Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 30 lis 2011, 19:13

Witam co bedzię dobre na rozczesanie sierści u owczarka długowłosego, chodzi mi o to jaka szczotka. Posiadam http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 78&cat=204, lecz nie da się go nim wyczesać ponieważ ciągnie go.
Może jakiś kosmetyk pomoże?
ziom1993
Losowy avatar

Re: splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 30 lis 2011, 19:36

Na kołtun jest tylko jedna rada...
nożyczki.
Psa należy czesać by nie dopuścić do kołtunienia sierści
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 57
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 30 lis 2011, 19:44

no ja to wiem, on od momentu wzięcia go miał splątaną sierść. No ale przecież nie ogolę go na łyso bo bym go skrzywdził tym.
ziom1993
Losowy avatar

Re: splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 30 lis 2011, 21:09

http://allegro.pl/szczotka-dwustronna-d ... 03844.html
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 30 lis 2011, 21:16

ziom1993 napisał(a):no ja to wiem, on od momentu wzięcia go miał splątaną sierść. No ale przecież nie ogolę go na łyso bo bym go skrzywdził tym.

czasami to mniejsze zło... sierść odrośnie a noszenie kołtunów tylko pogarsza sprawę
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 30 lis 2011, 21:46

kołtuny nie wycinasz tylko przecinasz jak rzep i wyczesujesz ;)
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 57
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 30 lis 2011, 21:54

Jangcy napisał(a):kołtuny nie wycinasz tylko przecinasz jak rzep i wyczesujesz ;)
:scratch

Można jaśniej? :)jutro jeszcze kupię tą szczotkę http://allegro.pl/szczotka-dwustronna-d%20...%2003844.html
ziom1993
Losowy avatar

Re: splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 30 lis 2011, 22:38

Szczotka jest bardzo dobra, ale oczywiście na kołtuny, o ile piszemy o tym samym (nie wiem co ty rozumiesz przez kołtun) nie ma innej rady
jak odciąć je nożyczkami, pozostawiając tylko proste zdrowe włosy.
Kołtun to włosy spilśnione, zniszczone w swojej strukturze tak, że już po prostu nie można ich z powrotem uratować.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 01 gru 2011, 17:09

na skołtunioną sierść polecam: http://allegro.pl/zgrzeblo-trymer-dla-d ... 33269.html

Sprawdzone, skuteczne. :lool:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 45
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: splątana sierść

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 02 cze 2012, 21:29

Ok ja mam inny problem za żadne skarby moja się nie chce dać wyczesać .
Wije się ,kładzie,skacze,siada.... czy z czasem jak będę powtarzał taką terapię to się opamięta?
Miał ktoś taki problem ,bo jest to mój pierwszy pies z długim włosem.
sopelek7
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post