Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 11 gru 2013, 21:16

Szymon - takie rzeczy to raportuj Władzy Forum (klik - RAPORTUJ) - Oni się tym zajmą ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 11 gru 2013, 21:19

No tak forum trzyma poziom :ok::roftl:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 11 gru 2013, 21:22

14ruda napisał(a):Psy przyjmowane do służby nie muszą mieć rodowodu.Ważne aby wyglądem przypominały rasę,były zdrowe oraz miały określone predyspozyce(aport,brak reakcji na strzał,współpraca z człowiekiem,itd)
Powtórzę-rodowód jest jakby drzewem genealogicznym psa.Są tam umieszczeni przodkowie i masz pewność,że Twój pies jest po konkretnych rodzicach,dziadkach,pradziadkach.Są tam również informacje o wyszkoleniach przodków oraz ich zdrowiu(prześwietlenia stawów).
W przypadku Twojego psa i zaufania do dziadka możesz mieć pewność co do rodziców psa,ale to nie wszystko.
Każda hodowla powinna być zarejestrowana.
Pseudo hodowle to takie hodowle ,które rozmnażają dla rozmnażania nie mając celu hodowlanego,nie przejmując się doborem pary hodowlanej,nie przejmują się warunkami i socjalem szczeniąt,nie interesuje ich miot poza tym aby wyglądał jak rasowy.I sprzedaje każdemu kto się zgłosi.


Z tego co wiem od stycznia 2014 roku każdy pies przyjmowany do służby musi posiadać rodowód. Policja i inne służby zawsze chciały rodowodowe psy lecz niejednokrotnie budżet przyznany na zakup nowego kandydata na psiego funkcjonariusza stanowił 50% jego wartości, tym bardziej że do służby idzie pies około roczny czyli koszty dla prawdziwego hodowcy sami wiecie jakie są.
Mam nadzieję że to się w końcu zmieni.
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Szymon
Wiek: 35
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 mar 2012, 12:55

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 11 gru 2013, 21:44

:przerażenie:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 06 mar 2014, 12:05

Na FB ostatnio przeczytałam info - namierzono po ogłoszeniach nielegalna hodowle pekińczyków. Zdjęcia mamusi i szczylków - ładne zadbane psy, czyste posłanko itp. zostały odebrane i ...zawiezione do schroniska. Na pewno szczeniaki będą tam bezpieczniejsze? (Niestety nie wkleję zdjęć, bo nie pamiętam na którym profilu to było).
Dziś z kolei czytam o wyżle z "legalnej" hodowli (została zlikwidowana i został tylko on), wielokrotnym medaliście, odebranym w takim stanie:
Obrazek

I tak sobie myślę, ze nie raz i nie dwa ten pan Józek, który rozmnożył sunię "dla zdrowia" bardziej dba o swoje psy niż ci, którzy hodują "legalnie"...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 39
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 06 mar 2014, 13:00

Od momentu afery z yorkami ZKwP nakazało sprawdzanie dobrostanu zwierząt w hodowlach. Ankieta ma 4 strony i obejmuje zarówno stan psów hodowlanych, jak i innych (w tym także informacje o innych zwierzętach). Miejmy nadzieję, że takie kontrole coś dadzą.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 48
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 06 mar 2014, 13:07

Czy przeglądy miotów tez będą się odbywać tylko i wyłącznie w hodowli, z kontrolą matki i warunków?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 39
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 06 mar 2014, 13:19

Tak.
Tak zresztą powinno być zawsze, ale w praktyce różnie to bywało.
Chociaż akurat mioty owczarków niemieckich w Krakowie są przeglądane bardzo rzetelnie - u mnie była komisja na czele z Kierownikiem Sekcji ON, a znamy się przecież bardzo dobrze :lool:.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 48
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 06 mar 2014, 14:12

Czy podano informację, kto tego psa z fotografii doprowadził do takiego stanu, czy zwierzę udało się uratować i czy właściciel poniósł jakąkolwiek karę?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez fastryga » 06 mar 2014, 14:38

Zadzwoniłam w sprawie ładnych szczeniaków z ciekawości - bo oferta nijaka http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-dl ... 42255.html

Rozmawiał ze mną telefonicznie "Pan cham". Zapytałam o dokładny adres, bo wybieram się w podróż i chętnie bym wpadła. Poza tym, że "Garwolin" nie dowiedziałam się nic, nawet z kim rozmawiam, o adresie "dowiem się jak będę jechała, przecież mi 5 razy już mówił, że Garwolin" (po tym odłożyłam słuchawkę). Wcześniej dowiedziałam się że "znowu mu ktoś k... zajechał drogę" i że do niedzieli może już pieska nie być, to może bym wpłaciła zaliczkę dla pewności .... :przerażenie::mur:
fastryga
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Była Mela, jest Isar
Imię: Malgorzata
Wiek: 54
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 04 mar 2014, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post