Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Szaleństwo

Nieprzeczytany postprzez Mycek2012 » 18 lip 2018, o 11:01

Witam mam pytanie dotyczące waszych pociech. Miałem już różne rasy psów od szczeniaków wyżły niemieckie boksera kilka kundelków. Obecnie mam 15 tygodniowego owczarka i moje pytanie brzy czy wasze tez są takie „poszczelone” to jest jakaś masakra fakt ze wybraliśmy największego i najbardziej ruchliwego psiaka. Strasznie szaleje myśli tylko co by spsocić gryzie po rękach nogach nic nie słucha. Wpadnie do domu porwie ręcznik cokolwiek i zwiewa;) z jednej strony to śmieszne ale z drugiej nie. Czy wasze tez tak miały ? Rozumie ze to szczeniak ale czy to normalne? Pozdrawiam
Mycek2012
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Max
Imię: Kamil

Re: Szaleństwo

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 18 lip 2018, o 11:31

Normalne :D
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Mycek2012 » 18 lip 2018, o 12:24

Przeważnie jest spokojny ale jak go głupawka weźmie to masakra jakaś jest. Korytarz zdemolowany dywan odwrócony jak się tylko da pudełko jakieś jak dorwie to szczepy hahahahah

-- 18 lip 2018, o 13:02 --

Do jakiego wieku może mieć takie zachowania ?
Mycek2012
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 18 lip 2018, o 14:01

Każdy szczeniak jest inny :) niech szaleje i łobuzuję w końcu od tego ma szczenięce dzieciństwo swoje :D mój Dante czasami na spacerze jak dostanie głupawki to też szalony jest a ma już 4,5 roku :D
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 21 lip 2018, o 12:18

Mój, jak był szczenięciem,to był nie do opanowania, wieczne głupawki, gonitwy, wszędzie go było pełno. Normą był masakrowanie kartonów i pudełek papierowych,pozwalaliśmy na to,bo lepsze to, niż ogryzione meble.
Zaczął się uspokajać, jak miał około roku. Dalej jest bzikiem, ale takim już rozsądnym. Radzę zacząć szkolenie z posłuszeństwa, z dwóch powodów-po pierwsze szczeniak szybciej i chętniej się uczy, niż dorosły pies,a po drugie pozwala go to zmęczyć umysłowo, przez co ma mniejszą chęć na rozrabianie. Szczeniak to przecież takie dziecko, które poznaje świat i chce się bawić. I dlatego ważniejsze, niż zmęczenie fizyczne jest właśnie to psychiczne. Możecie w pudełkach po jajkach chować smakołyki i zachęcać do węszenie i szukania,to męczy bardziej, niż gonitwy,a przy okazji uczy wąchać i skupiać się.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Mycek2012 » 26 lip 2018, o 20:10

Hehehe czytając to mam w głowie naszego bandziora bo robi identycznie ;D;D;D hahahaha
Pracujemy nad nauka posłuszeństwa i aby nie zapeszać junior robi postępy;)
Mycek2012
Losowy avatar
Świeżak

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje