Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 14 sty 2014, o 14:28

kalyna napisał(a):Odkopuję wątek, bo mam problem, jak zwykle z wielkością piłki...
Ma ktoś może piłkę Gappay'a 7cm i 6cm? Która lepsza dla Owczarka?
Jakiej wielkości macie te piłki?

My mamy 7 cm. I jest to rozmiar akurat :-)
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 15 sty 2014, o 14:46

Dziękuję za rady :dzięki:
To postanowione, będzie 7 cm :ok:

matinee napisał(a):Generalnie piłka im większa, tym lepsza, bo łatwiej pies ją oddaje - Zofia o tym pisze w poradniku: coś, co całe chowa się w paszczy, jest już jak "połknięte" i pies oddawać nie chce. U Ursy nie ma to znaczenia, bo zawsze odda, u Alama zasada sprawdza się idealnie - małej nie odda, dużą (mamy taką 10 cm) oddaje praktycznie zawsze. Ta duża jest z lekkiej pianki, ale niezniszczalna, tylko ślady zębisk coraz liczniejsze :lool:

Obrazek

Ale też w druga stronę nie chcę przesadzić.

Na taką żółtą też się czaję, ale właśnie chyba lepiej wezmę też 7cm :)
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 15 sty 2014, o 16:37

Ja polecam te piłki (fotka poniżej)- rozmiary mam wszystkie. Uniwersalny - średni. Duży dla psów o wielkiej paszczy jak mój Kenny, mały dobry na treningi, mieści się w ręce. Piłka bardzo trwała, mój maliniak katuje jedną już 3 rok, codziennie na treningu i na spacerze i piłka jeszcze się nieźle trzyma. Jest także bardzo "ruchliwa" - odbija się. Można przewlec sznurek albo używać bez sznurka:

Obrazek
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 15 sty 2014, o 18:25

Nasze wszystkie zabawki treningowe :lool:
ObrazekObrazek
jeszcze mopa mamy, tylko gdzieś się zapodział w czasie zdj :lool: Obrazek
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 15 sty 2014, o 20:47

AM-ON napisał(a):Ja polecam te piłki (fotka poniżej)- rozmiary mam wszystkie. Uniwersalny - średni. Duży dla psów o wielkiej paszczy jak mój Kenny, mały dobry na treningi, mieści się w ręce. Piłka bardzo trwała, mój maliniak katuje jedną już 3 rok, codziennie na treningu i na spacerze i piłka jeszcze się nieźle trzyma. Jest także bardzo "ruchliwa" - odbija się. Można przewlec sznurek albo używać bez sznurka:

Obrazek

Ja dzięki poleceniu przez Ciebie(kiedyś na zawodach) kupiłam Sauronowi na gwiazdkę taką i jest rzeczywiście super. Sauronowi się bardzo spodobała. :ok:
dorplant
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez dariex » 17 sty 2014, o 22:11

my też mamy Chewball i nie do zdarcia.
Ogólnie piły ze starmarku dają dobrze radę.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 20 sty 2014, o 16:39

Do mnie przyszła piła dziś rano PIŁKA NIEPOKONANA -Chewball,wziełam 8,5cm dla DONki, pies trzyma ją w pysku,ale jest za duża,na ryzyko wpadnięcia do gardła..,fajnie się odbija jak tenisowa, zgina, otwór na smakole dość duży, muszę przewlec linkę przez nią...piła dość miękka pies może memlać, więc odpada jako zostawienie psa samego napełniona smakołykami.Nie wiem czy by wytrzymała bardzo niszczycielskiego psa,bo można ją zgiąć całą.Lu jak memlała,chyba trochę nie była zadowolona,że nie ma odgłosu.Jest najlepsza do aportu,odbicia i oddania.

Muszę spróbować jeszcze kiedyś crackle ball-.z zooplusa i bounzer kong i piłka piankowa z ipo sklep powinnam skończyć na tym...ogólnie psy mają pewnie razem ok.20zabawek -parę piszczałek,liny,piłki na sznurkach-zwykłe, ale i tak średnio się nimi interesują, tylko dosłownie na chwilkę - ok. 5min.potem je nie interesują..wszystkie są pochowane i nie mają dostępu, jedynie kule smakule mają cały czas..

Myślałam jeszcze nad tą piłą,ale dziwnie wygląda...jakby nie była symetryczna..http://www.ipo-sklep.pl/p1710,pilka-duz ... sta07.html tylko taki jeżyk...ciekawe jak ona się odbija..
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 24 cze 2014, o 10:21

A czy ktoś z Was miał do czynienia z piłką na sznurku Hoko w konfrontacji z użytkowo-owczarkową szczęką? :D Są w dwóch wersjach: twardsza 63mm i miękka 70mm. Zastanawiam się, czy przetrwałyby próbę czasu :)

http://fun4dog.pl/pl/p/HOKO-Pilka-Tward ... u-40cm/444
http://fun4dog.pl/pl/p/HOKO-Pilka-Miekk ... u-40cm/443
lalesia
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Ewa
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 24 cze 2014, o 12:14

Hmm chyba my miałyśmy taka przed laty, model miękki. U nas długie lata się sprawdzała całkiem dobrze i była preferowana ponad piłeczki z gumy lanej. Ale moja sunia miała średnią siłę "niszczycielką" jeśli chodzi o szczęki. Dopiero niedawno postanowiłam ją wyrzucić, bo miała bruzdy i pęknięcia już spore (ale nadal nie rozwalona).
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 24 cze 2014, o 14:37

Miękką 63 mam dla Ciapka małego kundelka. I jest super, przy codziennym użytkowaniu daje długo radę ;)Za to Owczar raz, dwa ją potrafi dobić...
Twardą 63 mam dla Owczara i jak dla mnie ona jest trochę za mała..ale z braku laku i ta się nadaje :D
Miękka 70 jest idealna. Oba me owczary mają i długo się bawią już i jak na razie żadnych śladów użytkowania :)

Tylko ja kupuję pełne i sama robię dziury i przewlekam sznurek... bo wtedy tylko takie miałam możliwość zamówienia :ok:
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje