Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Skrajne zachowanie wobec psów

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 28 sty 2016, o 20:01

Moja psinka generalnie uwielbia inne psy, często ma problemy ze skupieniem jak widzi psiaka, nad czym pracujemy:)
Jednak ostatnio zaobserwowałam, że psica prowokuje niektóre psiaki. Z jednej strony chce podejść, bawić się, widać że emocje są duże, z drugiej ucieka. Często wygląda to tak, że ucieka, a potem nagle doskakuje. Jak rozumiec takie zachowanie? Czy psica czuje sie niepewnie przy psach? Jak to zmienić?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Anna

Re: Skrajne zachowanie wobec psów

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 29 sty 2016, o 10:35

a może ona po prostu się tak bawi? najpierw ucieka "ty mnie ganiaj piesku", a potem doskakuje "to ja teraz będę goniła ciebie"?
beatrx
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 29 sty 2016, o 10:42

Odskakując często podkula ogon, czasem wydaje mi się wysyła CS-y. Zachowuje się tak w przypadku nowo poznanych psów na początku. Myśle że musiałabym jakoś popracować nad powitaniami, bo sunia próbuje odrazu inicjować zabawę, bez obwąchania, co chyba denerwuje inne psy.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 29 sty 2016, o 14:15

Hmmm popracowała bym nad tym,by sama nie podchodziła do psów, zawsze z Tobą. Wprowadziła bym hasło na powitanie, u nas jest to "witaj".
Zaczęła bym od pracy w towarzystwie sprawdzonego, spokojnego psa. Podchodząc mówiła bym: dobrze, witaj i dopiero po takim rytuale pozwalała na igraszki.
Pies szybko skojarzy słowo z konkretnym zachowaniem swoim i innego psa.
Bez takiego hasła nie pozwalam się witać ani z ludźmi,ani z innymi psami i moja bestyjka to wie, sam przychodzi do nogi i patrząc mi w oczy czeka na zezwolenie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 29 sty 2016, o 19:58

Super, muszę nad tym popracować, szkoda że ciężko znaleźć kogoś chętnego do pomocy.
Moja psica jest bardzo ruchliwa, jej reakcje są takie spontaniczne i nieprzewidywalne i to chyba często denerwuje psy.
Myślę, że przyda nam sie obniżenie emocji przy psach, mniej szalonej zabawy z psami a więcej ćwiczeń.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 29 sty 2016, o 22:46

Nie przypominam sobie, żeby przy Lenie sobie pozwalała na takie doskakiwanie, raczej Lena ją trochę ostudziła. Jeśli chcesz to poćwiczymy powitania na wspólnym spacerze z moimi bestiami, tylko jak będziesz w Poznaniu.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 sty 2016, o 10:14

A psiunia zna podstawowe komendy?
Jeżeli tak,to dla obniżenia emocji można ją zawarować, jak troszkę ochłonie,to wydać hasło-zezwolenie i podejść do innego psa.
No właśnie, mogło być tak,że Lena trochę małą wyhamowała, a mój Falko zrobił by to nieco bardziej dobitnie, jasno, po męsku tłumacząc,że to zachowanie nie przystoi damie :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 30 sty 2016, o 14:16

Norineko, ona przed niektórymi psami odczuwa respekt i się hamuje. Gorzej jak trafi na psa o podobnym do siebie temperamencie, czyli szalonego:)
Psina zawaruje ale po zwolnieniu ruszy ze zdwojoną mocą;P Na razie najlepiej działa zawracanie tak długo aż psica spokojnie podchodzi do psa, sekunda na przywitanie i od razu odwołanie:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje