Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Smakołyczek

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 15 mar 2012, o 22:37

sKate89sc napisał(a):Popieram Age jeśli nasze psy lubią je i połykaja je w sekunde to NAJWYRAŹNIEJ NAM PASUJĄ... ;-)

tylko ze nie maja NAM PASOWAC :negatyw: a "pasowac" tak zeby pies podczas szkolenia nie byl rozpraszany zarciem.
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 15 mar 2012, o 22:53

Hmm Royal Canin Educ, BRIT Care Let's Bite albo jakieś podobne podróby z mięskiem suszonym, jakieś kupne różne przysmaki podzielone na części, od biedy sucha karma. W domu jak przypominam jej coś, czy Ciapkowi to dostają takie większe smaczki, żeby się zajadały. np. siad, łapa, poproś, siad, waruj i siad u Ciapka i za to wielkiego smaczka dostaje :) czy jak chowam Sonii smaczki po domu to żeby szukała.

Właśnie, bo Sonia jest nie uczona dostawania smaczków na spacerze i faktycznie ich nie ruszy... Jak chciałam nagrodzić ją jak grzecznie siedziała przy obcym psie to w d*** miała ulubione smaczki, bo na spacerach się nie je...Szkoleniowiec pisał, abym ją nagradzała zabawą i nauczyć jeść na spacerach.
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 mar 2012, o 22:57

Ania - ponawiam pytanie - czy miałaś kiedyś do czynienia z tymi ciasteczkami LOLO PETS? :) Jeśli nie, to kup np. w Piotrze i Pawle i będziesz wiedziała o czym piszemy, one są tak kruchutkie że się rozpływają niemalże w drodze do psiego pyska.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 16 mar 2012, o 07:14

mój pies nie narzeka i jest skupiony, więc już nie wiem po co ta gadka :-P
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 mar 2012, o 08:30

Tora uwielbiała na szkoleniu te ciasteczka i przyznam, że sprawdzały się idealnie. Ja kupowałam rozmiar S, te najmniejsze. Czasem mieszałam z pokrojonymi kawałeczkami parówki lub wątróbki ugotowanej.
Nie jestem zwolenniczką szkolenia z ustawicznym podawaniem smaczka do bezmyślnego przełknięcia, nic nie szkodzi, że go przegryzie, to przyjemnośc dla psa. W przeciwnym razie można wysmarować rękę pasztetem do lizania.
I bez smaczka można wyszkolić psa, ale jest to trudniejsze i bardziej wymagające dla przewodnika.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 mar 2012, o 08:43

Cane Lupo ma rację, smakole powinny być takie aby pies w trybie pracy błyskawicznie je połknął i nie rozpraszał się gryzieniem czy mamlaniem, ale przecież my jesteśmy amatorami, nie szykujemy się na mistrzostwa świata. Każdy z nas ma inne standardy co do szybkości i precyzji wykonywania poleceń i dla większości jakikolwiek przysmak będzie dobry. Ja nie nagradzam smaczkami, bo nie mogę. Wcześniej gdy mogłem je podawać, pies jak już podrósł nie był nimi specjalnie zainteresowany (potrafił wypluć oczekując kolejnej komendy! :D), wolał inne nagrody, lub po prostu współpracę jako nagrodę samą w sobie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 mar 2012, o 14:50

saacrum napisał(a):mój pies nie narzeka i jest skupiony, więc już nie wiem po co ta gadka :-P

:ok: Szkoda że ich teraz nie mam, bo bym nagrała filmik jak znikają w psiej paszczęce migiem :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 17 mar 2012, o 15:00

:D ja zrobie i wrzuce ale wieczorem :)
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Pochwały: 1

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje