Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 09 wrz 2014, 12:43

http://www.psy.pl/aktualnosci-psy/art8071,pies-pajak-grasowal-po-warszawie.html
Hm...
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 31
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 24
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 09 wrz 2014, 13:41

Mnie się ten filmik niesamowicie podoba :)zapewne z moim strachem przed pająkami zeszłabym na zawał natychmiast, co nie zmienia faktu że szczerze się uśmiałam :D

Filmik obrazuje też ludzką łatwowierność. Toć chyba już w 6 klasie podstawówki uczono, że pająki nie mogłyby osiągać takich rozmiarów - jest to nierealne.
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 25
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 09 wrz 2014, 14:34

My też się uśmialiśmy.
Jestem pewna, że osoby na filmie nie były przypadkowe.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 31
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 24
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 09 wrz 2014, 17:22

Gdyby osoby te były przypadkowe - powinny wytoczyć proces. Winda i ulica są przestrzenią publiczną. W przestrzeni publicznej nie ma miejsca na atak na drugiego użytkownika; stworzenie sytuacji tak szokującej jest niewątpliwym atakiem.
Gdyby ci ludzie byli przypadkowi - także pies zostałby narażony na śmiertelne niebezpieczeństwo - przerażony człowiek mogłby rzucić w pseudopająka wszystkim, co dostępne pod ręką lub użyć gazu. Gdybym szła ulica sama, prawdopodobnie uciekałabym z krzykiem. Gdyby obok mnie było dziecko lub ktoś, za kogo czuję się odpowiedzialna - to nawet torebka, ktorą z zamachem uderzyłabym w rzekomego pająka, mogłaby skrzywdzić pieska. A jedno kopnięcie twardym butem w wykonaniu silniejszego ode mnie mężczyzny zabiłoby to małe zwierzątko.

Zofia

PS przy arachnofobii człek nie zastanawia się nad możliwą wielkością pająka. Każdy jest za duży. O wiele za duzy. Akurat ja cierpię na arachnofobię w dość skrajnej postaci.
Ostatnio edytowano 09 wrz 2014, 17:59 przez Zofia, łącznie edytowano 2 razy
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 71
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 09 wrz 2014, 17:34

Ma Pani absolutną rację. Film jest jednak z pewnością wyreżyserowany, to widać. Chociaż przez pierwsze minuty biłam się z myślami i przyglądałam uważnie.
Oszołom z gościa.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 31
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 24
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 09 wrz 2014, 19:57

Niektórzy są przekonani, że ludzie byli przypadkowi...

http://www.zombiesamurai.pl/2014/09/nie-bawia-mnie-zarty-robione-kosztem-innych/
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 36
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 25
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 09 wrz 2014, 20:21

Autor tekstu ma rację, ale przyglądając się uważnie temu filmikowi, jestem pewna, że osoby były zatrudnione. Jeśli tak nie było, to faktycznie nie ma się co śmiać.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 31
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 24
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 10 wrz 2014, 13:05

Ja przez pewien czas chodziłam na terapię związaną z lękiem przed pająkami w dzieciństwie. Spotkanie z pająkiem, każdym, kończyło się jeśli nie panicznym wrzaskiem to atakiem astmy na tle nerwowym. Tym bardziej wszyscy się dziwili wiedząc, że wychowałam się na wsi. Pająki były i nadal są czymś najokropniejszym - z tym, że po tylu latach umiem już opanować niektóre odruchy.

Opanować na tyle, że mogę wysiedzieć w pokoju moich znajomych, pasjonatów ptaszników - ale nikt nie zmusi mnie bym podeszła czy nawet popatrzyła na terarium, czy wzięła pająka do reki. Mogę opanować moją reakcję i tyle. Pamiętam sytuację z czasów studiów, gdy mój kolega, obecnie wzięty weterynarz, nie mogąc uwierzyć, że aż tak można się bać, gdy pracowałam na mikroskopie, obok odczynników położył mi wylinkę z pająka - darcie było chyba słychać na każdym pietrze, szlag trafił odczynniki, ja dostałam ataku astmy i prawie zrzuciłam mikroskop.

To co wyniosłam z terapii, to świadomość co jest realne a co nie i to pomaga opanować lęk.

Ja pewnie w takiej sytuacji najpierw zeszłabym na zawał, i pośmiertnie ;)doszłoby do mnie, że to niemożliwe ;)

Co nie zmienia faktu, że się uśmiałam szczerze :)
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 25
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez Joan » 10 wrz 2014, 19:15

Ja się niestety nie uśmiałam, choć nie cierpię na brak poczucia humoru. Po prostu - nienawidzę makabresek w jakiejkolwiek postaci. Na arachnofobię też cierpię. Arachnofobia to niekoniecznie wyłącznie lęk - to również obrzydzenie. Jeśli nawet uda mi się zabić pająka, to nie potrafię go sprzątnąć.

W moim pojęciu ten filmik, tak czy siak, był niesmaczny.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 40
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Spiderdog -pies pająk

Nieprzeczytany postprzez poziomka » 11 wrz 2014, 06:35

Z tego co pisał autor filmiku na swoim profilu na fb to Ci ludzie jednak byli przypadkowi...
poziomka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Cala
Imię: Emilia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Dołączył(a): 06 kwi 2013, 13:16

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post