Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Szczeka po zwróceniu uwagi!

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 14 gru 2011, o 10:46

Witajcie, może ktoś pomoże mi rązwiązać tą zagadkę;) Otóż moja sunia kiedy robi coś na co nie pozwalamy i przerwie jej się tą czynność np. gryzienie kapci na nogach, szarpanie nogawki to zaczyna szczekać na osobę, która zwróciła uwagę i zabroniła. Wczoraj po spacerze wskoczyła na sofe i ją pogoniłam to wlazła do swojego legowisa i patrząc na mnie szczekała. Mimo, że próbowałam odwrócić jej uwagę podając jej zabawki po chwili kiedy na mnie spojrzała znowu szczekała. Nie wiem jak reagować i jak ją przede wszystkim uciszyć ponieważ niekiedy są to późne godziny wieczorne i nie chciałabym aby sąsiedzi musieli zwracać mi uwagę.
beata1965
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Pochwały: 3

Re: Szczeka po zwróceniu uwagi!

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 14 gru 2011, o 11:23

Hmmm. Nie wiem. Moja tez szczeka na mnie po zabronieniu czegos, ale ewidentnie jest to krzyk frustracji, bo chce, a wie, ze nie wolno. Na przyklad przy obgryzaniu stolika krzycze 'fe!', Lulu przestaje, ale jeszcze kilka razy doskakuje do kantu stolu i szczeka na stol, a potem w moim kierunku. Ja to ignoruje, ale moge sobie na to pozwolic, bo mieszkam w domu. Chociaz tez nie jestem zachwycona, ale z drugiej strony mala ma 9,5 tygodnia, wiec nie mam co za wiele oczekiwac ;)
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 14 gru 2011, o 12:23

Ewa,
Ja przyjrzałbym się w takim momencie rantowi tego stolika; jakby tam nic nie było obmacałbym i powiedział nic tu nie ma, - NA MIEJSCE powiedział do psa
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 gru 2011, o 16:57

Na pewno nie próbowałabym odwrócić uwagi psa zabawką. Raczej kazałabym jej wykonać jakąś komendę, a po jej poprawnym wykonaniu, pochwaliła i dała nagródkę, albo w postaci smaczka, albo np. uciekającej piłeczki.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 14 gru 2011, o 17:59

Bonisia ma 3,5 miesiąca więc z tymi komendami to za wiele jeszcze nie możemy powojować, ale jakieś dwie już zna więc na pewno spróbuję ;):)
beata1965
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 14 gru 2011, o 18:20

Chyba na tę chwilę zbyt wiele nie zdziałasz, moja jak była szczeniaczkiem to chciała w ten sposób dokazywać;)
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 14 gru 2011, o 18:26

beata1965 może za mało z nią spacerujesz ja z swoimi psiakami chodziłem na spacery to jak przychodziłem to tylko spały :lol: a do szkolenia to już trzeba pomału trenować pieska tu podaję filmik :friends http://www.youtube.com/watch?v=UzYPc9pW ... re=related :ok :friends :lol:
tatanka
Klubowicz
Owczarek niemiecki: SAXO

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 14 gru 2011, o 19:25

tatanka, spaceruję dużo, ale ona ma tyle energii, że sama jestem pod wrażeniem, a kiedy nie śpi to albo je albo właśnie chce się bawić. Jestem pod wrażeniem filmiku:) Dzięki
beata1965
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 gru 2011, o 20:10

Psa najlepiej się męczy uczeniem komend :)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 19 gru 2011, o 09:22

Mała się buntuje, wyraża własne zdanie, mozna powiedzieć "pyskuje". Ale zwróć uwage jak ja strofujesz. Jak Ty krzyczysz. Moja pyskowała tylko wtedy, gdy sie na nia krzyczało lub odpychało. natomiast jak sie powiedziało cihutko czego nie wolno i przez chwilę ćwiczyło komendy nie było tego problemu. U pieska z charakterem trzeba trochę innego podejścia niz do psa uległego. Nic na siłę i bez agresji, to chyba najskuteczniejsza metoda.
W wieku 3,5 m-cy powinnaś uczyć już kilku komend. Siad, waruj, noga, łapa, siad-zostań, waruj - zostań, na miejsce. Piesek bardzo chętnie sie uczy, uwielbia lekcje, a zmęczony na pewno będzie mniej "pyskaty". U nas to się sprawdziło.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje