Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 wrz 2011, 21:11

Tora do tej pory podgryzała, po nogach, po rękach, napadała by uchwycić twarz. Skończyła 2 miesiące i jest coraz gorsza, mocno gryzie, nawet na spacerku jak idzie na smyczy to ugryzie w łydkę, tak co kilka kroków. A gryzie naprawdę mocno. Nie można normalnie się z nią pobawić, potulić, zaraz zaczyna gryźdź. Nie pomaga stanowcze "zostaw", odwracanie uwagi na gryzaki, wyprowadzanie na legowisko, a jak się na nią krzyknie lub tupnie to patrzy w oczy i warczy lub szczeka.
Tak zachowuje się do każdego, uważa to za świetną zabawę, ale nikomu to nie odpowiada.
Potrafi "siad", staram się to egzekwować przed wyjściem z domu, przed wejściem do domu, jak szykuję jedzenie (ma siedzieć przed kuchnią i czekać - kuchnia jest mala, więc to konieczne) ale jak gryzie to wcale nie reaguje na komendę.
Już brakuje mi pomysłów jak to gryzienie eliminować, dlatego proszę o jakąś pomoc. Może jest jakiś tajemniczy sposób.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 wrz 2011, 21:25

myślę że warto poczytać trochę na ten temat od p. Zofii Mrzewińskiej,
http://pies.onet.pl/60111,13,16,sztuka_mowienia_nie,artykul.html

nie martw się, ja też dwa lata temu miałam takiego małego gryzącego potffforka i traciłam nadzieję :-P, na pamiątkę z tysiąca zranień mam tylko jedną bliznę - trafił 3 razy w to samo miejsce na ręce które co się ciutkę zagoiło to znowu dostałam ciosa ;-)to taki mały optymistyczny akcent hehe.

trzeba duuuuużo bawić się z psiakiem różnymi zabawkami i przekierowywać jego uwagę od gryzienia właśnie na nie, pokazać, że zajęcie w gryzienie nic nie daje, a tam gdzieś ucieka super misio, super piłeczka i jest o wiele fajniej je pogonić :)Pouczyć go przyzwoitych rzeczy jak siad, waruj, przywołania...

Do tego dać do wylizania z ręki jakieś mięsko schowane w zaciśniętej pięści żeby skojarzył, że ręce są do lizania a nie do gryzienia :).

polecam gorąco publikację p. Zofii Mrzewińskiej - "Po obu końcach smyczy" i "Jak rozmawiać z psem". Kosztują kilka groszy w sklepach, ale ich zawartość jest bezcenna! :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 wrz 2011, 21:58

Dziękuję za słowa otuchy.
To nie jest mój pierwszy w życiu szczeniaczek, ale tamte były "łatwiejsze" w obsłudze, takiego gryzonia jeszcze nie mieliśmy.
Kupiłam kilka różnych książek, ale akurat nie te, które polecasz. Na pewno je kupię.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 22 wrz 2011, 05:23

Mieliśmy podobną sytuację, było naprawdę źle i to aż do piątego miesiąca. Wszelkie pozytywne metody zawiodły, trzeba było skorzystać z brutalnej alternatywy. Ale na nią Twoja sunia jest za mała.

Jeśli zawiodą metody pani Zofii, a Twoja sunia będzie z Tobą już przynajmniej dwa tygodnie (ważne!) możesz zacząć od chwycenia ją za skórę na karku, podniesienia wysoko do góry i (niestety) mocnego potrząśnięcia - i tak za każdym razem gdy zacznie (mocno) gryźć. Gdy to zawiedzie, to podpowiem co dalej.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 22 wrz 2011, 07:10

Wczoraj byłyśmy na długim spacerze, wzięłam 10 m linkę, żeby mogła swobodnie pobiegać. Na początku szła szybko, zadowolona, potem jak zwolniła i szła koło mnie to raz po raz gryzła mnie w nogę. Doszłyśmy do dużej polany. Tam sie zakotwiczyłam, a Tora miała cała polanę dla siebie. Na długość 10 metrowej linki.
Czasem jak była na jej końcu i patrzyła na mnie wołałam ja po imieniu, przykucałam, a ona cudownie radosna przybiegała do mnie. Chwaliłam za przyjście, ale za sekundę miałam dylemat, czy dalej chwalić bo byłam mocno gryziona po rękach. No i jak tu chwalić? Karcić też nie chciałam, bo by może przestała tak radośnie do mnie wracać?
Byłyśmy w sumie 1,5 godziny, gdy odwiedziłysmy na ogródku znajomych, myślałam, że się zmęczyła i w gościach będzie fajna i miła. Ale gdzie tam. Każda próba zabawy z nią piłką czy patyczkiem, pogłaskania, przytulenia, kończyła się po kilku sekundach "zabawą" w gryzienie.
Myslałam, że po powrocie do domu padnie, ale znowu rozczarowanie, zjadła kolację, ucięła krótką drzemkę i ....była gotowa do dlaszego dręczenia nas swoimi ząbkami.
Przyznaję, że nie wytrzymałam i krzyknęłam i pacnęłam w sznupę :oops:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 22 wrz 2011, 07:24

mój pies napisał(a):Przyznaję, że nie wytrzymałam i krzyknęłam i pacnęłam w sznupę :oops:

I to jest właśnie skuteczne rozwiązanie problemu o którym nie chciałem jeszcze pisać, bo Twoja sunia jest na to za mała i jest z Tobą za krótko. Trzeba uderzyć w kufę na tyle mocno, aby szczeniak położył się w pozycji "gleba" i łapką zaczął ją pocierać. :-(Oduczyłem Viggo gryzienia nas w ten sposób w dwa tygodnie. Metoda zalecona przez szkoleniowca mającego na co dzień kontakt z trudnymi psami (Zbysek Gorecki).
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 22 wrz 2011, 07:48

Pacnęłam raczej lekko, ale razem z moim krzyknięciem sprawiło, że odeszła.
Do teraz mam wyrzuty sumienia, bo to 2 miesięczny szczeniaczek.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 22 wrz 2011, 11:01

albo spróbuj chwycić za pyszczek i ją zamknij na kilka sekund.
to jest dobry sposób na skarcenie. Bo wtedy pies czuje pewien dyskomfort.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 05 paź 2011, 10:51

Z radością przyznaję, że Tora gryzie coraz mniej i jakby lżej, przynajmniej mnie :lool:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Szczeniak gryzie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 paź 2011, 10:53

Super, że zaczyna podporządkowywać się regułom w nowym stadzie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post