Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Socjalizacja szczenięcia

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 24 cze 2011, o 16:05

Na szczęście mieszkam w bloku na I p. więc nikt mi żarcia nie wrzuci na balkon, a i nikt nie truje u mnie psów, inna sprawa że Kay dostaje do żarcia dosłownie wszystko, np. wczoraj po raz pierwszy jadł poziomki i mu smakowały, więc też jest troszkę łatwiej, ale to tylko pies, który lubi czasem zrobić na złość i urozmaicić sobie życie po swojemu.. :( :(

Oj Aga trzeba trzeba przewidywać sytuacje, bo niestety agresja Kaya do psów to się wzięła od tego, że jak sobie dreptał po trawce na górce to nagle pies podleciał i go cap, a innym razem jak po mamę w pracy byliśmy, to samo ni stąd ni zowąd, podleciał i cap szczeniola.. do tego podlatujące psy z jazgote i zębami na wierzchu, niestety ten element socjalu prostujemy po dzień dzisiejszy..przez te właśnie sytuacje oraz parę innych..

Wbrew pozorom prawidłowa i odpowiedzialna socjalizacja piesa to nie taki banał, bo trzeba włożyć mnóstwo wysiłku w to, zaangażowania i czasu.
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 24 cze 2011, o 18:00

Kay'owa napisał(a):Wbrew pozorom prawidłowa i odpowiedzialna socjalizacja piesa to nie taki banał, bo trzeba włożyć mnóstwo wysiłku w to, zaangażowania i czasu.
Amen.
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 28 mar 2012, o 19:00

Trochę socjalizacyjnie, trochę początkowego szkolenia. Raptem 7,5 minuty ( wystarczy na jeden raz dla 8-tygodniowego malucha) a ile można psiemu dziecku pokazać :) Może się komuś przyda.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 28 mar 2012, o 19:50 przez Tomek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wstawiłem filmik w okienko. Tomek.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 3 kwi 2012, o 09:22

Witam,

Aria ma 7 tyg. jest u nas 5 dni. Wet mówi, że jeszcze przez ok 3 tyg. będzie kwarantanna...
Sądzicie, że powinnam ją już "ciągać" po osiedlu? Moim zdaniem już powinna zapoznawać się z otaczającym światem, ale boję się z powodu kwarantanny.

Poradźcie coś mądrego :) W domu już jest 1,5 roczna sunia oraz kotka - więc kontakt ze zwierzakami ma. Pod blokiem, przy parkingu jest trawniczek - tam chodzimy sobie (mała biega na długiej lince sama). Odgłosy uliczne poznaje (samochody, motocykle), przechodzący obok ludzie. Co jeszcze? Nie chciałabym przesadzić, a z drugiej strony nie chciałabym czegoś pominąć.

Z góry dziękuję za podpowiedź.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 3 kwi 2012, o 09:37

Dagi napisał(a):Witam,

Aria ma 7 tyg. jest u nas 5 dni. Wet mówi, że jeszcze przez ok 3 tyg. będzie kwarantanna...
Sądzicie, że powinnam ją już "ciągać" po osiedlu? Moim zdaniem już powinna zapoznawać się z otaczającym światem, ale boję się z powodu kwarantanny.

Poradźcie coś mądrego :) W domu już jest 1,5 roczna sunia oraz kotka - więc kontakt ze zwierzakami ma. Pod blokiem, przy parkingu jest trawniczek - tam chodzimy sobie (mała biega na długiej lince sama). Odgłosy uliczne poznaje (samochody, motocykle), przechodzący obok ludzie. Co jeszcze? Nie chciałabym przesadzić, a z drugiej strony nie chciałabym czegoś pominąć.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

ja kwarantanny nie miałam bo i psa brałam 3 msc, ale z tego co pisała Lena i Tomek to nie warto jej przestrzegać bo szczeniol bardzo dużo traci! Ten okres jest bardzo ważny dla szczeniaczka :) Jedynie pilnować żeby nie zjadała obcych kooop
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 3 kwi 2012, o 09:39

ja właśnie omijałabym osiedlowych sralników. Tam gdzie wszystkie psy się załatwiają bo nie każdy pies jest odrobaczany itp. więc tam wydaje mi się, że najszybciej może coś złapać...
Suczka może kontaktować się z psami,które masz pewność że są zdrowe itp, czyli znajomych itp. I aby jak najwięcej ich poznawała, tak samo ważne, aby jak najróżniejszych ludzi.
omijajcie w miarę możliwości agresywne osobniki....

gdzieś wyczytałam, że można psa na ręce brać i iść zwiedzać świat :)
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 3 kwi 2012, o 10:29

Na ręce takiego kloca???? ;) hehe no nic, pomysł wydaje się ok, więc spróbujemy.
Ja mam do wyboru albo łąkę - tam to dopiero jest psiarnia....kupa na kupie albo ten trawnik przy parkingu - z widokiem z góry na duże, ruchliwe skrzyżowanie :) myślę, że to jest też jakiś element socjalizacji. Aria ma "gdzieś" ten hałas. Bryka zadowolona i o to chyba chodzi ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 kwi 2012, o 10:42

Wsadzałam szczeniaka w plecak i wiozłam w autobusie za miasto - byl i wybieg tam, gdzie nie ma psów i socjalizacja z otoczeniem.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 3 kwi 2012, o 10:51

Będę z mała jeździć :) Będziemy obie obserwować świat :)
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 3 kwi 2012, o 13:01

Dokładnie tak. Ja jeździłam wszędzie, ale do niezanieczyszczonych miejsc. To sie naprawdę opłaci.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje