Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryzaki

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 07 kwi 2011, 20:48

Zacznę od siebie - oto sprzęt który używamy i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

Długo szukałam odpowiedniej kolczatki dla owczarka z dłuższym włosem na karku i wreszcie znalazłam :)

Obroża do korekt - kolczatka.
Jest to kolczatka niemieckiej firmy HERMAN SPRENGER wykonana ze stali nierdzewnej. Zapięcie metalowe z dwoma kółeczkami.
Długość całkowita 60cm (wyjęte z 4 ogniwa więc kupiłam za długą), długość ogniwka 4,5cm, szerokość 3 cm, grubość 4 mm. Jest dość droga, ale warto w nią zainwestować w myśl "raz a porządna". Służy mi od września 2010 i nie żałuję ani jednego wydanego na nią grosika, stan zużycia na dzień dzisiejszy 0%!.
Obrazek


Gryzaki
Gryzak z materiału ringowego firmy HST z jednym uchwytem. Wymiary moich gryzaków to 25 cm x 8 cm. Średnio-twarde. Używamy od ok. marca 2010 - stan zużycia - 0%!
Materiał ringowy jest rewelacyjny, nie mechaci się, nie puszcza szwów, gryzaki dobrze latają w powietrzu, nie przyjmują brudu, dobrze trzymają się w ręce, jednym słowem rewelacja :okMiałam kiedyś gryzak z tzw. "padu" i nie byłam zadowolona, mechacił się i odleciał sznurek :oops:
Obrazek

Piłki:
jeśli chodzi o piłki to tylko GAPPAY i Klin Kassel na sznurku, a roboczo tanie gumowe białe trixie z wypustkami na niebieskim sznurku ;)

Obrazek
Obrazek

Karabińczyki:
używam firmy HERMAN SPRENGER, te z trixie mimo mocarnego wyglądu pękały w konfrontacji z koteckiem :o
Obrazek

wszystko można kupić w internetowym http://www.IPO-sklep.pl żeby nie było nie posiadam z tytułu "reklamy" żadnej korzyści majątkowej tudzież rabatowej :Ppo prostu mają tam DOBRE jakościowo rzeczy. :)Wszystkie podlinkowane zdjęcia pochodzą właśnie z tego sklepu.
Ostatnio edytowano 07 kwi 2011, 20:54 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 07 kwi 2011, 20:54

Aga ile dałas za gryzak ? tak mniej więcej ( jak baca jeździł na nartach :D)
Wolf
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Wiek: 42
Lokalizacja: Małopolska
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:50

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 07 kwi 2011, 20:59

rok temu ok. 25zł/szt, dzisiaj stoją po 28zł. Oglądałam każdą złotówkę binarnie po 10 razy którą przelewałam przez konto internetowe ale się przemogłam no i dzisiaj życia bez tych gryzaków nie widzę :)
Nazguliński je uwielbia!!! były już dwa razy prane bo je wytarzał w błocie i piasku i ciągle jak nowe yes
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 07 kwi 2011, 21:02

a nie przydała by Ci się kamizelka dla przewodnika ? ;)
Wolf
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Wiek: 42
Lokalizacja: Małopolska
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:50

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez Majkowa » 07 kwi 2011, 21:07

Ja na razie używam tylko zwykłego łańcuszka czyli obroży zaciskowej która oczywiście kiedyś tu mi się zgubiła <moja mama nigdy nie zgodzi się na kolczatkę>
No i piłeczki z trixie:

Obrazek

Ale sklepu nie polecam <prosiłam o 2 piłki każda w innym kolorze - tak polecił trener -dostałam takie same a do tego gdy się upomniałam obraźliwy i wulgarny komentarz pod profilem ehh :ireful>

No i smycze treningowe akurat super promocja była <obroża gratis>
http://allegro.pl/nowosc-smycz-treningowa-5m-3cm-obroza-gratis-i1449247517.html
Ślicznie wykonane :ok
Majkowa
Losowy avatar

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 07 kwi 2011, 21:17

proponuję linków z alledrogo nie wstawiać, bo po jakimś czasie aukcje przenoszą się do archiwum i później nie wiadomo o jaki sprzęt chodzi.

Wolf -na wiosnę/lato/jesień mam bluzę kolarską a w niej duuużo kieszonek na plecach ;)patrzyłam kiedyś na kamizelki ale mi się żadna nie podoba i ceny też nie... a w mojej bluzie jestem zakochana po uszy :P
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez eagle » 07 kwi 2011, 21:38

Dupa wołowa ma identyczną kolczatkę. Dobra jest tyle i aż tyle :-)
eagle
Losowy avatar

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 07 kwi 2011, 22:38

" dupa wołowa " :lool:
ja na mojego mówie BAARRRAAANIEEE "
Wolf
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Wiek: 42
Lokalizacja: Małopolska
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:50

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 07 kwi 2011, 22:47

Aga, a do czego ty używasz ten gryzak, że zero zużycia po roku. Ja kupuję taki
http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p185, ... kod-g-0421 prod Gappaya, juta szyty, i po pół roku umiera na extrakcję wnętrzności :-P:-P. Ale szarpanie i przeciąganie się gryzakiem należy do ulubionych zajęć Luki i jest najlepszą nagrodą po trudnym treningu. Strzałem "z karku" prawie wyrywa ramię z zawiasów a kolega, nie uprzedzony, zaliczył glebę po takim szarpnięciu ( co prawda waga piórkowa ale i tak dwa razy cięższy od suni).
Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Sprzęt szkoleniowy - kolczatki, łańcuszki, piłki i gryza

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 08 kwi 2011, 06:06

Ha! Kup z materialu ringowego i zobaczymy czy Nazgulek jest delikatusniejszy od suczki :)ja z tym gryzakiem robie wszystko, wyginam przy przeciaganiu na luk (lapie za dwa konce) pies jest podnoszony ile dam rade, aportowanie, ten gryzak jest do wszystkiego. Nazgul sam z siebie nie jest psuja i go nie rozgryza jak lezy z nim. Ale niejednokrotnie pozostawil na nim mega wgniot od zebisk - wystarczylo pogiac gryzak i znowu OK. Cos mi sie wydaje ze mowiono mi ze z juty sa najslabsze i mam brac pad albo ringowy. Takze polecam:)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post