Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Szczeniak boi się właściciela

Nieprzeczytany postprzez ewelina » 26 mar 2012, 08:23

Witam mam pytanie kupiliśmy 2 dni temu suczkę owczarka niemieckiego jest wystraszona boi się nas tzn można ją głaskać przytulać ale nie reaguje na nasz wołanie jak podchodzimy skula ogon po siebie co robić? jak do niej podejść zeby czuła że nic jej nie grozi?
Ostatnio edytowano 26 mar 2012, 08:53 przez Tomek, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Przeniosłem post do odpowiedniego działu i utworzyłem nowy temat. Tomek
ewelina
Losowy avatar

Re: Witam

Nieprzeczytany postprzez dariex » 26 mar 2012, 08:39

Pytanie to możesz zadać w dziale " wychowanie" ,a nie w temacie powitań innego użytkownika.

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 37
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Mały szczeniaczek boi się właściciela

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 mar 2012, 08:52

Gdzie została kupiona? Czy spotkało ją cokolwiek złego z Waszej strony?

Podchodź do niej powoli, bez pośpiechu, nie wykonuj gwałtownych ruchów, mów do niej szczególnie miłym, wysokim głosem. Nie zmuszaj na siłę do pieszczot, podejdź blisko i czekaj aż do Ciebie podejdzie, możesz zachęcać ją do tego zabawką lub/i jedzeniem. Gdy podejdzie, chwal, baw się z nią, podawaj smakołyki. Ja to bym tak rozegrał.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Szczeniak boi się właściciela

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 26 mar 2012, 09:08

Ja bym nawet nie podchodziła. Usiadłam bym na podłodze, bokiem do psiaka nawet na nie zerkając na psiaka. Bawiłabym się delikatnie, żeby go nie przestraszyć jakąś zabawką. Jak tylko by podszedł upuściłabym kawałeczek pyyysznej nagródki i za chwilę znów, i znów. Jeżeli zacząłby brać nagródki bez lęku wstałabym i odeszła (żeby go zostawić z pozytywnym doświadczeniem i chęcią na więcej). Po dłuższej chwili powtórka, potem próba podania smaczka z ręki itd., metodą małych kroczków do sukcesu. :)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 44
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Szczeniak boi się właściciela

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 mar 2012, 09:15

To jest lepszy sposób od mojego. Nie miałem do czynienia z lękliwym szczenięciem, pisałem opierając się na intuicji.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Szczeniak boi się właściciela

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 01 lis 2012, 02:16

Do tego co napisała Brawurka; to ja jeszcze bym przychodził na czworakach.
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 56
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: Szczeniak boi się właściciela

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 01 lis 2012, 07:58

Przydaloby sie więcej informacji - w jakim wieku jest suczka, z jakich warunków kupiona? Czy weżmie jedzenie z reki, to szalenie ważne.

Także proponuję nie głaskać, nie przytulać. To nie sa gesty przyjemne dla przerażonego psa - przyjdzie na to czas. W tej chwili spokój, karmienie z ręki lub z miski trzymanej w rękach, skojarzenie słowa pochwaly z podanym za chwilę smakołykiem, nagroda za każde podejście. Jesli suczka zje coś z ręki czy z miski trzymanej w rękach, po jakims czasie przestanie obawiać się rąk.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 73
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Szczeniak boi się właściciela

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 01 lis 2012, 12:36

Właściwie wszystko napisały Brawurka i pani Zofia, od siebie dodam, że zachowanie szczeniaka jest bardzo niepokojące - takie malce na ogół do wszystkich się garną, zwłaszcza gdy zostaną zabrane od mamy. Po dwóch dniach maluch już powinien się oswoić z nowymi właścicielami.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Szczeniak boi się właściciela

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 01 lis 2012, 13:16

Nie wiadomo jakie były kontakty z ludźmi szczeniąt i rodziców u hodowcy.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Szczeniak boi się właściciela

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 01 lis 2012, 13:24

ja bym postepowala dokladnie tak jak napisala Brawurka, to powinno przyniesc pozytywne rezultaty.
Bazooka
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post