Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Sterylizacja a ilość futra

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 21 paź 2014, o 14:55

Niedawno w jednej z facebookowych grup wywiązała się dyskusja na temat wpływu sterylizacji na ilość ofutrzenia u psa.
Spotkałam się z różnymi opiniami - jedni twierdzą, że sterylka nie ma na to wpływu, inni, że przeciwnie.
Kafka została wysterylizowana wcześnie i była u nas krótko, więc ciężko mi powiedzieć czy byłaby tak samo kłaczasta gdyby nie została wycięta, ale fakt jest taki, że jak na suczkę jest bardzo kudłata i wyróżnia się na tle innych owczarkowych dam i niejeden chłopak też przy niej blednie. Tak, tak -wiem, że jest psem w typie i nie do końca wiadomo co w genach piszczy. Jednak może są tu osoby, które wysterylizowały swoje psy w późniejszym wieku i zauważyły zmiany lub ich brak? :)
A tak aktualnie prezentuje się futro mojej panny (dodam, że jest w trakcie wylinki):

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Re: Sterylizacja a ilość futra

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 21 paź 2014, o 15:34

Ciekawe, na czym oparta została owa teoria....

Moja psica jak się kudliła przed sterylizacją, tak kudli się dalej już lata po sterylizacji :) żadnych różnic w ofutrzeniu.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 21 paź 2014, o 16:12

Pewnie tym, że suczki "łysieją" przy cieczkach - nie ma cieczki, nie ma łysienia :P Jednak w sezonie "na futro" chyba różnic być nie powinno na mój chłopski rozum, bo o tym decydują geny. Jednak zakładam, że mogę się mylić, a może mała "ankieta" coś wykaże ;)

Kafka gubi futro w zasadzie nieustannie, tylko przy wylince bardziej. :)
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 21 paź 2014, o 16:49

Niewiem jak u poczwar ale u cocker spanieli angielskich bardzo często po sterylce suka ma dużo więcej sierści i zaczyna się kręcić :nea: z Cockera robi się niemal pudel :D
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 21 paź 2014, o 16:56

A ja słyszałam, że u spanieli to wynik obcinania sierści nożyczkami :D
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 paź 2014, o 17:09

A ja mam wrażenie, choć oczywiście mogę się mylić, że po sterylce zwiększyła się ilość podszerstka. Kiedyś wydaje mi się, że Sonia mniej futrzasta była, w porównaniu z tym samym okresem już po sterylce. Jak na razie to ona jeszcze łysa jest, bo ogólnie późno gubi sierść i później wszystko jest spóźnione.

Choć taki problem można zauważyć najczęściej u psów długowłosych np. u Cocker Spanieli, Jamników długowłosych i seterów. Spowodowane jest nadmiernym wzrostem podszerstka, i sierść robi się bardziej wełnista. Wtedy też jest leczenie hormonalne. To jedna z wad sterylizacji.
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 21 paź 2014, o 17:13

Wadera napisał(a):A ja słyszałam, że u spanieli to wynik obcinania sierści nożyczkami :D

Też :roftl: maszynką :D ale tak to jest jak ktoś bierze psa nie wiedząc jakiej wymaga pielęgnacji :D
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 paź 2014, o 17:38

U Raszki nie było żadnych zmian po sterylce.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 21 paź 2014, o 18:08

U Leny również żadnych zmian :-)
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 21 paź 2014, o 19:37

U mojej Kory też nic się nie zmieniło,a wysterylizowana była jak miała 15,5 m-ca.
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje