Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Szczeniak niejadek

Nieprzeczytany postprzez darek szoblik » 11 lip 2012, o 14:25

oki ja stosuje sie do zalecen hodowcy , jak narazie jestem bardzo zadowolony jak pisalem pies ladnie sie rozwija ladnie je . karmienie karma sucha jest bardzo wygodne , jest przeznaczone do szczeniat owczarka niemieckiego zawsze masz pewnosc ze psu niczego w diecie nie zabraknie .
darek szoblik
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Chupacabra » 11 lip 2012, o 15:12

Dziękuję Wam wszystkim za rady! :buziak:
Już zbieram się do sklepu, zobaczyć, jakie tam mięsne rzeczy maja w swoim asortymencie, żeby przyrządzić małemu coś, co może wreszcie ruszy i ustabilizuje jego wypróżnianie się :)
[quote'"kalyna"]Zamiast tego możesz mu gotować makaron. U nas najlepiej się sprawdzał.[/quote]
A jaki to makaron był? Drobny czy grubszy? Jakieś kluski czy cos w stylu świderek? Wygotowany dobrze, czy mniej 'zmiękczony?
kalyna napisał(a):a urozmaicenie to może gotowane podroby, w sumie to ja dodawałam np. mielone mięso, skrawki od mięsa. Nawet odkrawałam z ogonów wieprzowych mięso, kości dostawały dorosłe, a mięsko z makaronem szczeniak i szał ciał w misce był

O, zapoluję na jakies dobre mielone i zrobie mu taką mieszankę z makaronem, zobaczymy, jak na to zareaguje, mam nadzieję, że i on wykaże owy szal ciał :D
kati777 napisał(a):My naszej kupujemy takie jakies udko z kurczaka i gotujemy na nim wode na makaron ( z reala tip ) pozniej wyciagamy dajemy 2 saszetki ryzu ( jest lekko strawny z tego co słyszałam ) i pozniej makaraon i nie odcedzam tylko woda wyparuje albo makaron wpije i gotowe

Bardzo fajny sposób! Widzę, że będe miała co mu gotować przez najbliższe dni :) Tylko tutaj tez tyczy się moje wcześniejsze pytanie odnosnie makaronu ;P
kati777 napisał(a): i nie ucz pieska od małego na kujrczaku, moja ciocia od małego dawali kiełbase, mieso itp to teraz nic innego nie je tylko mieso... zwariowac idzie ...

Nie, do takiej sytuacji nie chciałabym dopuścic, tylko na razie, staram się trafić w jego gust, bo naprawdę mnie niepokoją jego wahania łaknienia w ciagu ostatnich dni.
kati777 napisał(a):a jak dajemy jesc to np. 4 łyzki tego gotowanego jedzenia i 4 łyzki karym mokrej puffy z biedronki ;P i wcina :b a to miesko co zostanie to skubiemy do jej jedzenia. A jak po obiedzie co zostanie tez jej dajemy. I tak jadla od szczeniaka i teraz je wszystko

A mieszanie karmy ze zwykłą zywnością nie szkodzi psu? Słyszałam gdzieś, że ze względu na odmienne ph mogą powodować rewolucje żołądkowe u malucha takie mieszanki karmy z gotowanym zarełkiem.
puma napisał(a):A może spróbujesz z surowym mięskiem ? Najlepiej wołowym, do tego trochę wypełniacza ( na przykład ryż) i marchewka.

A spróbuję, zobaczymy, jak na takiego niouansa zareaguje Hektor i jego układ pokarmowy ;)

Reasumumując: Dziękuję za wiele rad dot. przyrządzania żarełka dla szczeniaka. teraz nie będę miała problemu z rozplanowaniem mu posiłków. Mam nadzieje, że wyeliminowanie kaszy, zastapienie jej ryżem i makaronem sprawi, że Hektor będzie robił ładne kupki i będzie chciał jeść każdą porcje, którą mu przygotuję.
Jeżeli macie jeszcze jakies sugestie dotyczące żywienia, to będę niezmiernie wdzieczna za podzielenie sie nimi, bo dla mnie to naprawdę ważne, żeby mój psiak jadł zdrowo i rósl po tym prawidłowo. A doświadczenia jako takiego nie mam, jedynie teoria, którą wchłonęłam przed nabyciem Hektora.
Chupacabra
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 11 lip 2012, o 18:23

Tak się zastanawiam, czy hodowcy są na liście płac Royal Canin, że tak często polecają te niezbyt dobre a drogie karmy? ;)

My dawaliśmy Cani Agil i fioletowy CanVit - składów nie porównywałem, zaufałem osobie polecającej mi taki mix i wyszło nam to na dobre.

Chupacabra, zdecydowałaś już co chcesz docelowo podawać, suchą karmę czy jedzenie gotowane?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 11 lip 2012, o 19:13

kati777 napisał(a):
a jak dajemy jesc to np. 4 łyzki tego gotowanego jedzenia i 4 łyzki karym mokrej puffy z biedronki ;P i wcina :b a to miesko co zostanie to skubiemy do jej jedzenia. A jak po obiedzie co zostanie tez jej dajemy. I tak jadla od szczeniaka i teraz je wszystko

A mieszanie karmy ze zwykłą zywnością nie szkodzi psu? Słyszałam gdzieś, że ze względu na odmienne ph mogą powodować rewolucje żołądkowe u malucha takie mieszanki karmy z gotowanym zarełkiem.

Widocznie nie szkodzi skoro mojej nic nie jest :D zadnych rewolucji zaladkowych nie ma :P
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 11 lip 2012, o 19:14

Tomek napisał(a):Tak się zastanawiam, czy hodowcy są na liście płac Royal Canin, że tak często polecają te niezbyt dobre a drogie karmy? ;)

My dawaliśmy Cani Agil i fioletowy CanVit - składów nie porównywałem, zaufałem osobie polecającej mi taki mix i wyszło nam to na dobre.

Chupacabra, zdecydowałaś już co chcesz docelowo podawać, suchą karmę czy jedzenie gotowane?

Zgadzam się z Tobą w 200% ! RC to gluten, mączki, masa konserwantów i Bóg wie co jeszcze :/ Nic dziwnego, że obecnie, w rankingu światowym RC kuleje. W porę się obudziliśmy ;)

Jeśli chodzi o suche, to zdecydowanie stawiamy już tylko na holistyczne, bezglutenowe karmy. Karmy, w których na miejscu pierwszym jest mięso, warzywa, owoce a nie zboże.... :/
A co do suplementów, to uważam, że mieliście b.dobry mix :) O tym pisałam właśnie kilka postów wcześniej. Zamiast 2 preparatów tylko na stawy ( o identycznych właściwościach), lepiej podać jeden + witaminy z minerałami.

Czyli wszystko, co potrzebne :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Chupacabra » 11 lip 2012, o 19:43

Tomek napisał(a):Chupacabra, zdecydowałaś już co chcesz docelowo podawać, suchą karmę czy jedzenie gotowane?

Rozmawiałam dzis równiez z weterynarzem (Och, jak ja męczę tego człowieka swoimi wiecznymi pytaniami o Hektora! ;) ), on polecił gotowane jedzenie, warzywka, jogurt naturalny, przy tym też pozostanę. Ugotowałam dziś dla odmiany szyję indyczą z ryżem, makaronem i marchwią. Wcinał bardzo ładnie! Co prawda mięcho wyżarł, a trochę marchewki i ryżu zostało, ale ilościowo jest to naprawdę wielki sukces. Dostał też troszkę jogurciku na spróbowanie, pałaszował też dość konkretnie.
Na karmę, i owszem, przejdę, ale jak nieco podrośnie, może tak w wieku 5 miesięcy pomyślę o jakiejś dobrej, z porządnym składem.
Chupacabra
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 11 lip 2012, o 19:46

Chupacabra napisał(a):
Tomek napisał(a):Chupacabra, zdecydowałaś już co chcesz docelowo podawać, suchą karmę czy jedzenie gotowane?

Rozmawiałam dzis równiez z weterynarzem (Och, jak ja męczę tego człowieka swoimi wiecznymi pytaniami o Hektora! ;) ), on polecił gotowane jedzenie, warzywka, jogurt naturalny, przy tym też pozostanę. Ugotowałam dziś dla odmiany szyję indyczą z ryżem, makaronem i marchwią. Wcinał bardzo ładnie! Co prawda mięcho wyżarł, a trochę marchewki i ryżu zostało, ale ilościowo jest to naprawdę wielki sukces. Dostał też troszkę jogurciku na spróbowanie, pałaszował też dość konkretnie.
Na karmę, i owszem, przejdę, ale jak nieco podrośnie, może tak w wieku 5 miesięcy pomyślę o jakiejś dobrej, z porządnym składem.

:brawo: widze postępy :) mojej tez do makaronu dawałam marchewke ale nie lubi ;) Hektor robi postępy piękne i szybkie jak kazdy szczeniaczek ONka ;)
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 11 lip 2012, o 19:49

Ja kupowałam makaron najtańszy świderki.. jak się ugotował to zostawiałam w garnku i on tak gęstniał. Jak ostygł to do lodówki i potem mieszałam z nim różności...

ja takie przeplatanie czyli makaron i puszki z marketów robiłam Sonii jak była po operacji. czyli tydzień tak jechała. Ale na dłuższą metę nie chciałabym, ponieważ ile w tym przyrządzonym jedzeniu byłoby mięsa? Makaron mięsa grama nie ma, a te puszki mają ok 4% więc nie wiele.. jak już chcesz mieszać puszki to lepiej zainwestować w Animonde. Tam z pewnością jest więcej mięsa ;)

a nasz hodowca nie polecał RC, ale za to weci, więc w sumie na upartego i tak ta karma trafiłaby do mnie :(

co do suplementów to ja podaję oprócz warzyw i owoców w posiłku to witaminy Wita-Vet dla szczeniaków dużych ras. I ciągle chodzi mi po głowie coś na stawy, bo jak na razie to jedziemy na gotowanych kurzych łapkach razem z galaretką. W sumie jak nagotuję tego więcej to mieszkam z makaron i też ze smakiem zajada ;)

A co do CanVit w proszku to wetka mi odradzała. Powiedziała, że raczej nie zaszkodzi ale też za bardzo nie pomoże....

U mnie owczary uwielbiają papkę czyli warzywa i owoce mocno rozdrobnione i z mięskiem, jajkiem surowym, jogurtem czy twarożkiem...
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Chupacabra » 12 lip 2012, o 04:51

kalyna napisał(a):I ciągle chodzi mi po głowie coś na stawy, bo jak na razie to jedziemy na gotowanych kurzych łapkach razem z galaretką. W sumie jak nagotuję tego więcej to mieszkam z makaron i też ze smakiem zajada ;)

No, właśnie polowałam u siebie w miasteczku na te kurze łapki, ale nigdzie nie ma :o Poszukam w sklepach w okolicznych miejscowościach ;)
A na stawy jakie są dobre suplementy, które wypróbowaliście i się sprawdziły? Chętnie i w to zainwestuję, skoro to pomoże szczeniakowi.

kati777 napisał(a)::brawo: widze postępy :) mojej tez do makaronu dawałam marchewke ale nie lubi ;) Hektor robi postępy piękne i szybkie jak kazdy szczeniaczek ONka ;)

No, jeżeli chodzi o żarełko, to widać wieeelki progress, mam nadzieję, że teraz będzie dobrze! :D
A przy marchwii też kręcił noskiem, ale zjadł wczoraj wszystko ;d
Chupacabra
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez darek szoblik » 12 lip 2012, o 09:05

ROYAL CANIN BREED GERMAN SHEPHERD JUNIOR
Dla szczeniąt rasy Owczarek Niemiecki. Od 2 do 15 miesiąca.

Przeznaczenie
Sucha karma Royal Canin German Shepherd Junior 30 została opracowana specjalnie dla szczeniąt rasy Owczarek Niemiecki w wieku od 2 do 15 miesiąca życia.

Charakterystyka
Karma uwzględnia wysokie zapotrzebowanie energetyczne, specyficzne wymagania żywieniowe oraz przeciwdziała rozwojowi niektórych schorzeń.

Karma zapewnia:
• Kontrolę drugiej fazy wzrostu, dzięki umiarkowanej zawartości energii (3948 kcal/ kg) oraz wysokiemu poziomowi białek (30%) zapewniających harmonijny rozwój szczenięcia.
• Prawidłowe wzmocnienie szkieletu, dzięki odpowiedniej dawce wapnia (1 %) i fosforu (0,7 %)
• Wzmocnienie bariery skórnej oraz sprzyjanie zdrowej lśniącej sierści, dzięki kombinacji witamin E i C (600/300 mg/kg), aminokwasów (wspomagających integralność skóry poprzez zwiększenie produkcji ceramidów) oraz współdziałaniu kwasu g-linolowego (olej z ogórecznika) i cynku, odżywiających skórę.

Składniki
Ryż, suszone mięso drobiowe, izolat białka roślinnego*, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, włókna roślinne, sole mineralne, tran, proszek jajeczny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łupiny i nasiona psyllium, L-lizyna, polifosforan sodu, wyciąg z drożdży (źródło manno-oligosacharydów), DL-metionina, tauryna, hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny)

*L.I.P.: białko wyselekcjonowane ze względu na bardzo wysoką przyswajalność.

Analiza składu
Białko 30%, tłuszcze 16%, sole mineralne 6,5%, skrobia 31.9%, włókno 2.8%, luteina 5mg/kg, tauryna 0,3%.

Informacje dodatkowe
U psów dorosłych oraz szczeniąt, które jedzą łapczywie, lepiej jest podawać karmę namoczoną. Pies podczas posiłku powinien mieć zapewniony spokój. Zminimalizuje to ryzyko połykania powietrza wraz z karmą, ryzyko zadławienia oraz zmniejszy tempo jedzenia, co zabezpieczy zwierzę przed wystąpieniem biegunki powstającej w wyniku przejedzenia.
darek szoblik
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje