Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Socjalizacja z psami

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 23 kwi 2013, o 19:33

Natalia - i Ty to tylko piszesz na forum jako zdenerwowanie?!?! Zgłoś to koniecznie, p. Zofia dobrze radzi!!!! Twój pies został pogryziony!!!! A nie wiadomo czy np. "wczoraj" nie pogryzł człowieka? A co by było gdybyś szła z 2kg pieskiem a nie z Norą? Takie nie upilnowanie i tak lekceważące zachowanie osoby która psa pochwaliła za takie zachowanie jest naprawdę świńskie, chamskie i KARYgodne!!!!!!!! Weź kogoś mocno wygadanego ze sobą jeśli sama się wstydzisz i leć to zgłosić. Zrób to dla siebie i bezpieczeństwa innych...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 23 kwi 2013, o 21:47

Od razu napiszę ,że obyło się bez większych ran. Z Nory tylko trochę krwi pokapało z ogona i odrobinkę z łapy, a ja mam tylko szramkę na palcu- jakby mnie większy kot udrapał i rysę na nodze. Bardziej się boję o szkody psychiczne bo biedna była bardzo przerażona. Nie chciała przejść koło psa za ogrodzeniem i ciągnęła do domu. Wtedy chciałam jak najszybciej stamtąd pójść, więc powiedziałam do kobiety parę słów. Na niej całe zdarzenie wielkiego wrażenia nie wywarło ... Faktycznie, jakby to był mały piesek to szkoda mówić. Myślałam ,że właścicielka odciągnie swojego psa, ale nie- przecież musiała wjechać samochodem do garażu ( a akcja zaczęła się zanim w ogóle do niego wsiadła, więc doskonale wszystko widziała :przerażenie: )
Jutro pójdziemy żeby nam pokazali zaświadczenie o szczepieniu. Nie wiem czy gdzieś to zgłaszać (chyba że pies nie był szczepiony) bo wielkich szkód nie było.
Zawsze jak tamtędy przechodziłam to ten pies wydawał mi się w miarę łagodny
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 23 kwi 2013, o 22:19

Koniecznie to zgłoś!
Pies jest niebezpieczny a takie otwieranie bramy na bank odbywa się przy każdym wjeździe samochodem.Co będzie jak jakieś dziecko wyjdzie sobie z yorkiem na spacer?
SM i policja ma 14 dni na ukaranie mandatem od dnia popełnienia wykroczenia.
To,że rany są niewielkie nic nie znaczy.
Jeśli drasnął Cię tamten pies radziłabym zrobić zastrzyki przeciwtężcowe.I nie idź tam sama-zgłoś to SM czy policji-oni sprawdzą szczepienia. Jeśli nie będą aktualne jest za to przewidziana kara.

Nie zostawiaj tego bez interwencji,bo każdy taki właściciel jest bezkarny ,bo nikt tego nie zgłasza.
Chociażby dlatego,że Twój pies będzie teraz potrzebował czasu,aby zapomnieć,albo nigdy nie zapomni i będzie profilaktycznie się bronić przed każdym psem za płotem.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 24 kwi 2013, o 06:32

Tanorja napisał(a):ie wiem czy gdzieś to zgłaszać (chyba że pies nie był szczepiony) bo wielkich szkód nie było.

Szkody psychiczne, to też szkody.
Obawiam się, że takich ludzi zwykła rozmowa nie nauczy rozumu. Absolutnie należy takie incydenty zgłaszać - nieodpowiedzialni właściciele zwierząt nie mogą czuć się bezkarnie!
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 kwi 2013, o 06:59

Zgłos to błagam Cię. Już samo to że ktoś się o tym dowie będzie pomocne w razie... Kolejnego czyjegoś razu :(. Żeby później nie było że "nikt nic nie zgłaszał". Pokaz wszystkie rany jakie odniosłas Ty i Twój pies!!!
Czy wiesz jak ja przeżywam kiedy mój N pogoni jakiegoś psa ale nic mu nie zrobi? Przez tydzień! Dlaczego zatem ma spłynąć komuś jak po kaczce atak i jakby nie było pogryzienie?!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Marmara_86 » 24 kwi 2013, o 15:03

Rok temu DONek pogryzl Cekina. Pies wybiegl z posesji bo wlasciciel otworzyl furtke i cofnal sie do drzwi domu po obroze i smycz. Dodam, ze Cekin byl jeszcze na smyczy bo pare domow przed polami jeszcze bylo. SM na moja prosbe sprawdzili szczepienia p.wsciekliznie i na tym koniec... zero pouczenia czy czegos...

Rany Cekinowe nie wymagaly interwencji u weterynarza. Swiadkowie byli.. I kazdy zdziwiony, ze NIC nie zrobili... A SM twierdzili, ze oni tego nie widzieli... I tyle. ;/
Marmara_86
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kazuko » 24 kwi 2013, o 15:43

tak czy siak myślę, że lepiej to zgłosić, nawet jak nic nie zrobią to moze ludzie już bardziej będą tego pilnować... no i koniecznie szczepienia, bo na wsiach to wieeszs.... różnie bywa...
a u nas mały sukces, na spacerku szły dwa pieski, małe białe, chyba teriery czy cuś... no i do Kimi waruj no i sobie ładnie warowała, spoglądała ale nic nie wyszło :) delikatne piśnięcie raz, więc można powiedzieć, że nawet go nie było :D
"On jest Twoim Przyjacielem, Twoim Partnerem, Twoim Obrońcą, Twoim Psem. Ty jesteś Jego Życiem, Jego Miłością, Jego Panem.
On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie".

Zapraszam również: kubki-kubeczki-t3478.html
Kazuko
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Dorotka

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 24 kwi 2013, o 21:39

Dzisiaj nie miałam kiedy ale jutro coś w tej sprawie zdziałam . jestem prawie pewna ,że szczepienia nie miał bo to obrzeża miasta i ludzie o takie rzeczy nie dbają niestety. to już będzie chyba jakąś podstawa do mandatu.;)
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 24 kwi 2013, o 21:52

Natalia, nawet nie chodzi o mandat, po prostu jak umundurowani panowie przejdą się do tej pani to może zacznie psa pilnować i za jakiś czas nie dojdzie do jakiejś tragedii, bo przypadkowe dziecko będzie szło ze swoim malutkim pieskiem na spacer.
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Re: socjalizacja z psami

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 kwi 2013, o 07:20

donald1209 napisał(a):Dobry też jest sposób podany na tym lub innym forum. Osobom, które nie reagują na prośbę o zabranie psa mówimy, że nasz pies jest w trakcie bardzo drogiego leczenia zarażliwej choroby skóry. Niby kłamstwo ale czasem cel uświęca środki a skutkuje na 200%.

Krzysztof

Łodzianie powinni ten sposób wypróbować :ok: Ja nie mam na szczęście na kim wypróbowywać.
Może się zbierze grupka kilku łodzian na testy do parku i zdadzą nam relacje??? :roftl:

-- 25 kwi 2013, o 08:23 --

Tanorja napisał(a):Dzisiaj nie miałam kiedy ale jutro coś w tej sprawie zdziałam . jestem prawie pewna ,że szczepienia nie miał bo to obrzeża miasta i ludzie o takie rzeczy nie dbają niestety. to już będzie chyba jakąś podstawa do mandatu.;)

Nie olewaj tego tylko podejdź do sprawy poważnie. Tamten pies ugryzł Twojego - nie ważne jak głęboko - naruszył WASZĄ NIETYKALNOŚĆ! Był nieupilnowany, na domiar tego właścicielka nie poczuwała się do odwołania psa tudzież do udzielenia Wam pomocy. Jej zachowanie było niewłaściwe, nieetyczne. To czy dostanie mandat czy nie to już sprawa rzekłabym podrzędna - najważniejsze aby zrozumiała że pies to nie zabawka i pieseczek znajduje się w jej NIEODPOWIEDZIALNYCH RĘKACH.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje