Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Socjalizacja z psami

Postprzez kalyna » 11 maja 2012, 20:33

Mam pytanie jak dobrze socjalizować szczeniaka z innymi psami? tzn. te które możemy spotykać na spacerach.. nie chodzi o psy z stada...

widziałam, że idzie Pani z Sznaucerem.. wyszłam z małym na spacer, Gandi się usiadł, głaskałam go a gdy Sznaucer chciał się powąchać ten naszczekał na niego :-((:-((

ja wiem, ze ta rasa nie jest lubiana przez Sonię i Ciapka, ale chcę uniknąć problemu kontaktowania się z innymi psami..

co powinnam robić? a gdy naszczeka to powiedzenie Fe i co dalej?
czy podawanie ciągłe smaczków jak zobaczy innego psa a na wąchanie to inny dzień? a może zostawienie go w pewnej odległości ode mnie jak zapoznaje się z innym psem?

z Ciapkiem ładnie sie zapoznał i są najlepszymi kumplami.. z tymczasowiczką fajnie się bawił, z Sonią jak się zapoznaje to biega w około niej, wącha ale nie szczeka... robię śmieszne podchody...

no wszystko mi opadło dzisiaj... i
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: socjalizacja z psami

Postprzez Aga i N » 11 maja 2012, 20:36

moim zdaniem szczeka bo poznaje świat :)będę powtarzać do znudzenia - Nazgul też naszczekał na swoją mamusię Majkę kiedy pracowała na placu :)Po prostu ciekawski piesek był i jest z Nazgula, może Ghandi to też kawał pewnego siebie pieska :)
Po prostu daj małemu coś do roboty, kiedy pies którego mijacie nie jest agresorem tylko spokojnie przejdzie obok was to np. ćwicz "siad" i chwal bardzo bardzo za wykonanie ćwiczenia :).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: socjalizacja z psami

Postprzez saacrum » 11 maja 2012, 20:40

Podzielam zdanie Agi :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 21
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: socjalizacja z psami

Postprzez kalyna » 12 maja 2012, 14:51

dzięki za radę :)
będziemy próbować aż do skutku, bo nie popuszczę mu ;)

wczoraj zrobiłam tak:
ja powiedziałam FE i delikatnie nim szturchnęłam.... jak się rozdarł i nie mógł uspokoić to powiedziałam FE i zamknęłam delikatnie pyszczek... zrobiłam źle, ale ten pies był blisko nas, a że znam go, że też drze mordę, więc wolałam jakoś zapobiec... pies odszedł w spokoju (tzn. Pani go pociągła) i jak odszedł to Gandi patrzył w ich stronę a ja zwracałam jego uwagę na mnie i jak patrzył na mnie, a nie na niego to dawałam smaka. jak się odwrócił w stronę psa to było Fe i jak zwrócił się na mnie to smaczek... jak dawałam smaka to było duużo pochwał..

byłam strasznie zaskoczona i nie za bardzo przemyślałam co zrobić...chodzi mi o pierwszą reakcję....
teraz wiem jak działać :ok:
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: socjalizacja z psami

Postprzez płocczanka » 15 maja 2012, 11:53

Gdzieś tu na forum przeczytałam ,że nic na siłę,jeżeli pies nie chce to nie musi witać się i zabawiać z innymi psami.To my ludzie jesteśmy dla niego jego sforą.
Miałam kiedyś pewne zdarzenie.Mianowicie podczas spaceru z psem zaczęła podchodzić do nas jakaś kobieta ze swoim psem.Spuściła swojego i zapytała się czy mój to pies bo jej to suka i chciałby się z moim pobawić.Odparłam,że co prawda mam psa ale nie przepada za innymi psami i nie ma dla niego znaczenia ,że to suka (już byłam świadkiem co robi mój pies z suką -dominuje nad nią trochę gryząc i stając na niej łapami biorąc pod siebie).Lecz do niej nic nie docierało jej pies szedł za nami powiedziała żebym go spuściła to jej pies najwyżej odskoczy i pobiegnie w swoją stronę.
Już widzę, że mojemu skóra jeży się na grzbiecie i raczej nie ma ochoty na zabawę a ta kobieta cały czas gada i gada czemu psa nie spuszczam.
Może powinnam to zrobić -spuścić psa niechby ugryzł tamtego i pani miałaby święty spokój (nie zawsze zakładam kaganiec)
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: socjalizacja z psami

Postprzez Tomek » 16 maja 2012, 06:16

Sylwia, spuszczenie psa to kiepski pomysł, po prostu odciągamy swojego i odchodzimy. Ludzie potrafią być upierdliwi, natomiast nie potrafią zrozumieć, że ktoś może sobie nie życzyć kontaktów własnego psa z nieznajomym. W takich sytuacjach robię się bardzo niesympatyczny, delikatnie ujmując.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: socjalizacja z psami

Postprzez donald1209 » 16 maja 2012, 07:46

Dobry też jest sposób podany na tym lub innym forum. Osobom, które nie reagują na prośbę o zabranie psa mówimy, że nasz pies jest w trakcie bardzo drogiego leczenia zarażliwej choroby skóry. Niby kłamstwo ale czasem cel uświęca środki a skutkuje na 200%.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 64
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: socjalizacja z psami

Postprzez płocczanka » 16 maja 2012, 07:53

Nie spuściłam psa odeszłam w swoją stronę zbytnio nie dyskutując i Dziękuję Wam za radę jeżeli to się powtórzy będę o tym pamiętać.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: socjalizacja z psami

Postprzez madzik999 » 16 maja 2012, 09:47

A tak swoją drogą, większość ludzi z psami na dzień dobry nie odwołuje psów tylko pędząc za już szarżującym czworonogiem pyta "a to Pani to pies czy suka?"
jakby to miało jakieś większe znaczenie... :mur:
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Wiek: 27
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 12
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: socjalizacja z psami

Postprzez Aga i N » 16 maja 2012, 10:05

madzik999 napisał(a):A tak swoją drogą, większość ludzi z psami na dzień dobry nie odwołuje psów tylko pędząc za już szarżującym czworonogiem pyta "a to Pani to pies czy suka?"
jakby to miało jakieś większe znaczenie... :mur:

u mnie się wczoraj sytuacja odwróciła... N będąc na swoim spacerowym terytorium (na smyczy) zaczął jazgotać na jakiegoś nowego grzecznego pieska który zbiegał sobie z górki, ja psu chlast korekta, siad!.... druga korekta, siad!... walczę... siedzi, chwalę... a kobieta w czasie tych walk do mnie "przepraszam czy to suczka? suczka??"

jestem antyczłowiek widzę, ważniejsze dla mnie jest wyegzekwowanie komendy niżeli dialog z ludźmi :przerażenie::diabeł:
a Nazgul to zbój, wypracowałam z nim radość podczas zabawy ze mną, ale cywilne posłuszeństwo to kuleje ciągle :nołobuzie:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post