Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Ślinienie się

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 16 paź 2012, o 18:41

Witam i tak na wstępie,nie wiem co o tym myśleć .Po powrocie ze spaceryu na klatce schodowej zula zaczeła sie ślinić ale ,tak że kapało jej z pyska i tak dziwnie mlaskała ,po może 3 minutach mineło ale to była normalnie powudz może ktoś coś na ten temat wie .Zastanawiam sie czy nie iść do weta martwie sie.Teraz jest wszystko jusz ok nie powturzyło sie to .prosze o opinie i porady co to mogło być :-(
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Re: Ślinienie się

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 16 paź 2012, o 19:25

Lizała lub zjadła coś z ziemi na spacerze? Ślinienie się i wywijanie jęzorem to jakby preludium do wymiotów, przynajmniej u mojego psa.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 16 paź 2012, o 19:31

Bardzo dziekuje, tomku za podpowieć wymiotów nie było na szczeście,ciekawe co za skarb znalazła i zjadła
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 16 paź 2012, o 19:50

W grę wchodzą jeszcze robaki, one też mogą wywoływać podobne objawy. Tzn. tak czytałem, bo mój V. nigdy ich nie miał, pasożytów znaczy się. Warto oddać kupę do zbadania, jeśli nie robiłaś tego w ostatnich miesiącach. Ale raczej obstawiałbym że skosztowała coś zakazanego. Obserwuj ją jutro.

Trzeba bardzo uważać, zbliża się zima, będą w starych autach pękać gumowe przewody przy chłodnicy, zbiorniku spryskiwaczy, rozszczelniać się korki misek olejowych a tego typu chemia samochodowa nawet w małych ilościach poważnie zaszkodzi lub nawet uśmierci psa.

Z racji tego, że mój pies lubuje się w pobieraniu i smakowaniu próbek sików innych samców i silnie oznacza teren wcześnie rano i wieczorem zabieram ze sobą latarkę - warto sprawdzić czym interesuje się pies, nawet ten który nie podejmuje jedzenia z ziemi.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 paź 2012, o 20:00

A może jakaś gałązka utknęła jej gdzieś w paszczęce i nie mogła sobie z nią poradzić?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 16 paź 2012, o 21:25

Odrobaczana była 2 tygodnie temu ,więc myśle że nie ma robaków ale oddam prubki ,a te samochodowe wycieki to przekleństwo wiem .Apetyt mam taki jak zawsze a gałązek nie gryzła bo to był szybki spacer ,spieszyłam się do dentysty tylko siusiu ,na spacerach mam zule na oku bo lubiła zbierać kupki
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 paź 2012, o 11:07

Jak ją odrobaczałaś 2 tygodnie temu, to nie ma sensu dawać teraz kału do analizy. Jeśli się jednak uprzesz, to od razu niech sprawdzą na obecność pierwotniaków, ze szczególnym uwzględnieniem lambli. Warto to sprawdzać.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 17 paź 2012, o 11:50

jak mój kochany Ciapuś ( :diabeł: ) poliże siuśki Sonii to tez się ślini... i tak dziamdzia... po czym po chwili ślinienie ustaje...
i to nie ma nic wspólnego z cieczką, bo suka jest wysterylizowana....
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 17 paź 2012, o 15:20

Dałam dziś kał do analizy zobaczymy co znajdą :przerażenie:
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 18 paź 2012, o 15:44

Kał czysty,jusz myślałam ze pozbyłam się problemu zbierania kup ,przez zule a tu znowu to samo załamuje powoli ręce :mur:
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje