Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez Yaro » 22 sty 2014, 12:30

Witajcie
Znów mam dylemat co do smyczy chciałem zakupić smycz Flexi i stanęło na dwóch modelach Flexi Giant L 8m i Flexi Professional 10m obydwie są na taśmie. Ta druga jest cięższa, z tego co wyczytałem smycze te są bardzo solidne choć nie tanie. Jedni polecają taką smycz dla owczarków inni nie. Ciekaw jestem czy ktoś z was ją używa?
I feel the need - the need for speed
ObrazekObrazek
Yaro
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nico
Imię: Jarek
Wiek: 42
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 1
Dołączył(a): 30 wrz 2013, 14:13

Re: Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 sty 2014, 12:39

Mogę wypowiedzieć się za siebie.
Osobiście nie polecam flexi,bo nie masz kontroli nad psem, takie moje zdanie.
Lepsza długa przepinana smycz,a do nauki linka treningowa 10 metrów-na spacery pod kontrolą równie przydatna.
Pewnie znajdą się zwolennicy flexi :Ddla owczarków,ale wg mnie to smycz dla wybitnie ogarniętych owczarków :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez Yaro » 22 sty 2014, 12:47

Właśnie słyszałem że to nie są dobre smycze dla owczarków, hodowczyni od której chcę kupić pieska nie używa tych smyczy i ich nie poleca. Ale przeczytam wszystkie opinie także od osób polecających.
I feel the need - the need for speed
ObrazekObrazek
Yaro
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nico
Imię: Jarek
Wiek: 42
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 1
Dołączył(a): 30 wrz 2013, 14:13

Re: Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 22 sty 2014, 12:53

My mamy Flexi Giant 8m. Utrzyma niedźwiedzia. Pies musi być posłuszny aby jej używanie miało sens, bo faktycznie jej budowa praktycznie uniemożliwia pełną kontrolę nad zwierzakiem.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 22 sty 2014, 13:00

My mamy Flexi Giant 8m. Smycz ok na dlugie spacery, gdy dookoła pusto, a mimo wszystko chcesz mieć psa na smyczy. Jest wygodna, bo jest długa, nie plącze się i nie zacina.
Używamy jej jednak bardzo rzadko, bo faktycznie, na takiej smyczy cieżko zapanować nad psem - do tego kompletnie się nie nadaje.
Na codzień lepsza długa, przepinana smycz - np. z miękkiej skóry, bo wygodnie się ją trzyma, nie ślizga się i nie tnie dłoni, jak niektóre linki.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 39
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 22 sty 2014, 13:32

Ja mam wybitnie ogarniętego owczarka :lool:
I od pewnego czasu Flexi jest naszą smyczą roboczą. Do szkolenia używam zwykłej parcianej smyczy, do tropienia linki.

Flexi używam do łażenia po mieście i spacerowania w miejscach, gdzie mimo wszystko piesi puścić luzem nie mogę. Sprawdza się też fantastycznie w trasie u nas między blokami. Mieszkam na zielonym blokowisku :roftl:i pies na Flexi zdecydowanie mniej straszy moich sąsiadów niż puszczony luzem, ale w kagańcu :-P

Żeby dobrze nam się z Flexi żyło, musiałam z Burą opanować kilka komunikatów:
-powoli: idziesz przy nodze, Flexi luźno dynda.
-biegaj: idź sobie w obrębie smyczy.
-czeka pies: zatrzymujesz się tam gdzie stoisz.
-omiń: omija np. słup OD WEWNĄTRZ tak żeby się nie zaplątać.
-idziemy: wraca do mnie.

Dla psa ułożonego - polecam. Natommiast kompletnie nie nadaje się do treningów.
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 22 sty 2014, 14:50

Ja od dawien, dawna myślę o flexi dla mych owczarów... ale do tego chcę kupić szelki, coby kojarzyły, że tylko na tych szelkach są na takiej smyczy i mają na więcej pozwolone.. No i muszą znać komendę na powrót.
Oczywiście oprócz tej smyczy będą mieć inne, przepinane, nieprzepinane, krótkie, linki... :D

Choć ja skłaniałabym się do tych 8m, bo smycz jest i większa i cięższa, jak ma długość 10m.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 22 sty 2014, 15:41

Kto mnie zna wie że jestem wielką miłośniczką automatów :DW tej chwili mam 4 :ooops:i planuje kupić jeszcze jeden :roftl:
Kala na automacie chodziła od samego początku oczywiście zamiennie z zwykłą 1.2m smyczą :Dto na nim uczyłam ją przywołania :-)
Są różne szkoły, różne opinie co do flexi vs szczeniak :DJak się malucha od razu nauczy jak należy chodzić na automacie to jak będzie dorosły problemu nie będzie :Djak nie będzie się komuś chciało pieseczka nauczyć jak na flexi się chodzi to współczuje, będzie jazda bez trzymanki :roftl::roftl::roftl:
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 sty 2014, 17:29

Dla szczyla absolutnie nie - nauczysz psa od małego chodzić na napiętej smyczy i będzie ciągnął jak wół. Najpierw opanuj chodzenie na luźnej smyczy, przywołanie itp potem możesz spróbować jak się upierasz ;)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Smycz Flexi Giant L czy Professional?

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 22 sty 2014, 19:19

Wadera ma rację ,ja popełniłam ten błąd najpierw automat za szczeniaka i miałam rezultatu. Zula ciągnęła jak diabli na normalnej smyczy.
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post