Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Skulony ogon

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 6 lip 2016, o 13:28

Ostatnio u weta spotkałem panią z suczką która miała 2 lata a wyglądała na 8 m-cy. Mało ważyła i bardzo szybko się męczyła. Pani weterynarz stwierdziła że ma wrodzoną wadę serca a to może być przyczyną jej kiepskiego wyglądu (karłowatości). Jej zdaniem serce nie było wstanie nadążyć za metabolizmem. Może to jest jakiś trop i warto zrobić dodatkowe badania serca.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez wlodek1916 » 6 lip 2016, o 17:05

nie ma takiego dnia, rodzice maja kury ozdobne i np teraz sa na wakacjach to ja jestem w domu jak ja pojade to oni sa w domu itd... zawsze ktos jest, co do spacerow to tylko widzi inne psy jak sa uwiazne na lacuchu albo biegaja w ogrodzeniu czasami jakas obca osobe ale do nas czesto rodzina przyjezdza (co weekend) ona sama siebie sie boi cos tam spadnie czy cos to ona juz ogon podkulony i idzie do kojca ... nie wiem po czym takie zachowanie np w kolo domu mam kamyczki i jak jest jakis to kopne go w strone domu to ta juz ucieka takie dziwne zachowanie ciezko to opisac... mowisz o szukaniu? to jest tragedia... jak nie zobaczy gdzie pilka leci to nigdy jej nie znajdzie musze ja jej szukac :( siad, łapa, szukaj to chodzi po podworku i nie wiem czego szuka bo nigdy nic nie znajdzie zadnej zabawki... ) ale te podstawowe zna jak powiem kojec to tez idzie bez problemu,

zdjecia pod spodem :

https://megawrzuta.pl/filesgroup/f5d78d ... 80ac4.html

https://megawrzuta.pl/filesgroup/bc56c3 ... 5dc71.html

https://megawrzuta.pl/download/f3ac4cc9 ... 83b18.html
wlodek1916
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Piotr

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 6 lip 2016, o 20:43

Obrazek
Obrazek
Obrazek

rzeczywiście ona wygląda jakby było coś nie tak, strasznie chuda jest może zmień weta i może wykonaj echo serca bądź rtg klatki piersiowej może coś ma z sercem...
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 7 lip 2016, o 08:51

zrobiłeś jej to zdjęcie z boku jak kłusuje, jej tak ten kręgosłup zawsze wygląda? razem z tym ogonem? chuda jak chuda, ale ogólnie na zdrową nie wygląda. od wetów głoszących mundrości w stylu "pies z rodowodem ma humory" uciekaj ile sił w nogach...

moja wetka, a przychodnie ma w Warszawie, zrobiłaby z miejsca badanie krwi (100zł), usg ze sprawdzeniem serca (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, ale za 120zł), RTG klatki i kręgosłupa (jeśli ona tak faktycznie wygląda, a nie jedynie zdjęcie to uchwyciło, na filmiku by lepiej było widać, za 100zł), osłuchałaby go, obmacała wszędzie i za 320zł miałabym pełny obraz sytuacji i wtedy by się określało, co dalej. czy leczyć, jak leczyć, czy robić badania dalej. dla porównania jeden wet u mnie wziął 260zł za proszek na sierść (w necie kosztuje około 50zł), tabletki na odrobaczenie (gdzie zawsze płaciłam 32zł) i czyszczenie gruczołów. nie chcę nic sugerować, ale może ta Twoja wetka po prostu Cię naciąga? widzi, ze masz rasowego psa to podlicza Cię więcej? może się mylę, ale bardzo mi się nie podoba ten tekst o humorach rodowodowego psa i zastanawiam się jakie jeszcze "specjalne traktowanie" mają u niej rodowodowe psy.
a może ma coś z tarczycą? ja bym w ogóle się skontaktowała z hodowcą i opisała mu stan zdrowia suczki. może jakiś nabywca szczeniaka też ma taki problem, może on miał?

a z tymi dniami to chodziło mi o to, ile ona ma takich dni, ze słania się na nogach, nie wychodzi z kojca, nie chce się bawić sama z siebie. czy nie widzisz po niej, ze ją coś wtedy boli, czy nie kuli się, nie kuleje, nie daje dotknąć w jakimś miejscu? nie jest to związane np. ze zmianą pogody, z tym co dostała do jedzenia?

a z tym szukaniem: ona w ogóle nie używa nosa? nawet jak rzucisz coś w trawę i będziecie koło tego przechodzić to tego nie znajdzie? a jak się jej schowasz za krzakiem? a jak rzucisz piłkę w krzaki, ona zobaczy gdzie piłka leci, piłka upadnie, puścisz ją, ona pobiegnie w tamto miejsce to nie znajdzie?
a ona od zawsze była aż tak lękliwa? a jak się zachowywała jej matka? widziałeś jej ojca czy nie było go w hodowli?
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez wlodek1916 » 7 lip 2016, o 09:33

ojca nie bylo, rozmawiałem z hodowca mowi ze nikt do niego nie dzwoni nikt nie narzeka ze wszystkie sa zdrowe... uzywa nosa ale np jak nie zobaczy gdzie upadnie pilka to nie znajdzie mimo tego ze wącha i szuka, zawsze tak wyglada wczoraj byla bardzo pobudzona nie moglem jej uchwycic... zjadła cała puszke 1,2 KG :O dziwne ;p robiłem badania na krew powiedziala ze jest zdrowa moze jutro pojade do innego wet... mnie te sumy tam rozwalaja ja przez całe zycie nie wydałem na lekarstwa dla siebie co na tego psa ( moj tata tak powiedzial ;p ) ... nie wiem ile w miesiacu nie licze, teraz coraz mniej ale ma czasami tak ze nic sie jej nie chce moze raz na dwa tyg... dziwne jest to ze jak ja głaszcze na kregoslupie wyglupia sie z nia ona skacze to ok a jak ją czesze to brzucha jak dotykam to tak kregosłup daje w góre jakby sie kot bronil przed psem ( wypycha go do gory) moglby wtedy ja bolec brzuch ? moze nie ma tej cieczki i dlatego ją boli ? Co z ogonem jest nie tak?
wlodek1916
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 7 lip 2016, o 10:07

zrób jej echo serca i rtg klatki piersiowej może ona ma wadę serca. różnie to bywa. przykro mi to mówić ale ona wygląda jakby była na coś chora. wejdź na moją stronę www.argestes.weebly.com tam są zdjęcia mojej nixi jest młodsza od twojej o dwa miesiące a zupełnie inaczej wygląda.kawał baby z niej a to też nie jadek i wybrzydza mi każdą karmę.mój wet nigdy mi tak nie powiedział że rasowe psy mają humory to guzik prawda, zmień weta bo ta może cię naciąga...
Paulina K.
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez wlodek1916 » 7 lip 2016, o 10:15

chyba tak zrobie, no nixi igła 35kg idealna waga moja ma 22 chyba albo 23 ...
wlodek1916
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 7 lip 2016, o 10:33

z tym ogonem chodzi mi o to zdjęcie:
Obrazek

może to po prostu takie ujęcie, ale ogon powinien współgrać jej z kręgosłupem, cała linia grzbietu powinna delikatnie opadać od łopatek, a nie tak jak tutaj: łopatka niżej, kręgosłup w górę, nagle opada i do tego ogon jak doczepiony. no ale tak jak mówię, może to tylko takie zdjęcie.
a może faktycznie boli ją brzuch i tak się podkurcza, tak samo jak dotykasz brzucha i ona się kuli to też może być z bólu. jeśłi do tej pory cieczki nie miała to może jakieś problemy natury kobiecej?

noi niestety, psy kosztują. nie mają swojego NFZtu i za wszystko trzeba płacić;) ja tam Cię rozumiem, ze się wkurzasz, w końcu wziąłeś psa z hodowli, a on ani nie jest zdrowy ani nie zachowuje się jak na ONka przystało. ja bym się hodowcy zapytała, gdzie on ze swoimi psami do weterynarza jeździ. jeśli powie Ci bez zająknięcia to będziesz wiedział, że mówi prawdę o tym, ze jego psy są zdrowe. jeśli zacznie kręcić to coś może być na rzeczy. a tu na forum, w dziale zdrowie jest wątek o polecanych weterynarzach. poczytaj, poszukaj jakiegoś w swojej okolicy. i uwierz, że lepiej podjechać nawet kawał drogi do dobrego weta, niż byle jakiemu ładować kasę i słuchać o humorach rodowodowych psów. ja swojego weta znalazłam 50km ode mnie i żałuję, że zamiast jechać od razu łaziłam po wetach u mnie w mieście.

a z tą wagą to Twoja suka i tak spełnia wzorzec. dolną granicę to dolną, ale pod tym względem jest okej. uwzględnij też wysokość w kłębie, a nie jedynie samą wagę.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 7 lip 2016, o 11:27

może usg brzuszka trzeba zrobić może coś tam wyjdzie... musisz powiedzieć wszystko swojemu weterynarzowi co cie martwi itp... nixi duża baba jest ma 61 cm w kłębie waży 35 kg ale nie jest grubasem hehe :) na prawdę podjedź do innego weta :) pewnie włożysz trochę kaski w to ale psina ci się odwdzięczy jeżeli jej życie uratujesz to do końca życia będzie ci wdzięczna. tu nikt na forum nie da ci konkretnej odpowiedzi. lepiej zrobić wszystkie prześwietlenia jeżeli krew wyszła ok to może niech nie robią badania krwi tylko usg brzuszka, rtg klatki, echo serca może rtg stawów... pozdrawiam
Paulina K.
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez wlodek1916 » 7 lip 2016, o 15:45

hodowcy wet to są siostry jedna jest w wawelnie kolo opola a ta druga w opolu i ja jezdze do tej co jest w opolu mam 7km i ona sie zajmuje ogolnie owczarkami same owczarki tam jezdza liczy sie ale dobra jest (ponoc) sama ma 2 owaczarki ;/
wlodek1916
Losowy avatar
Świeżak

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje