Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Strasznie dużo pije i sika

Postprzez Macif » 24 sie 2012, 19:27

Witam,
Od 3 tygodni jestem właścicielem suczki ONka długowłosego.
Piesek ma już 3 miesiące.
Tydzień temu podałem jej tabletki na odrobaczanie, chociaż tydzień temu hodowca podobno jej je podał.
W kolejnym dniu psina nie miała zbytnio ochoty na jedzenie ale puszka Animondy nie dała jej spokoju i ją zjadła.
Od paru dni pies dużo pije i często sika. Jestem przeczulony na tym punkcie, ponieważ miesiąc temu pożegnałem ONka który odszedł za tęczowy most za sprawą ropomacicza.
Pies lubi też "nurkować" mordką w wiadrze z wodą oraz stąpać w nim łapami przez co rozlewa połowę wody. Rozumiem, że jest ciepło ale czy powinna tyle pić? co ok 30 minut klapnie parę razy jęzorem w miskę.Nie sika w dużej ilości, tylko często. Również często myje się w "tych" okolicach.

Co do karmienia to rano ok 10tej zjada 2 szklanki Royala a wieczorem ok 20stej puszke 400g Animandy wymieszanej z suchą karma Acany.
Jeszcze dwie rzeczy, które mnie zastanawiają...pies je/gryzie kamienie, wet dala nam witaminy w proszku, ktore staramy sie jej podawać ale nie zlikwidowało to w całości problemu.
A druga rzecz to, że moja ONka ma strasznie "luźną" skórę. Bez najmniejszego problemu można ją złapać za skórę na grzbiecie oraz szyi.

Pies nie jest psem dywanowym, tylko biega przez większość dnia po ogródku a na noc śpi w pomieszczeniu gospodarczym.
Macif
Losowy avatar

Re: Strasznie dużo pije i sika

Postprzez kalyna » 24 sie 2012, 19:35

Na twoim miejscu poszłabym do weta i zrobiła badania moczu.. może ma zapalenie pęcherza....Jeśli Cię to niepokoi.

Zachowanie z wodą jest całkiem normalne. Moje psy bardzo często i gęsto piją dużo wody, więc i często sikają... Kopanie wody, cieknięcie z pyska litrów wody to tez jest w normie. Sonia robiła to na potęgę jak była szczeniakiem, Gandi nie.

Stanowczo nie pozwól gryźć i jeść kamieni. To jest niebezpieczne.... :(Zamiast tego podawaj jej jakieś szarpaki czy inne zabawki aby je gryzła i się nimi bawiła. Po prostu jak pies połknie kamień, może zatkać jelita i pies może odejść....Gandi mi do domu znosił różne kamienie, a ja odwracałam jego uwagę zabawkami i szybko przestał. Mój uwielbiał od pierwszych dni nosić coś w pysku to dawałam pluszaki, lepsze to niż kamienie....

załóż małej wątek w galerii, z chęcią pooglądamy Suczkę ;)

ps. A co do skóry to wydaje mi się, że to też jest normalne, tym bardziej, że to DONek ;)
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 25
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Strasznie dużo pije i sika

Postprzez saacrum » 24 sie 2012, 20:28

Nie mieszałabym tak karm.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 20
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Strasznie dużo pije i sika

Postprzez Zbychu » 24 sie 2012, 20:42

Jeżeli Twój psiak dużo pije, dużo sika powinien dużo jeść. Czy nie ma czasem ochoty na wlasne qpki? Polykanie kamieni może mieć kilka przyczyn. Nie ma na co czekać, wizyta u weta i badania jak najbardziej wskazana.
Zbychu
Losowy avatar

Re: Strasznie dużo pije i sika

Postprzez Macif » 24 sie 2012, 20:48

nie ma ochoty na qpki, raczej powącha co zrobiła i biegnie dalej.

To, że dużo pije tłumacze tym, że ona suchą karmę nie gryzie tylko połyka.
Poprzedni pies tez dużo pił i sikał i źle skonczył, tylko, że on miał 10lat. Może jestem przewrażliwiony...
Macif
Losowy avatar

Re: Strasznie dużo pije i sika

Postprzez Zbychu » 24 sie 2012, 21:45

Macif napisał(a):nie ma ochoty na qpki, raczej powącha co zrobiła i biegnie dalej.

To, że dużo pije tłumacze tym, że ona suchą karmę nie gryzie tylko połyka.


W takim razie bąki puszcza, że aż milo ;-)

Macif napisał(a):Poprzedni pies tez dużo pił i sikał i źle skonczył, tylko, że on miał 10lat. Może jestem przewrażliwiony...


Tym bardziej powinno Cię to zdopingować do dzialania. Sprawdz nos czy cieply i zmierz temperaturę, ale dla świętego spokoju naprawdę polecam wizytę u weta.
Zbychu
Losowy avatar

Re: Strasznie dużo pije i sika

Postprzez matinee » 25 sie 2012, 08:24

Pies karmiony suchą karmą zawsze dużo pije - w naturalnym pożywieniu woda stanowi procentowo większość, więc pies żywiony suchym musi to sobie zrekompensować. A jak łyka całe granulki, jak piszesz, to będzie popijał po trochu przez dłuższy czas, bo one długo się trawią. Ja podaję moim szczeniakom suchą karmę namoczoną pół godziny wcześniej w wodzie, jest wtedy napęczniała i psiak wchłania od razu wodę, pije wtedy znacznie mniej. Spróbuj. Jedynym minusem namaczania karmy jest to, że jedząc rozmoczoną pies nie czyści sobie zębów, ale skoro twoja sunia łyka w całości to i tak efektu czyszczenia nie ma, więc nic nie tracisz. Poza tym uważam, że w wieku 3 miesięcy piesek powinien jeść co najmniej 3 razy dziennie (moje jedzą cztery razy, też trzymiesięczne), 2 x to docelowo jak będzie dorosły.
Posikiwanie i wylizywanie się - nie wiem, co rozumiesz przez "często", szczenięta często sikają, jak małe dzieci. Zaobserwuj, czy nie ma jakiejś wydzieliny z pochwy lub zmian skórnych, jeśli tak - do weta.
Rozchlapywanie wody i taplanie się w niej - jak najbardziej normalne, zwłaszcza że gorąco. Gryzienie kamieni jest niestety dość częstym nawykiem szczeniąt, niekoniecznie oznacza brak mikroelementów. Nie należy na to pozwalać, trzeba do skutku wyjmować z paszczy i dawać psu informację, że sobie tego nie życzysz, komendą jaką masz na taką okoliczność (nie, fe, zostaw, nie rusz - byle zawsze taką samą) - i natychmiast zaproponować coś atrakcyjnego, najlepiej zabawkę z pańciem umieszczonym na końcu :lool:
A luźna skóra - każde szczenię taką ma, to "zapas miejsca" na szybkie rośnięcie :-)A dla przewodnika pożyteczne - jest za co złapać, jak bardzo psoci... :lool:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Hodowca
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 62
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: Strasznie dużo pije i sika

Postprzez Macif » 25 sie 2012, 10:59

z jedzeniem jest taki problem, że ona jakoś sama nie ma ochoty jeść. Dopiero jak zobaczy, że inny pies zaczyna chrupać to ona je. Szczególnie uwielbia wyjadać jedzenie nie ze swojej miski.
Dzisiaj ja całą pooglądałem i ma na brzuszku i w okolicy pochwy zaczerwienienie i parę czerwonych kropek. Srom jest zaczerwieniony i w ogóle nie daje się w te okolice dotknąć. Z pochwy jakby się wydobywał biało-żółty śluz.
Mam zamiar ją dzisiaj zabrać do weta i niech ją cała przejrzy czy się dobrze rozwija.
Macif
Losowy avatar

Re: Strasznie dużo pije i sika

Postprzez Zbychu » 25 sie 2012, 11:36

Macif napisał(a):Mam zamiar ją dzisiaj zabrać do weta i niech ją cała przejrzy czy się dobrze rozwija.


Bardzo dobra decyzja :ok:Daj znać co wet powiedzial, trzymam kciuki za maluszka :-)
Zbychu
Losowy avatar

Re: Strasznie dużo pije i sika

Postprzez Macif » 25 sie 2012, 13:28

Psina cierpi na młodzieńcze ropne zapalenie skóry, wet przepisała płyn i maści do smarowania, oprócz tego antybiotyk. Powiedziała, żebyśmy szli do lekarza w celu prześwietlenia stawu biodrowego(może dlatego, że psina idąc czy stojąc prawie łączy ze sobą tylne kolana). Za parę dni mamy się zjawić na kontroli.
Poza tym cierpi na psią anoreksje(podobno dużo psów z hodowli na nią cierpi) i trzeba ją dokarmić.
Martwi, mnie to, że psiak dziwnie stąpa tylnymi nogami...
Macif
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post