Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 06 paź 2011, 15:46

kalyna napisał(a):albo spróbuj chwycić za pyszczek i ją zamknij na kilka sekund.
to jest dobry sposób na skarcenie. Bo wtedy pies czuje pewien dyskomfort.


U nas to podzialalo, a z drugim psem podzialalo wkladanie palce lub piesci do pyska. Jak pies gryzl mnie po rec, to zamiast wyrywac reke, wpychalam palucha do gardla. Pies sie krztusil i w ciagu doslownie kilku dni na amen przestal gryzc.
nebrot
Losowy avatar

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 06 paź 2011, 21:41

U nas zamykanie pyszczka nic nie dawało, a nawet było gorzej. Podobnie z pięścią. Natomiast to wpychanie palucha może będzie dla uparciucha dobrym odstraszaczem. Choć z dnia na dzień jest lepiej.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 07 paź 2011, 05:59

U nas ani zamykanie pyska, ani wsadzanie pięści czy palców do gardła nie pomagało - tylko rozwścieczało złośnika.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 07 paź 2011, 07:44

No właśnie, moja też wtedy dostaje "dziekie oczy" warczy i szczeka
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 paź 2011, 09:37

Wzięłam się na sposób.
Jak Torze odbija i ją roznosi po domu, zaczepia wszystko i wszystkich odrywam się od swoich zajęć i rozpoczynam lekcje wykonywania komend.
Dość szybko się uspokaja a po chwili jest juz całkowicie skoncetrowana na ćwiczeniach.
Umie już: noga, siad, łapa, druga (łapa), waruj (szybko zmieniłam z leżeć, żeby było jak trzeba).
Coraz lepiej już wychodzi siad-zostań i waruj - zostań.
Chociaż na początku było śmiesznie bo na waruj-zostań Torcia po protu czołgała się za mną.
Teraz jednak już połapała o co chodzi i wczoraj wieczorem wykonała wszystko modelowo.
Dziewczynka bardzo ale to bardzo lubi ćwczenia, a ja żałuje tylko, że mam za mało wiedzy fachowej by wydobyć z niej wszystko co najlepsze.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post