Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Suplementy

Nieprzeczytany postprzez NorthWolf » 30 kwi 2015, o 10:45

Witam. Mój pies (ok8 lat-42kg) jest trzustkowcem i alergikiem. Żywię go Barf'em na wołowinie (czasami inne mięsa typu koń, jeleń, sarna). Niestety niedawno zaczął utykać na tylną nogę. Zrobiliśmy prześwietlenie i okazało się że w stawie biodrowym lewym jest średnia osteodegenracja i w prawym stawie biodrowym lekka osteodegeneracja. Generalnie wet stwierdził że jak na wiek i wielkość nie jest źle. Generalnie problem jest w tym że pies ma bardzo słabe mięśnie tylnych łap przez co problem może się nasilać jeśli ich nie wzmocnimy. Tak więc zastosowaliśmy kurację Melovem'em i włączyliśmy do diety suplementy na stawy w formie syropu. Regularnie chodzimy do naszej fizjoterapeutki na akupunkturę i staramy się biegać by wyrobić mięśnie (moje i psa :P). I tu właśnie dochodzę do sedna sprawy czyli jakie suplementy na wzmocnienie i rozbudowę mięśni. Na pewno są tu osoby które mają psy pracujące i stosują jakieś suplementy. Bardzo prosiła bym o polecenie mi dobrych suplementów przez które nie zbankrutuję.
NorthWolf
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Baldur
Imię: Iza

Re: Suplementy

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 30 kwi 2015, o 11:57

U psów pracujących mięśnie rozbudowują i wzmacniają się same, nie ma więc potrzeby suplementacji w tym kierunku.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez matinee » 30 kwi 2015, o 18:50

MarzenaG napisał(a):U psów pracujących mięśnie rozbudowują i wzmacniają się same, nie ma więc potrzeby suplementacji w tym kierunku.

Potwierdzam. Moje owczarki mają uda twarde jak stal - dzięki intensywnej, zróżnicowanej aktywności fizycznej. Nijakich suplementów nie stosuję.

Żadne suplementy bez racjonalnie dobranych ćwiczeń nie dokonają cudu i nie zbudują mięśni, ani u psa, ani u żadnego innego stworzenia (wyjątkiem jest brojler, ale nie o taką masę mięśniową zapewne ci chodzi). Myślę, że twojemu psu potrzeba mądrej rehabilitacji, zaplanowanej w porozumieniu z wetem (ze względu na schorzenie) i prowadzonej przez fachowców od układu ruchu psa - o intensywności dostosowanej do jego potrzeb i możliwości. Czy twoja fizjoterapeutka nie zaleciła ci nic oprócz akupunktury? Z zakresu rehabilitacji ruchowej? Nie jestem fachowcem, ale przychodzi mi do głowy bieżnia, bieżnia wodna... w wielu miastach są już dobre ośrodki rehabilitacji zwierząt, warto z nich korzystać.
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez NorthWolf » 1 maja 2015, o 09:29

Oczywiście bieżnia wodna jest też brana pod uwagę jednak jest to spory regularny wydatek i niestety bieżnią źle dobraną do schorzenia można też więcej zepsuć niż zdziałać dobrego. Prawdopodobnie będę się starała namówić go do zwykłego pływania. Oprócz tego równoważnia, poduszka typu beret, chodzenie tyłem i inne ćwiczenia. Pytam bo wiem że są suplementy typu BB & recovery, HMB czy muscle up dla psów i koni. Zastanawiałam się czy ktoś je stosuje i czy jest w ogóle sens w nie inwestować.
NorthWolf
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Baldur
Imię: Iza

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje