły gest powitalny.
Lepiej w takiej sytuacji po prostu kiedy "jesteśmy nachalni" dla naszego świeżo wchodzącego gościa, kiedy ten wręczy nam do rąk np. reklamówkę z zakupami, a w psim wypadku... rękawiczkę do pyszczka. Pies będzie zajęty trzymaniem jej, a my możemy go głaskać, miziać, chwalić witać, kiedy jest na 4'rech łapach.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez benek » 4 sty 2014, o 16:05

Witam , mój ma 4 miesiące i zawsze jak ja czy ktokolwiek otwiera kojec to ma psiaka na sobie , przeczytałem dziś na innym forum że najlepszą metodą jest że w momencie skoku psa trzeba się po prostu odwrócić i komenda np. "nie",jak spadnie na cztery łapy to głaskanie i smakołyk no i tak z milion razy :). A że tak zapytam co uważacie za smakołyk bo mój jakoś na kawałki suchej karmy patrzeć nie może , mam plecak parówek nosić ze sobą na spacerze czy co ?
benek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 4 sty 2014, o 16:07

Najlepiej od razu dać coś małemu do pychola.
A nagrody mają być atrakcyjniejsze niż to co pies dostaje w misce. Nie musi być cały plecak - lepiej pokroić na małe kawałeczki, bo nie chodzi o to by pies się napchał ;)
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 4 sty 2014, o 17:03

Powitanie jest szalenie ważne w zachowaniach socjalnych psowatych. Upewnia o dobrych zamiarach, cementuje grupę. Dlatego odwracanie się tyłem to nie jest, moim zdaniem, najlepszy pomysł. Psa można w momencie powitania naprowadzić smacznym kąskiem w pozycję siad - lub dać coś wiekszego, z czym pojdzie na legowisko zjeść. Można też podać zabawkę - ale serdeczne powitanie jest szalenie ważne dla prawidłowych relacji z psem. Proponuję uczyć powitania - nie tylko w drzwiach, także na spacerze nawet pięćdziesiąt razy dziennie, nagradzając przyjęcie w tym momencie pozycji siedzącej lub stojącej, na hasło - przywitaj. czy jakiekolwiek inne, pies kojarzy słowa z sytuacją lub czynnością. Ale odwracanie sie i tym bardziej deptanie po łapach to sposób na zepsucie porozumienia ze zwierzęciem.

Zofia Mrzewńska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 4 sty 2014, o 19:39

My dla naszej szczylusi mamy na tą okazję specjalnie przygotowane mięsko mielone wołowe, które dostaje tylko przy przywitaniu. Przy szkoleniu używamy parówek dla dzieci :lool: Witanie jest bardzo sympatyczne i w miarę spokojne, choć mała zostaje już prawie 8 godzin sama.
gochadrozdek
Hodowca
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 4 sty 2014, o 19:56

Ja jestem nietypowy właściciel, bo zamiast cieszyć się, że pies ogranicza się do machania ogonem podskakuję, klepie się po nogach i co tam jeszcze wymyśle by go rozkręcić :lool:
Efekt był taki, że chłop stanął jak wryty gdy przyszedł z psem "odebrać mnie" z tramwaju taki szaleńczy taniec radości zobaczył :lool:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje