Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Suplementacja szczeniąt

Nieprzeczytany postprzez karesowa » 6 paź 2014, o 06:59

Mam pytanie odnośnie witamin i suplementów dla szczeniąt. Mamy od kilku dni niespełna 4-miesięczną długowłosą sunie Owczarka Niemieckiego. U poprzedniego właściciela karmiona britem i gotowanym ryżem na kurczaku z warzywami. Porcje jednak nie były wydzielone maluchom, tylko dostawały dwie mich do kojca i na hurra- kto pierwszy ten lepszy, kto silniejszy ten zje więcej itp. U nas mała je podobnie, suchego nie zmieniliśmy, dostaje ryż z warzywami, jogurt od czasu do czasu, olej, żółtko z jajek itp. Dodajemy jej też can-vit z glukozaminą i chciałabym podać jeszcze coś na sierść. Nie chcę jednak przesadzić w drugą stronę, nadmiar witamin i suplementów też bywa szkodliwy. Możecie polecić coś dla psa w jej wieku żeby zawierało składniki wspomagające wzrost i rozwój a także wpływało pozytywnie na sierść i mieściło się to jednym preparacie?? Sunia na pierwszy rzut oka nie wygląda źle, jest ruchliwa, wesoło ale moim zdaniem jest ciut za szczupła (co maskuje puchate futro przy pierwszym wrażeniu) i sierść jest matowa. Dodatkowo stoi jej tylko jedno uszko, co w ogóle mi nie przeszkadza gdyby miała to być jedynie wada urody, ale jeśli to wynik niedoborów to troszkę mnie martwi.Macie coś godnego uwagi, co pozwoli mi spać spokojnie, że sunia ma wszystko czego potrzebuje??
karesowa
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Marta

Re: Suplementacja szczeniąt

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 6 paź 2014, o 07:43

Na temat żywienia szczeniąt jest na forum mnóstwo tematów. Pobuszuj, na pewno znajdzie wątki, które cię zainteresują :)
Najważniejsze jest, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie czy zdecydujecie się na karmienie małej dobrą, zbilansowana suchą karmą czy BARF-em.
Mieszanie jedzenia gotowanego z suchą karmą nie jest dobrym pomysłem. Jeśli pożywienie, które będziecie podawać suczce będzie dobrze zbilansowana, nie trzeba podawać suplementów diety, może oprócz czegoś na stawy.
Klapnięte ucho to najprawdopodobniej wynik wymiany zębów, jak wyrosną już stałe, uszko na pewno stanie na baczność ;)

My też jesteśmy ze Śląska, gdzie mieszkacie? :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez karesowa » 6 paź 2014, o 09:00

Mała jest u nas dopiero kilka dni i póki co nie chciałam jej radykalnie nic zmieniać, dlatego na razie dostaje to samo co u hodowcy. W przyszłości pewnie będziemy woleli jej gotować bo z powodu alergii męża sunia jest ogrodowo- gankowo-budowa więc micha cieplejszego jedzonka na chłodniejsze dni wydaje mi się rozsądniejsza.
My jesteśmy z woj.śląskiego- a dokładniej z Zawiercia, a Wy gdzie mieszkanie??
karesowa
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 6 paź 2014, o 12:33

Jesteśmy z Zabrza, więc mamy do siebie całkiem niedaleko ;)

Jeśli zdecydujecie się na gotowanie małej, musicie baczną uwagę zwrócić na zbilansowanie diety, sam ryż z mięsem nie jest dobrym rozwiązaniem, ale pewnie do tego czasu "obkujecie się" w wiedzę na ten temat ;)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 6 paź 2014, o 17:31

Ostatecznie można też suchą karmę zalewać ciepłym (nieprzyprawionym) rosołkiem ;) i jakąś łyżkę oliwy z oliwek czy innego pełnowartościowego oleju (przy okazji wpływa dobrze na sierść).
I w sumie to całkiem blisko nas mieszkacie (mimo że ja już małopolska) ;)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez karesowa » 6 paź 2014, o 19:32

Też o tym myślałam, choć mała nawet "suche,suche" pałaszuje ze smakiem.
A Olkusz rzeczywiście rzut beretem i często bywamy w okolicy :-)
karesowa
Losowy avatar
Świeżak

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje