Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Smaczki dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez MAŁAMI » 12 lut 2014, o 15:50

Czy może ktoś polecić jakieś dobre smaczki dla 3,5 miesięcznego szczeniaka ????
Nie chce ciastek ani innych smaków takich bardziej żujkowych , póki co do nauki komend używałam kawałków mięska to drobiowego to wołowego , gotowanego i surowego ale niestety psinka nabawiła się biegunki :( . Możecie polecić coś sprawdzonego w miarę miękkiego co mogłaby szybko zjeść a nie muldać. Może kabanos drobiowy ????
MAŁAMI
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kiara
Imię: Agata

Re: Smaczki dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 12 lut 2014, o 16:16

Może tych smaczków było za dużo?
Generalnie nie mieszała bym różnych gatunków mięs na raz.
Lepiej wprowadzać po kolei.
Zdecydowanie najdelikatniejszy jest gotowany indyk i kurczak,a kąski muszą być malutkie,takie wielkości paznokcia.
Może być też gotowana marchewka, kawałeczki jabłuszka, bułka przesuszona w piekarniku pokrojona w kostkę-takie malutkie grzaneczki.
Prześledź poprzednie wątki,a na pewno znajdziesz inspirację.
Ze szczeniaczkiem, jak z niemowlęciem, trzeba wszelkie nowości wprowadzać stopniowo.
Z resztą to,co służy mojemu psu niekoniecznie może posłużyć Twojemu.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 12 lut 2014, o 18:45

My dajemy parówki, żółty ser, ewentualnie ugotowaną pierś z kurczaka. Małe kawałeczki. Może jednak poczekaj, aż skończy się biegunka?
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 12 lut 2014, o 19:25

U nas do tej pory suchary się sprawdzają za nie wszystko zrobi
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 12 lut 2014, o 19:52

ja jako smaczki jak nie mam kupnych używam żółtego sera, parówek ;) normalnie wole kupić w zoologu mięsne ciacha w kształcie kostek przynajmniej nie brudzą kieszeni :D
xxxkaluniaxxx
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 12 lut 2014, o 20:50

Na początku tez miałam problem z luźną koopą po smaczkach, a może nawet nie po samych smaczkach, a ogólnie przy przestawieniu szczeniaka z "żywienia wszystkim" do żywienia sucha karmą. U nas trwało to ok dwóch tygodni. Wspomagałam szczeniorka produktem poprawiającym stan flory bakteryjnej- fortiflora firmy Purina do kupienia u weterynarza. W tym czasie przewinęły się smaczki przemysłowe firmy britt, ale ze względu,że po nich była jeszcze brzydsza koopa zmuszona byłam używać karmy zamiast innych łakoci. Nie była to atrakcyjna nagroda..więc potem weszła kiełbaska, kotlecik, pasztecik ;) drobniuteńko pokrojone i wrzucone do torebki z karmą suchą, która przeznaczyłam na nagrody. Tym sposobem miałam atrakcyjnie pachnącą nagrodę-granulka karmy i bonus w postaci ekstra nagrody-kawałek mięska. W połączeniu z fortiflorą przetrwałyśmy :) i tak jak radzą poprzednicy-powoli wprowadzaj zmiany, w małych ilościach.
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zuzanna

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 24 lut 2014, o 12:43

My stosujemy mielone mięso wołowe i kosteczki półwilgotne chewies http://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_ ... zka/139895
Łatwo taką małą kosteczkę jeszcze palcami podzielić na pół, co umożliwia szybkie zjedzenie. Mięso mielone powoduje, że ręka jest "cały czas atrakcyjna". Pachnie wylizanym mięskiem i nagroda jest już nawet lizanie tej ręki przez szczylusia. :lool:
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje