Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Słodki labrador i narkotyki

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 27 lut 2013, o 21:13

Czyli jestem złą matką :-(
Państwo powinno nałożyć na narkotyki akcyzę (tak jak na papierosy) i czerpać z tego zyski. Wydawało mi się, że otumaniacze umysłu są złe, ale się pomyliłam.
Szpak
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 27 lut 2013, o 23:17

Wracając do spraw poważnych - czy ktoś z Państwa wie, czy rzeczywiście policjant z psem nie ma prawa prowadzić niejako profilaktycznych poszukiwań narkotyków w szkołach?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 28 lut 2013, o 01:26

A ja czekam, aż marysia będzie legalna tak jak w Hiszpanii, gdzie każdy może mieć w domku roślinkę. A wiecie czemu? Bo REGULARNIE miewam migreny i zamiast faszerować się coraz to mocniejszymi lekami i niszczyć wątrobę mogłabym sobie buchnąć zioło własnej hodowli, bez dodatków, ekologiczne. Obecnie sobie nie bucham, bo nie chcę mieć problemów z prawem i tyle. Jako nastolatka miałam tysiące okazji żeby zapalić, ale nigdy się nie skusiłam. Paliła większość moich znajomych. Nikt nie jest narkomanem, ale z alkoholem co poniektórzy mają problemy, ale o tym nie wiedzą.
Jeśli chodzi o te przeszukania to znalazłam na forum prawniczym co nieco http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/98039,Przeszukanie-niepelnoletniego.htm. Trzeci post od góry - pasjonat - mówi, że prewencyjnie policja przeszukiwać nie może.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 28 lut 2013, o 09:14

Szpak napisał(a):Czyli jestem złą matką :-(
Państwo powinno nałożyć na narkotyki akcyzę (tak jak na papierosy) i czerpać z tego zyski. Wydawało mi się, że otumaniacze umysłu są złe, ale się pomyliłam.

Absolutnie się nie pomyliłaś, przecież nikt nie mówi, że narkotyki, papierosy czy alkohol są dobre, zwłaszcza dla młodych ludzi. Ponadto nikt nie mówi o legalizacji narkotyków jako takich, dyskusja i problem dotyczą tylko i wyłącznie marihuany. Nigdy w życiu nie chciałbym mieszkać w kraju, gdzie w każdym sklepie można kupić heroinę czy extasy albo LSD.
Uważam natomiast, że legalizacja i co za tym idzie kontrola państwa nad tym co trafia do obiegu, pomijając kwestię wpływów do budżetu, paradoksalnie zwiększyłaby bezpieczeństwo młodych ludzi. To co dziś jest powszechnie dostępne na czarnym rynku jest w większości przypadków chemicznie pędzoną, "dopalaną" eterem i opiatami wybuchową mieszanką. Wprowadzenie legalnego obrotu umożliwiłoby przynajmniej w jakiejś części pozbycie się tego g... z rynku.

Zofia napisał(a):Wracając do spraw poważnych - czy ktoś z Państwa wie, czy rzeczywiście policjant z psem nie ma prawa prowadzić niejako profilaktycznych poszukiwań narkotyków w szkołach?

Rzeczywiście pani Zofio, zgodnie z przepisami policja może wejść na teren szkoły jedynie na wezwanie dyrektora lub po wcześniejszym uzgodnieniu, z resztą podobna paranoja dotyczy akademików, gdzie policja aby wejść na teren musi mieć zgodę rektora uczelni, której akademik podlega.
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 28 lut 2013, o 09:56

A dyrektor pewnie o takim wezwaniu musi uprzedzać rodziców??? Albo uzyskać ich zgodę?
No jeszcze dlugo nie będzie jak wylapywac dilerów w szkołach.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez ion » 28 lut 2013, o 11:36

Jeżeli chodzi o prawo:

Każda uczelnia w Polsce ma status autonomiczny. Policja nie może nawet wejść na teren uczelni, nie mówiąc o wnoszeniu broni, lub poruszaniu się z psem. Na to konieczna jest zgoda na piśmie wydana przez zarząd placówki (dyrektora lub rektora).
Nikt też nie może przeszukać nikogo, jeżeli nie istnieją wyraźne przesłanki, że ten ktoś popełnił wykroczenie lub przestępstwo. Takie działanie jest wtedy traktowane jako naruszenie nietykalności osobistej.

Ponadto jakichkolwiek przeszukań może dokonać tylko i wyłącznie Policja (bądź służby z uprawnieniami Policji: Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Ochrony Kolei, Inspektorat Skarbowy, ABW i inne tego rodzaju służby).
Przeszukań nie może dokonać: nauczyciel, strażnik miejski, ochroniarz, kontroler biletów, bo jest to bezprawne.

Nie żyjemy w państwie policyjnym, gdzie każdego można zatrzymać za cokolwiek, ale też jest przez to utrudnione egzekwowanie prawa - nauczyciel nie może zatrzymać i przeszukać potencjalnego dilera, bo ten może go oskarżyć i żądać zadośćuczynienia.

Wracając do narkotyków i substancji odurzających: każda substancja odurzająca, której się nadużywa, jest szkodliwa. Nawet kawa, jeśli się strzeli 10 kubków, albo będzie jej używać dzień w dzień po kilka szklanek, może przyprawić o zawał, wylew czy śmierć.
Nie zapominajcie proszę o jednym: to czy coś uzależnia, czy też nie, zależy w głównej mierze od psychiki człowieka i jego odrębnej, autonomicznej reakcji na używkę. Jedni ćpają heroinę czy kokainę całe życie i potrafią je odstawić z dnia na dzień - inni po pierwszym kubku kawy stają się od niej uzależnieni.
Jedni palą 20 paczek papierosów dziennie, inni po 1 piwie potrafią pójść "w cug" i umrzeć w mękach marskości wątroby po zatruci alkoholowym.

Uwierzcie mi - nie ma różnicy, czy bierze się dopalacze, marihuanę, twarde narkotyki, leki, pali papierosy, pije kawę, herbatę, alkohol, czy też uprawia się seks, reaguje się gniewem itd. itp. We wszystkich czynnościach chodzi o to, by się lepiej poczuć, by coś wpłynęło na nasz stan: pobudziło, uśpiło, odurzyło, sprowadziło halucynacje, odprężyło, uspokoiło, upoiło, otumaniło.
Bo tak naprawdę każda z tych substancji/czynności działa tak samo - zmienia nasz sposób postrzegania świata lub nasz nastrój - a to niektórym ludziom jest bardziej potrzebne, niż szczęśliwe i spokojne życie.

Bo jakbym was wprost zapytał: Po co paliliście, piliście piwo, wódkę, ciągnęliście skręta, piliście rano kawę, herbatę itd. - to co byście odpowiedzieli?
Pies to nie: człowiek, zabawka, dziecko, milusiński, maskotka.
Pies to żywe stworzenie.
Pies to po prostu, tylko i wyłącznie, bez wyjątku PIES !
ion
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Michał
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 28 lut 2013, o 11:59

ion napisał(a):
Uwierzcie mi - nie ma różnicy, czy bierze się dopalacze, marihuanę, twarde narkotyki, leki, pali papierosy, pije kawę, herbatę, alkohol, czy też uprawia się seks, reaguje się gniewem itd. itp.

Chyba jednak "drobna" różnica jest.
Bo trudno przedawkować herbatę. A nawet dość trudno jednorazowo przedawkować alkohol do dawki śmiertelnej. A herę bardzo łatwo.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 28 lut 2013, o 13:16

Jeśli są podejrzenia, że ktoś wnosi do szkoly narkotyki, to moim zdaniem to wystarczające wyrażne przeslanki - pies węsząc nie musi nikogo dotykać i nie narusza nietykalności osobistej. Co do tego kogo można zatrzymać i za co, to dyskutowałabym, w jakim my państwie żyjemy, ale raczej nie na tym forum.

Czy są jakieś przypadki, znane medycynie, dokumentujące, że twarde narkotyki, brane regularnie, mogą nie spowodować nieodwracalnych zmian w organizmie? Mamy tu speca od medycznych zagadnień?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez ion » 28 lut 2013, o 13:26

MarzenaG napisał(a):
ion napisał(a):
Uwierzcie mi - nie ma różnicy, czy bierze się dopalacze, marihuanę, twarde narkotyki, leki, pali papierosy, pije kawę, herbatę, alkohol, czy też uprawia się seks, reaguje się gniewem itd. itp.

Bo trudno przedawkować herbatę. A nawet dość trudno jednorazowo przedawkować alkohol do dawki śmiertelnej. A herę bardzo łatwo.

Przeczytałaś dalej?
ion napisał(a):Bo tak naprawdę każda z tych substancji/czynności działa tak samo - zmienia nasz sposób postrzegania świata lub nasz nastrój - a to niektórym ludziom jest bardziej potrzebne, niż szczęśliwe i spokojne życie.

Pani Zofio - kryterium zaliczania narkotyków do twardych jest właśnie takie, że długotrwałe zażywanie ma wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Ale , tu ciekawostka, w państwach islamskich do narkotyków twardych zalicza się też alkohol!

A tak na marginesie:
za wikipedią:

Przedawkowanie kofeiny niesie za sobą poważne konsekwencje: przy przedawkowaniu powyżej 0,5 g powoduje silne pobudzenie psychoruchowe, przyspieszenie i niemiarowość serca, bardzo silne zwiększenie diurezy, nudności, wymioty i osłabienie. W skrajnych przypadkach (w silnym zatruciu) występują drgawki i porażenie ośrodka oddechowego. Dawka śmiertelna kofeiny dla dorosłego zdrowego człowieka wynosi 10 gramów, śmierć następuje zazwyczaj w wyniku migotania komór serca.

Zawartość kofeiny w litrze herbaty: 0,3 g
Aby poczuć się źle wystarczy: 1,8 litra herbaty, czyli 5 kubków.
Aby umrzeć wystarczy: praktycznie niemożliwe, trzeba wypić 15 - 20 litrów herbaty, 5 litrów kawy lub 3 litry espresso

za encyklopedią zdrowia:
Za dawkę śmiertelną uważa się 8g czystego alkoholu (100% spirytus) na l kg wagi ciała. Dla człowieka dorosłego, ważącego 75 kg, będzie to dawka 600g absolutnego alkoholu.[b](czyli 1,5 l wódki lub 700g spirytusu) [kg]. Za śmiertelne stężenie alkoholu we krwi uważa się 5‰ (promili). Czasem jednak zgon może nastąpić już przy 4 promilach. Są i tacy osobnicy, u których zgon nie następuje powyżej 5 promille.

W litrze wódki jest 400 g czystego alkoholu
Aby źle się poczuć wystarczy: 0,5 litra wódki lub 0,2l spirytusu
Aby umrzeć wystarczy: 1,5 listra wódki lub 700 g spirytusu. (Co nie jest wyzwaniem dla alkoholika)

za materiałami ze strony MONARu:
Dawka śmiertelna heroiny to 1g.
Średnio narkomani używają ok. 150 mg na dobę, narkomani silnie uzależnieni ok 300 - 500 mg/ dobę.
Heroina rozkłada się w organizmie ok. 6-8 godzin, do morfiny i pochodnych związków.

Aby źle się poczuć wystarczy: 50 mg heroiny
Aby umrzeć wystarczy: 20 dawek nowicjusza lub 6-8 dawek silnie uzależnionego w ciągu 8 godzin (czyli u silnie uzależnionych nie jest trudne)

za wikipedią:
Nikotyna: dawka śmiertelna ok.50 mg. Przeciętnie w dymie papierosowym jest ok 0,2mg nikotyny (light) oraz 1 mg nikotyny (papierosy mocne).

Aby źle się poczuć wystarczy: 20 papierosów mocnych w ciągu 2-4 godzin
Aby umrzeć wystarczy: 50 papierosów mocnych w ciągu 2-4 godzin.

za wikipedią:
Marihuana:

dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 pojedynczych dawek.

Czyli aby umrzeć , trzeba wypalić 20 - 40 tys. skrętów w 24 godziny.

Podsumowując:
Co jest bardziej prawdopodobne: Umrzeć od wypicia 30 litrów herbaty, czy 20 tys. skrętów?

Poza tym przypominam!!!
Nie chodzi o toksyczność. Wszystkie te substancje to używki. Więc jeśli chce się je zażywać, to trzeba się strasznie kontrolować, aby się nie uzależnić, bo jest to cholernie łatwe. Tak samo jak łatwo uzależnić się od internetu, seksu, gier komputerowych, telewizji, muzyki, tańca itd.

Do wszystkiego potrzebny jest umiar! Internet też potrafi niszczyć ludziom życie (przypominam o przypadku, gdzie kilku Japończyków umarło z głodu przed komputerem, albo chłopak zabił krzesłem matkę, bo ta za karę mu komputer wyłączyła). Są to takie same tragedie, jak narkomani, akoholicy czy nałogowi palacze.

I powtarzam - nie gloryfikuję niczego. Tylko czasem zdarza nam się popadać w hipokryzję ("Internet legalny a maryha nie, mimo że powodują takie same wypranie mózgu", "Alkohol i papierosy ok, ale heroina czy koks nie, bo można od nich umrzeć".).

Więc błagam, nie popadajmy w hipokryzję, nie głośmy haseł i frazesów, nie bądźmy specjalistami od wszystkiego, nie mówmy, że coś jest złe.
Nawet heroina jest dobra - dzięki niej wielu żołnierzy przeżyło koszmarne bóle po utracie kończyn czy ranach w czasach I i II wojny światowej.

Trzeba tylko umieć tego używać i używać do odpowiednich celów. Te same narzędzia pozwalają budować i rujnować (siekiera), te same substancje pozwalają tworzyć i niszczyć (drożdże - alkohol i chleb).

Nie popadajmy więc w skrajności i nie stawajmy się nietolerancyjni. Cała ta dyskusja rozpoczęła się, bo jedne osoby nazwały ćpunami, skazanymi na zagładę inne osoby.
Najpierw sprawdźcie informacje itd.

Tyle narkotyków w szkołach!!! - Ok, nie wszystkich, nie wszędzie. Pogadajcie rozsądnie ze swoimi dziećmi, to nie będą brały - interesujcie się ich życiem. U mnie to zdało egzamin - moja mama, którą bardzo kocham i szanuję pogadała ze mną w wieku 7 lat (czyli gdy szedłem do komunii) o uzależnieniach i do tej pory nie mam takowych.
Seks w szatniach i kiblach, ciąże u nastolatek - Straszne.... Ale na PDŻ czy inne wychowania seksualne dzieci się nie posyła, nie gada się z nimi o seksie...Kościół też piętnuje antykoncepcję itp...
Papierosy i alkohol w gimnazjach !!! - Ok. Jak nie mają nic innego do roboty, jak biorą przykład z dorosłych (gdzie w domu na urodzinach leje się taki strumieniami, a dorośli w prezencie przynoszą flaszkę wódki), a mama czy tato nie może wytrzymać chwili bez papierosa...
Marihuana wypiera mózg!!! - Jakoś Holendrzy to najgłupszych narodów nie należą, a palą legalnie na okrągło...
Postępująca degrengolada społeczeństwa (rozkład społeczeństwa) - więcej przestępczości, innych zdarzeń!!! - Według statystyk policyjnych (policja.pl) w Polsce z roku na rok wzrasta liczba wykrytych przestępstw, a spada liczba niewykrytych. Spada też liczba zabójstw, kradzieży czy rozbojów. Po prostu media coraz szybciej i sprawniej przekazują informacje o najbardziej idiotycznych nawet wydarzeniach.

Tyle mojego marudzenia. Pozdrawiam,
Pies to nie: człowiek, zabawka, dziecko, milusiński, maskotka.
Pies to żywe stworzenie.
Pies to po prostu, tylko i wyłącznie, bez wyjątku PIES !
ion
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Michał
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 28 lut 2013, o 13:49

ion napisał(a):
MarzenaG napisał(a):
ion napisał(a):

Przeczytałaś dalej?
ion napisał(a):Bo tak naprawdę każda z tych substancji/czynności działa tak samo - zmienia nasz sposób postrzegania świata lub nasz nastrój - a to niektórym ludziom jest bardziej potrzebne, niż szczęśliwe i spokojne życie.

Tak, przeczytałam. I wiem jakie są mechanizmy uzależnień. Ale, chyba się ze mną zgodzisz, różne mogą być konsekwencje stosowania różnych używek.

ion napisał(a):Tak samo jak łatwo uzależnić się od internetu, seksu, gier komputerowych, telewizji, muzyki, tańca itd.

Ile znasz osób, którym uzależnienie od muzyki zrujnowało życie? Albo zabiło?

ion napisał(a):
Więc błagam, nie popadajmy w hipokryzję, nie głośmy haseł i frazesów, nie bądźmy specjalistami od wszystkiego, nie mówmy, że coś jest złe.

A dlaczego mam nie mówić, że coś jest złe? Zwłaszcza, jeśli jest niezgodne z prawem.

ion napisał(a):Nawet heroina jest dobra - dzięki niej wielu żołnierzy przeżyło koszmarne bóle po utracie kończyn czy ranach w czasach I i II wojny światowej.

Tak, i obecnie też podaje się często morfinę osobom nieuleczalnie chorym. I jeśli mają na tyle "szczęścia", żeby dożyć, to się od niej uzależniają.

Jestem przeciwnikiem legalizacji jakichkolwiek narkotyków. Po prostu.

A w szkole nie można ani palić papierosów, ani maryhy, ani pić alkoholu, ani strzelać sobie w żyłę, ani uprawiać seksu. Tego samego nie wolno mi robić w pracy. I o czym tu dyskutować?
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje