Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Stawanie uszu, problem z wagą.

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 5 lip 2012, o 21:00

Witam.
Od 2 miesięcy posiadam szczeniaka DON, suczkę. Ma teraz 4 miesiące. Do niedawna uszy jej pięknie stały, Dawałam jej DOLFOS dla szczeniąt. Później zaczęła zmieniać zęby i uszka jej oklapły. Zmieniłam witaminy na takie z przewagą wapna. Niestety nie dość ,że czując ich zaapach omija jedzenie na kilometr to i tak nie za bardzo jej coś dają. Co mogę jeszcze robić, żeby te uszka stanęły? Jakie według Was są najlepsze witaminy dla szczeniąt?

Kolejnym problemem (albo tylko histeryzuję) jest jej waga. Waży 19,5 kg, ale widać jej kości, a boczki są zapadnięte. Karmię ją głównie gotowanym kurczakiem z ryżem i marchewką, czasami jak wybrzydza to zamieniam na makaron. Nie mogę jej przekonać do suchej karmy.
Czy jest powód do zmartwień??

Z góry dziękuję za pomoc.

)
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Re: Stawanie uszu, problem z wagą.

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 6 lip 2012, o 07:34

lepiej żeby szczeniak owczarka był chudy, z żebrami na wierzchu niż miał mieć za bardzo obciążone stawy. jak zacznie dojrzewać to zmężnieje i nabierze masy, a póki jest dzieckiem to niech będzie chudziną.
a co do uszy to jak jest im dane stanąć to staną, a jak nie to na siłę ich do tego nie zmusisz :lool: ma jeszcze czas na postawienie uszu, także spokojnie ;-)
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 6 lip 2012, o 08:17

Zgadzam się z Beatrx :) Lepszy chudy szczeniak, niż bąbel :) Jeśli sierść jest zdrowa i qpki OK, to nie ma powodów do niepokoju.

A uszka...na czas zmiany ząbków mają prawo klapnąć. Jeśli mają stanąć, to staną. Mojej Arii stanęły pod koniec 4 mca. Niektórym pieskom stają nawet w 7-9 mcu.

Nie ma co panikować :) A jeśli tamte witaminki jej służyły, to może lepiej wrócić do nich.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 6 lip 2012, o 16:07

Dzięki za odpowiedź. Z sierścią jest wszystko ok. Jest czarna i błyszcząca. Zaczęłam się zastanawiać nad tymi uszami od ostatniej wizytu u weterynarza, który powiedział właśnie ,że jeżeli maj stanąć to staną, ale należy o nie dbać.
Tamte witaminki działały ,ale do czasu ząbkowania, więc je zmieniłam. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie nie okaże się, że ma ona miękkie uszy :)
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 6 lip 2012, o 18:17

My podajemy Dolfos junior (witaminki) i Arthroflex na stawy. Je suchą karmę. Aria ma 5mcy i uszka ostatecznie stanęły jakieś 2 -3 tyg. temu. Były miękkie i nagle same się usztywniły i podniosły - więc się nie martw na zapas:)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 10 lip 2012, o 00:16

Dzięki, trochę mnie uspokoiliście. Norcia ma już takie momenty,że uszy jej staną, więc jesteśmy na dobej drodzę :D
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez snb1 » 10 lip 2012, o 00:24

Wszystkie witaminki uciekaja w zeby w tym wieku i czesto uszy opadaja.
Musisz wzbogacic karme i przestac sie martwic.

-- 10 lip 2012, o 01:33 --

POLECAM JEDZONKO FIRMY ROYAL CANIN -German Shepherd Puppy 30
Tam jest wszystko czego maly potrzebuje + raz w tygodniu gotowane mieso z warzywami, a w tym wieku jeszcze galaretka z kurzych n

Pozdrawiam
snb1
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje