Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Skupienie na właścicielu.

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 lis 2012, o 18:44

Ostatnio Nora, szczególnie ostatnio na spacerach głuchnie na większość poleceń. Jak ćwiczymy w ogrodzie, bądź jakimś placu na odludziu wszystko wykonuje. Ale jak tylko jest coś, co mogłoby ją rozproszyć , czytaj słup, ogrodzenie , cokolwiek nie wykonuje prawie nic. JEst całkowicie obojętna na smakołyki, w tym wszelkiego rodzaju szynki. To samo jest, kiedy idziemy wzdłuż jakiegoś ogrodzenia, gdzie szczeka pies. Często nic sobie z tego nie robi ,ale czasem zaczyna się kłócić i wtedy też raczej się nie słucha. Kiedyś przychodziła spuszczona ze smyczy na 'do mnie' ale od jakiegoś tygodnia robi to od niechcenia i nie zawsze.

Są jakieś złote środki na taką przypadłość? ;p
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Re: Skupienie na właścicielu.

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 27 lis 2012, o 19:05

Moja Zula tak samo zachowuje się na cieczkie ,głuchnie wszystko ją rozprasza z przychodzeniem też jest problem .Idlatego w tym okresie nie spuszczam jej ,chodzi na spacerach na 10 m lince.Jak jest po cieczce to wszystko wraca do normy .u nas to tak wyglada :-)
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 lis 2012, o 19:34

sylwia1231 napisał(a):Moja Zula tak samo zachowuje się na cieczkie ,głuchnie wszystko ją rozprasza z przychodzeniem też jest problem .Idlatego w tym okresie nie spuszczam jej ,chodzi na spacerach na 10 m lince.Jak jest po cieczce to wszystko wraca do normy .u nas to tak wyglada :-)

Nora ma 8 miesięczki, cieczki jeszcze nie było, więc to moze to??
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 27 lis 2012, o 21:40

psica zaczyna dorastać to i będzie sprawdzała, na ile sobie może pozwolić;) lek na to? codzienne ćwiczenia, bez odpuszczania, komenda wypowiedziana ma zostać wykonana, a na spacerach puszczaj ja tylko z długą linką i ćwicz odwoływanie. nie nagradzaj jej za każdym razem, tylko wybiórczo. za każdym razem ją chwal. może zamiast smaków nagradzaj ja aportem albo chwilą zabawy z Tobą? mój np. na spacerach nagradzany przez żarcie nie chce być w ogóle, za to w domu nie pogardzi jakimś dobrym kąskiem;) i pamiętaj, zeby na spacerze zawsze ją zajmować: czy to komendą na chodzenie przy nodze, czy to siadaniem/warowaniem/staniem z marszu, zmianą pozycji na odległość, szukaniem Twojej "zgubionej" rękawiczki, aportowaniem. daj jej 10-15minut na fizjologię, a potem non stop komendy, tak zeby musiała być na Tobie skupiona cały czas. i pamiętaj, ze musisz być najbardziej atrakcyjna na całym spacerze, tak żeby psica chciała z Tobą coś robić a nie szukała innych rzeczy;)
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 lis 2012, o 22:11

W domu smaczkiem nie pogardzi ,ale spacer 'odbiera jej apetyt' :P
Póki co jej nie suszczam, wolę nie ryzykować. Na spacery i tak chodzimy tylko w ramach rozrywki, bo mieszkamy w domku z ogordem. Do niedawna na spacerach na widok zabawki była obojętna na wszystko inne, ale ostatnio mniej się interesuje zarówno nią, jak i mną. Łazi z nosem w trawie i raszta rzeczy jest mało interesująca. Czasem zareaguje na "siad" a z siadu na waruj, ale chodzenie przy nodze- co to, to nie. Spróbuję ją jeszcze bardziej zająć , wydaje mi się ,że ma okres przedcieczkowy, bo widzę wyraźne różnice w zachowaniu. Jest bardziej ospała, mniej chętna do zabaw.
Dzięki za odpowiedź :)
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez dariex » 27 lis 2012, o 22:35

Tanorja napisał(a):Na spacery i tak chodzimy tylko w ramach rozrywki, bo mieszkamy w domku z ogordem

To nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla Owczarka czy mieszka w domku z ogrodem z siedemdziesięcioma hektarami czy w kawalerce bez balkonu.

Możliwe,ze suczka reaguje gorzej przed cieczką ale możliwe,ze także nie wie,ze fajnie jest z Tobą współpracować i za taką "robotę" będzie nagroda.

Mój pies także nie chcial smaków na treningach i najłatwiej bylo po prostu zmniejszyć racje żywnościowe i karmić z ręki na spacerze czy cwiczeniach.
Motywacja to jest to nad czym nadal ciężko pracujemy .
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 27 lis 2012, o 22:38

Tanorja napisał(a): Na spacery i tak chodzimy tylko w ramach rozrywki, bo mieszkamy w domku z ogordem.

i tu jest pies pogrzebany;) owczarkowi podwórko nie jest do szczęścia potrzebne, mu jedynie jest potrzebne zajęcie z właścicielem;) zacznij coś z nią robić, ćwiczyć, dawać polecenia a zobaczysz, że niedługo będziesz miała psa, który skupia się tyko na Tobie. a jak nie robisz z nią nic to nie ma się co dziwić, że się nie słucha;)
beatrx
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 lis 2012, o 23:03

beatrx napisał(a):
Tanorja napisał(a): Na spacery i tak chodzimy tylko w ramach rozrywki, bo mieszkamy w domku z ogordem.

i tu jest pies pogrzebany;) owczarkowi podwórko nie jest do szczęścia potrzebne, mu jedynie jest potrzebne zajęcie z właścicielem;) zacznij coś z nią robić, ćwiczyć, dawać polecenia a zobaczysz, że niedługo będziesz miała psa, który skupia się tyko na Tobie. a jak nie robisz z nią nic to nie ma się co dziwić, że się nie słucha;)

Ćwiczę z nią codziennie w ogrodzie, bawimy się itp. To nie jest tak ,że zostawiam ją samą sobie i 'niech goni'. Nigdy nie było dnia, żeby nic z nią nie robiła.

-- 27 lis 2012, o 23:04 --

dariex napisał(a):
Tanorja napisał(a):Na spacery i tak chodzimy tylko w ramach rozrywki, bo mieszkamy w domku z ogordem

To nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla Owczarka czy mieszka w domku z ogrodem z siedemdziesięcioma hektarami czy w kawalerce bez balkonu.

Możliwe,ze suczka reaguje gorzej przed cieczką ale możliwe,ze także nie wie,ze fajnie jest z Tobą współpracować i za taką "robotę" będzie nagroda.

Mój pies także nie chcial smaków na treningach i najłatwiej bylo po prostu zmniejszyć racje żywnościowe i karmić z ręki na spacerze czy cwiczeniach.
Motywacja to jest to nad czym nadal ciężko pracujemy .

Wiem, że to nie ma znaczenia, ale chciałam tylko napisać, że na spacery nie chodzimy tylko ze względów fizjologicznych ,ale rozrywkowych. Bawimy sie, cwiczymi i uczymy się codziennie dość długo.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 27 lis 2012, o 23:12

beatrx napisał(a):psica zaczyna dorastać to i będzie sprawdzała, na ile sobie może pozwolić;) lek na to? codzienne ćwiczenia, bez odpuszczania, komenda wypowiedziana ma zostać wykonana, a na spacerach puszczaj ja tylko z długą linką i ćwicz odwoływanie. nie nagradzaj jej za każdym razem, tylko wybiórczo. za każdym razem ją chwal. może zamiast smaków nagradzaj ja aportem albo chwilą zabawy z Tobą? mój np. na spacerach nagradzany przez żarcie nie chce być w ogóle, za to w domu nie pogardzi jakimś dobrym kąskiem;) i pamiętaj, zeby na spacerze zawsze ją zajmować: czy to komendą na chodzenie przy nodze, czy to siadaniem/warowaniem/staniem z marszu, zmianą pozycji na odległość, szukaniem Twojej "zgubionej" rękawiczki, aportowaniem. daj jej 10-15minut na fizjologię, a potem non stop komendy, tak zeby musiała być na Tobie skupiona cały czas. i pamiętaj, ze musisz być najbardziej atrakcyjna na całym spacerze, tak żeby psica chciała z Tobą coś robić a nie szukała innych rzeczy;)

wszystko ladnie i pieknie, tylko odpowiadasz na problem podajac swoje przyklady i piszac "tak ma byc...i koniec"
Twoj cytat: lek na to? codzienne ćwiczenia, bez odpuszczania, komenda wypowiedziana ma zostać wykonana a moze poradz jej JAK wyegzekwowac taka komende! bo do psa czesto nie dociera "TAK MA BYC I KONIEC" :-(
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 27 lis 2012, o 23:26

Tanorja napisał(a):Ćwiczę z nią codziennie w ogrodzie, bawimy się itp. To nie jest tak ,że zostawiam ją samą sobie i 'niech goni'. Nigdy nie było dnia, żeby nic z nią nie robiła.

no to super:) myślałam po prostu, że ona jest tak puszczona i sama lata. a na podwórku pracuje chętnie?
beatrx
Owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje