Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Sterylizacja w jakim wieku?

Nieprzeczytany postprzez niya » 29 sie 2011, o 11:37

Ciekawi mnie w jakim wieku poddawaliście sterylizacji swoje sunie? i jesli je poddawaliście temu zabiegowi. Ja o tym myślałam i teraz jak Amba dostała pierwszą cieczkę temat wrócił ( izolujemy ja przez te kilka dni) tylko czy to nie za wczesnie? oczywiście umówię się z wterynarzem ale chciałabym znac wasze zdanie i posłuchac o doświadczeniach z tym zabiegiem a raczej operacją
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Sterylizacja w jakim wieku?

Nieprzeczytany postprzez Camila » 29 sie 2011, o 11:40

Najnowsze badania dowodzą, że suki powinno się sterylizować jeszcze przed pierwszą cieczką – dzięki temu zabieg niemal w stu procentach chroni suczkę przed ewentualnym zachorowaniem na nowotwór gruczołu mlekowego. Wczesna sterylizacja nie ma żadnego negatywnego wpływu na rozwój psychiczny i fizyczny suczki. Młode zwierzęta wracają do zdrowia w ciągu raptem kilku dni po zabiegu.
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez niya » 29 sie 2011, o 11:45

Camila napisał(a):Najnowsze badania dowodzą, że suki powinno się sterylizować jeszcze przed pierwszą cieczką – dzięki temu zabieg niemal w stu procentach chroni suczkę przed ewentualnym zachorowaniem na nowotwór gruczołu mlekowego. Wczesna sterylizacja nie ma żadnego negatywnego wpływu na rozwój psychiczny i fizyczny suczki. Młode zwierzęta wracają do zdrowia w ciągu raptem kilku dni po zabiegu.

Kurcze, ale ze mnie traba a bylam pewna ze do pierwszej cieczki czekac trzeba :(
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Camila » 29 sie 2011, o 11:50

No ja myślałam też ,że najlepiej po 1 cieczce ...
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 29 sie 2011, o 13:39

a ja Sonię sterylizuję w wieku 2,5 roku i to 2 miesiące po cieczce, czyli jutro.
Niby za wcześnie też nie jest dobrze, tzn przed pierwszą cieczką. bo wtedy pies może urosnąć więcej cm z 4-5 nawet niż gdyby była później sterylizowana. Gdzieś właśnie czytałam o najnowszych metodach na podstawie ameryki, bo oni to nawet jak szczenię miało 3 miesiące a to za wcześnie. I to niby na psie w jakiś sposób się odbijało, ale artykuł oczami tylko przeleciałam i nie znam szczegółów. W każdym bądź razie obalili niby teorię, żeby sterylizować przed pierwszą cieczką....

jak znajdę źródło to podam, ale nie obiecuję....
źródło onet.pies.pl
"Kiedy sterylizować suczkę? Jeśli suczka nie jest przeznaczona do rozrodu, należy wysterylizować ją przed lub po pierwszej cieczce. Wczesna sterylizacja, czyli przed wystąpieniem cieczki, daje tylko pół procenta możliwości wystąpienia nowotworów gruczołu mlekowego. Sterylizacja po pierwszej cieczce daje suczce czas na pełną dojrzałość, a możliwość wystąpienia nowotworów gruczołu mlekowego wzrasta raptem o pół lub jeden procent."

i jeszcze jeden dość ciekawy
psy.pl
"Niektóre kraje zachodnie promują tzw. ”wczesną sterylizację” - w wieku 3-6 miesięcy, a więc jeszcze przed osiągnięciem dojrzałości płciowej. U nas najczęściej zaleca się ją dopiero po zakończeniu dojrzewania płciowego i fizycznego. Uzasadnia się to możliwością wystąpienia zaburzeń wzrostu, zaburzeń hormonalnych itp.
Pamiętajmy, że suczki najpierw osiągają dojrzałość płciową, dopiero kilka miesięcy później kończą wzrost fizjologiczny, a jeszcze później - rozwój psychiczny. Dlatego sądzę, że o terminie sterylizacji suki powinien zadecydować właściciel. Jeśli dopilnujemy jej podczas pierwszej cieczki, zabieg można wykonać później. Jeśli takiej pewności nie ma, lepiej przeprowadzić wcześniejszą sterylizację."
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez niya » 29 sie 2011, o 15:05

dzwoniam do swojego wterynarza on mi proponuje do 3 miesiecy po cieczce, czyli w listopadzie
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Camila » 29 sie 2011, o 15:12

to zrób to tak jak wet ci doradził :)
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez niya » 29 sie 2011, o 15:23

Camila napisał(a):to zrób to tak jak wet ci doradził :)

no tak planuje, mam tylko nadzieje ze polowa wiejskich psow mi podkopow do amby nie zrobi :lol: . W dzien jest pilnowana a na noc niestety zamykana w domu, nie jest z tego powodu zadowolona :roll:
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Camila » 29 sie 2011, o 15:39

no niestety taki okres to i pilnować trzeba :)
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 29 sie 2011, o 17:03

My sterylizowalismy nasze suki w (ich) wieku 8lat, 4lat i 2lat. Czyli od razu po przybyciu do naszego domu :D Goilo sie to raz dwa, zadnych komplkacji nie bylo zw. z operacja. U zadnej nie stwierdzilam nietrzymania moczu ani tendencji do tycia (bo i tak w to nie wierze).
nebrot
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje