Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: socjalizacja z psami

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 16 maja 2012, o 10:56

babka widziała, że próbujesz wyegzekwować posłuszeństwo u swojego psa a czy odwołała swojego?
Zamiast tego zadawała to głupawe pytanie :mur: co za różnica, czy mój pies wtrążoli drugą sunie czy psa :roftl:
Ale ja jestem z tego wrednego typu... przedwczoraj: szły sobie dwie kobiety, zagadane w najlepsze, a suka, raczej dużej wielkości, bez smyczy, jazgocząca na wszystko, robiła co chciała. Miałam Anguę na długiej smyczy, tamta sunia, najeżona i z wachlarzem kłów na wierzchu zaczęła szarżować... na mnie. Wiecie kiedy rozsądna właścicielka zareagowała? Gdy jej suka zaczęła kwiczeć jak zarzynany prosiak pod Anguą która stanęła w mojej obronie. Ciężko było mi zachować spokój w tej sytuacji... a teraz boję się, jak to wpłynie na socjal mojej i tak aż za bardzo dominującej Zołzy.
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 16 mar 2013, o 20:50

No, to ja dziś dowiedziałam się od pewnego buca, że chcę być dla swojego psa pępkiem świata (no pewnie, że chcę!) i że jestem nienormalna i znęcam się nad psem :mur:
A było tak...1,5 godzinny spacerek połączyliśmy sobie z generalną powtórką wszystkiego, czego się wspólnie dopracowaliśmy i szło nam naprawdę super.
Potem chciałam zrobić kilka zdjęć. No właśnie - pies siedzi, ja cykam i kątem oka widzę faceta z 2 owczarkami podhalańskimi, który idzie prosto na nas. Starszy pies na smyczy, młodszy luzem. Odsuwam się z Huntkiem, a miejsca dużo, bo to taki pusty plac wokół pomnika "ku chwale". Facet zmienia kierunek i dalej pcha się na nas.Gdy jest 4 metry od nas, pytam grzecznie, po co to robi, skoro widzi, że mu schodzę z drogi i czy może mi nie przeszkadzać i nie podchodzić bliżej.
No i usłyszałam, że..... psa trzeba socjalizować z innymi psami, że jestem nieodpowiedzialna, bo chcę być dla psa najważniejsza, że pies nie może sobie pobiegać i to jest znęcanie się nad zwierzęciem, że jak ma ochotę to może podejść ze swoimi psami do mojego, bo ma prawo, bo park jest dla wszystkich.
A po chwili niby stwierdził, niby zapytał: "Pani to zawodowo zajmuje się szkoleniem psów, bo widziałem, jak trenuje pani swojego" :mur:
Nie odpowiedziałam, bo mnie zatkało. Chyba wziął brak odpowiedzi za potwierdzenie, bo nadął się i zaczął wykład o moich brakach wykształcenia w tej materii. Niestety na moje pytanie, czy może on szkoli psy zawodowo, powiedział że nie. Oczywiście o strefie prywatności i akcji żółta wstążeczka nie słyszał, ale jak zaproponowałam, że odepnę Huntka ze smyczy, ale nie biorę odpowiedzialności za efekty, to jakby się opamiętał i oddalił mamrocząc pod nosem jakieś niemiłe rzeczy pod moim adresem.
Na szczęście wszystkie 3 psy zachowały się pokojowo i wcale nie wykazały ochoty podejścia do siebie.
Co za buc!! Rozwalił mi nastrój na długo :-(
Ewa-Hunter
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 16 mar 2013, o 21:06

Witam w klubie, Pani Ewo, ja też niedawno nasłuchałam się całej przemowy, jak to się znęcam i nie mam pojęcia o psich potrzebach, gdy poprosiłam, aby odwołano puszczonego luzem blisko bardzo ruchliwej jezdni labka, dobiegającego do prowadzonej na smyczy Raszki. Właściciel labka nawet nie pomyślał, że psy - w zabawie lub awanturze, wszystko jedno - pewnie zaliczylyby jezdnię.

Zofia Mrzewińska

PS moj "wykladowca" pouczał mnie o potrzebie bezstresowego prowadzenia psa; to się robi przerażająco modne.
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 16 mar 2013, o 21:38

Bo bezstresowe wychowanie w potocznym rozumieniu, to najwygodniejszy sposób - nie napracuje się człowiek, ma święty spokój, nie musi się stresować,ani zastanawiać czym właściwie jest poczucie odpowiedzialności:roftl:

Moja córka niedawno stwierdziła, że wręcz boi się ludzi z psami, którzy przyjeżdżają w weekendy samochodami do parku, bo nie mają za grosz wyobraźni.
O odpowiedzialności nie ma co marzyć.
Wzorzec jest ustalony - podjeżdża na parking samochód, wewnątrz rodzinka z psem. Otwierają drzwi i wypuszczają psa bez smyczy, pomimo, że widzą przechodzącego obok człowieka z dużym psem. A co! A niech się pieseczek wybiega zanim wszyscy wysiądą!! Nie ważne, że za chwilę mogą polecieć kłaki i polać się krew.
Koszmar zacznie się jak tylko śnieg stopnieje!! Już niedługo :diabeł:
Ewa-Hunter
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 16 mar 2013, o 22:49

Zofia napisał(a):PS moj "wykladowca" pouczał mnie o potrzebie bezstresowego prowadzenia psa; to się robi przerażająco modne.

Większość szkółek ma wielki napis "szkolenie pozytywne".Szkoda tylko,że większość z nich napycha tylko psa smakami i nie potrafi sobie poradzić z większym problemem.A czasem same smaki nie wystarczą.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 17 mar 2013, o 08:14

Mnie też spotkała ostatnio podobna sytuacja, skopiuje treść z galerii Sparrowa:

11/03/2013
Grrr... Przed chwilą wróciliśmy ze spaceru. Jestem wściekła :wściekły: ! Szliśmy sobie parkiem, wszędzie pusto, Młody na smyczy. Zza zakrętu wybiega małe białe coś w cekinkowym kombinezonie (chyba maltańczyk). Szczeka, skacze, a co gorsza podbiega i odskakuje. Sparrow stoi jak mu kazałam, czekam pół minuty aż wyłoni się paniusia. Widzę, że dzieciak mi się niecierpliwi, lubi małe psy, ale nie gdy na niego tak zawzięcie ujadają. Przyszła paniusia, chomik coraz odważniejszy, jest coraz bliżej pyska Sparrowa, który się powoli jeży. Mówię kobiecie, że MOŻE BY GO ZABRAŁA. Pańcia woła: "Majeczku no chodź, Majeczku szybciutko!". "Pies" ma ją gdzieś. No i się PRAWIE doigrał. Sparrow warknął, ten podskoczył jeszcze bliżej i Młody chwycił go za kubrak. I awantura :przerażenie: . Dowiedziałam się, że TAKI pies powinien nosić kaganiec. I ona zaraz po policję zadzwoni. :mur: :mur: Dodam, że tak jak go chwycił, tak puścił i kulka uciekła z piskiem. Nic mu się nie stało.

Odpadam, ludzka głupota mnie załamuje. Żebym ja jeszcze specjalnie przechodziła obok niej. Nie, ja się zatrzymałam dalej, żeby przeszła i chwyciła chomika na smycz. :aaa:
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 17 mar 2013, o 10:31

Ja mam takich pełno na osiedlu..
Anu jest 2x silniejszy od większości psów na moim osiedlu, więc jak czyjś piesek się rzuci to oczywiście to wszystko jest moja wina i od razu na kolce i kaganiec!
Ostatnio miałam okropną sytuację z właścicielem goldena, byłam na placu, zauważyłam z daleka psa, więc Anu na smycz, przechodziłam jak najdalej się da od tego faceta z psem, ale on niestety nas zauważył, zaczął podchodzić ze swoim psem, więc ja jak najszybciej chciałam uciec, Anula szybko do siebie przyciągnęłam i starałam się odejść, ale tamten jeszcze zawołał swojego pieska i wysłał go do mojego... no myślałam, że szlag mnie trafi. Oczywiście zaraz zaczęła się awantura, obydwa najeżone samce, zdecydowanie niechętne do zabawy, więc mogło się skończyć tylko jednym... psy się biją, a facet stoi jak debil i się patrzy. Ja próbuję rozdzielić psy, bałam się złapać tamtego,który cały czas się rzucał (no niemiłe wspomnienia..),ale na szczęście szybko odciągnęłam anula i tamten chyba dał sobie spokój, bo nieźle dostał. (bez krwi etc, ale leżał cały czas pod Anulem) A wtedy facet zaczął się na mnie wydzierać, że jak ja mam prawo z takim psem tutaj przychodzić, że mam mu kaganiec założyć, bo jeszcze raz i po policję dzwoni. O_O Gdyby to jeszcze była moja wina i mój pies latał by luzem... no oczywiście ja nie milczałam i zaczęłam się wykłócać,ale co ja mam z nim gadać? i tak pewnie by nic nie dało...
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 17 mar 2013, o 12:34

Niestety, jak widzę goldena albo labka to włos mi się jeży na głowie (na grzbiecie nie mam) i zwiewam. Nie wiem kto gorszy - debilny właściciel, czy niczego nienauczony pies. W tandemie są do zabicia :diabeł:
Wiem, że to generalizacja niesprawiedliwa dla tych ludzi, którzy rozumieją, co to pies, bez względu na rasę. Trudno, takie mam doświadczenia.
W idzie wiosna.... :lool: Może pojawią się ci mądrzejsi?
Ewa-Hunter
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez basia79 » 17 mar 2013, o 14:47

Winny jest zawsze człowiek!!
Jak można pozwolić psu wejść sobie na głowę. To tylko ludzka głupota, bo pies stworzony jest do tego by słuchać swojego pana , jednak trzeba mu pokazać jak.
U nas najgorsze są te małe kajtki które biegają luzem i myślą że im wszystko wolno a jak prosze właściciela o zabranie psa to słysze - Nic nie zrobi!
Odpowiada - Graf nie jadł sniadania i wystarczy że popuszcze smycz :) DZIAŁA :roftl:
basia79
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 17 mar 2013, o 15:28

Ładna pogoda ma to do siebie,że w wielkim lesie ciężko nie spotkać miłego piesia,który sobie beztrosko wyskakuje zza krzaka a pańciostwo ma w d. :mur: I tak jestem dumna z Amiszy,że nie odezwała się swym rykiem :lool: Piesio śmieszny taki,fikołki wywalał,ale to nie zmienia faktu,że każdy taki piesio niweczy pracę z psem niepałającym miłością do innych czworonogów :negatyw:

W ogóle dziwnie na mnie patrzą ci z psami,że mój z linką biega.Za to ci z dziećmi i bez psów czują się pewniej jak widzą,że pies jest na lince i jest przywoływany na ich widok i spokojnie przechodzi obok.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje