Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 24 cze 2014, 19:13

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie mi całkiem porządnie wyglądały :)
lalesia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Imię: Ewa
Wiek: 27
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Dołączył(a): 18 paź 2013, 17:47

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez wmika » 09 gru 2014, 12:24

Hejka, a czy są jakieś piłki do nogi, których onek by nie przegryzł? Ma 7 miesięcy a już straciliśmy 2 do nogi i 3 do kosza, o tenisowych nie wspomnę. Więcej nie dałam. Chciałabym mieć taką piłkę, którą mogłabym grać z synem i pieskiem. Taka w stylu piłkarskim. Jakaś rada?

-- 9 gru 2014, o 12:25 --

Ewentualnie jak nauczyć pieska by nie gryzła piłki tylko ją popychała łapami lub pyszczkiem?
wmika
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Miszka
Imię: Monika
Wiek: 32
Lokalizacja: Kocmyrzów
Dołączył(a): 26 lis 2014, 09:34

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 09 gru 2014, 13:03

wmika napisał(a):Hejka, a czy są jakieś piłki do nogi, których onek by nie przegryzł? Ma 7 miesięcy a już straciliśmy 2 do nogi i 3 do kosza, o tenisowych nie wspomnę. Więcej nie dałam. Chciałabym mieć taką piłkę, którą mogłabym grać z synem i pieskiem. Taka w stylu piłkarskim. Jakaś rada?

-- 9 gru 2014, o 12:25 --

Ewentualnie jak nauczyć pieska by nie gryzła piłki tylko ją popychała łapami lub pyszczkiem?

Jedyna rada to kupić piłkę tzw. niezniszczalną. Ale wtedy nie polecam jej kopać, bo noga od niej bardzo boli...
Coś w stylu Boomerball czy http://toys4dogs.pl/jolly-push-n-play-2 ... id231.html

Za to do przynoszenia, piłek jest bardzo duży wybór. Pytanie tylko jaką chcesz czy z sznurkiem czy nie, pełną czy [usta w środku itp. Tenisowe są ogólnie bardzo słabymi piłkami dla Owczarów...
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 25
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 11 gru 2014, 21:49

Najlepiej spuścić do połowy powietrze z piłki do nogi - w ten sposób wytrzymuje znacznie dłużej.
lalesia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Imię: Ewa
Wiek: 27
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Dołączył(a): 18 paź 2013, 17:47

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez wmika » 12 gru 2014, 12:17

Dla mnie najlepsza byłaby piłka z jakiejś porządnej gumy, żeby ja kopnąć nogą, taka o średnicy piłki nożnej. Psinka dostaje amoku jak zobaczy piłkę. Wczoraj nałożyłam jej kaganiec-uzdę żebym mogła z synkiem pograć taką lekką gumową a i tak musiałam na nią uważać. Może to dobry pomysł z częściowym spuszczeniem powietrza w piłce nożnej :dzięki:
wmika
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Miszka
Imię: Monika
Wiek: 32
Lokalizacja: Kocmyrzów
Dołączył(a): 26 lis 2014, 09:34

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 12 gru 2014, 13:01

Monika, jeżeli pies ma zacięcie do "grania w piłkę", to nie pomoże ani spuszczenie powietrza, ani bardzo mocne napompowanie piłki. Jak będzie chciał ją zamordować,to i tak to zrobi. ;)
U nas piłki nie wytrzymują długo, chęć przebicia potwora i noszenia w pysku zwycięża :)
Potem zostaje już tylko flak,ale ten z kolei doskonale nadaje się do kopania,a przez psa do noszenia w mordce i tarmoszenia ile wlezie :)
Jak mogę podpowiedzieć coś,to u nas akurat sprawdziła się piłka z pianki dostępna w sklepach sportowych, o dziwo nie rozerwał jej na drobne ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 7
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 02 mar 2015, 18:51

jeśli ktoś chce to odsprzedam za połowę ceny mamy tą http://toys4dogs.pl/jolly-push-n-play-2 ... id231.html
Alfa :)

Obrazek
Alfa 2014
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: ALFA
Imię: Katarzyna
Wiek: 30
Lokalizacja: Opolskie
Dołączył(a): 13 paź 2014, 20:34

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post