Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Szczeniak niejadek

Nieprzeczytany postprzez Chupacabra » 11 lip 2012, o 08:56

Witam.
Przejrzałam cały dział dot. żywienia, jednakże nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie moje pytania.
Mianowicie jestem szczęśliwą (ale strapioną w tej chwili...) posiadaczką szczeniaka ON długowłosego. Ma siedem tygodni i trzy dni, a zamieszkał z nami w sobotę. Gdy pytałam hodowce o karmienie powiedział, że dawał małemu gotowanego kurczaka, ale można powoli wprowadzać kaszę.
Tak więc zrobiłam, gotuję mu świeże filety każdego dnia, czasami dodaję nieco kaszy, lub kleiku ryżowego. Ponadto rozmawiałam z weterynarzem, który podał nam witaminki Can-vit w proszku, z zaleceniem dawkowania łyżeczki dziennie. I dwa razy każdego dnia przed właściwym posiłkiem wrzucam małemu do miski pokrojonego kurczaka z witaminami, żeby pałaszował, a potem daję mu właściwy posiłek (np. zupka z kleikiem i kurczakiem).
Jednakże mały jest dość niezdecydowany w kwestii jedzenia. Jednego dnia chodzi za mną krok w krok, wyraźnie dając do zrozumienia, że jest głodny, a podane porcje pałaszuje w mgnieniu oka, jakby nie widział żarełka od przynajmniej dwóch dni. Drugiego dnia zaś coś mu odbija i przestaje jeść, dziobiąc czasem kurczaka, czy wybierając co lepsze kąski spośród kleiku czy kaszy (podaję jęczmienną, drobnoziarnistą).
Ponadto zauważyłam, że gdy próbuję podać mu kaszę kupka robi się rzadka i występuje dość często. I zazwyczaj po takiej próbie zaczyna kręcić noskiem przy posiłkach. Próbowałam dawać mu twarożku (wg zaleceń weta), to zjadł niewiele i do końca dnia odmówił przyjmowania posiłków.
I tutaj pojawiają się pytania:
- Czy to normalna reakcja szczeniaka na próby wprowadzania nowych produktów? Czy on po prostu nie może jeść kaszy i zaprzestać prób uzupełniania nią posiłków?
- Jakie rzeczy mogłabym mu dac do jedzenia jeszcze, żeby urozmaicić jego menu?
- Czy sa jakies sposoby, żeby go zachęcić do jedzenia?
Pojawiła się tez myśl, żeby nabyć jakąś dobrą karmę dla szczeniaków, cena nie jest istotna, liczy się zdrowie, wprowadzić ją zamiast żywności robionej własnoręcznie, aby uregulować jego trawienie i metabolizm. Jednakże mam wątpliwości, ze względu na jego wiek. Czy jest jeszcze za mały na takie zmiany? Czy może istnieje jakaś karma odpowiednia dla takiego pieska?

Nie chcę zaszkodzić małemu, ale widze, że jest chudy, czuć mu żeberka pod futrem, robi mu się nieładne wcięcie w miejscu brzuszka.
Dodam, że szczeniak jest żwawy i energią zabija każdego członka rodziny. Odrobaczany był, zanim go odebraliśmy, w kale nie widziałam pasozytów.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!
Chupacabra
Losowy avatar

Re: Szczeniak niejadek

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 11 lip 2012, o 09:11

jeśli ma takie rewolucje po kasze to mu jej nie podawaj. Zamiast tego możesz mu gotować makaron. U nas najlepiej się sprawdzał. Odmówić może jedzenia poprzez właśnie te biegunki, albo za dużo dostawał jeść ;)
A szczeniak powinien być chudy, ale tez nie za chudy...

a urozmaicenie to może gotowane podroby, w sumie to ja dodawałam np. mielone mięso, skrawki od mięsa. Nawet odkrawałam z ogonów wieprzowych mięso, kości dostawały dorosłe, a mięsko z makaronem szczeniak i szał ciał w misce był ;)

Sa różne karmy, a dla takiego maluszka to powinnaś podawać puppy. nam hodowca polecił Fitmin puppy. Ale był u nas z miesiąc na tej karmie, a potem go i tak przestawiłam na domowe żarełko. Choć ja sama zastanawiałam się nad Pro Plan Puppy.
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 11 lip 2012, o 09:45

:mur: kaszy nie dawaj !!! my dawaliśmy naeszej kasze to nie wiedziała gdzie biegac takie maiała rewoluje :( i nie ucz pieska od małego na kujrczaku, moja ciocia od małego dawali kiełbase, mieso itp to teraz nic innego nie je tylko mieso... zwariowac idzie ... My naszej kupujemy takie jakies udko z kurczaka i gotujemy na nim wode na makaron ( z reala tip ) pozniej wyciagamy dajemy 2 saszetki ryzu ( jest lekko strawny z tego co słyszałam ;) ) i pozniej makaraon i nie odcedzam tylko woda wyparuje albo makaron wpije i gotowe :D a jak dajemy jesc to np. 4 łyzki tego gotowanego jedzenia i 4 łyzki karym mokrej puffy z biedronki ;P i wcina :b a to miesko co zostanie to skubiemy do jej jedzenia. A jak po obiedzie co zostanie tez jej dajemy. I tak jadla od szczeniaka i teraz je wszystko :) :ok: mozesz spróbować tak jak my tylko napewno nie dawaj kaszy !! :dzięki:

a i jeszcze jedno szczeniaka nam wet powiedział ze co 3miesiace trzeba odrobaczac i tak do 1roku życia. bo moze miec pasozyty po matce. :on:
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 11 lip 2012, o 10:04

nie dawaj kaszy, pies jej nie trawi i nie ma to zadnych wartosci, lepszy bedzie makaron czy ryz.
ja swojego karmie od malego karma, je brit premium l dla szczeniat duzych ras, jest wg mnie dobra i tania, a kupuje mu jogurt naturalny, miesko mielone, czasem watrobke, choc z nia nie mozna przesadzac bo moga byc rewolucje zoladkowe, skrzydelka z kurczaka(choc je wprowadzilam ok 4 msc)
lepiej zeby szczeniak byl chudszy, bo owczarki szczybko rosna i to jest z korzyscia dla ich stawow, nasz hodowca mowil ze powinno mu byc czuc zebra i kostki, ja sie szczegolnie do tego nie stosowalam bo nie moglabym patrzec na takiego chudzielca, ale teraz nie dawalam mu jesc ile chcial.
justysiek
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cezar
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 11 lip 2012, o 10:20

Zgadzam się z Dziewczynami. Zamiast kaszy lepiej podać ugotowany ryż.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez darek szoblik » 11 lip 2012, o 11:35

witam ja mam 10tygodniowego owczarka z hodowli tensor i mamy przykaz zeby karmic karma http://allegro.pl/royal-canin-german-sh ... 37123.html . plus oczywiscie witaminy cani agil i canivition forte , piesek fajnie je i super sie rozwija jest tabelka ile gram pokarmu na miesiace polecam
darek szoblik
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 11 lip 2012, o 11:44

darek szoblik napisał(a):witam ja mam 10tygodniowego owczarka z hodowli tensor i mamy przykaz zeby karmic karma http://allegro.pl/royal-canin-german-sh ... 37123.html . plus oczywiscie witaminy cani agil i canivition forte , piesek fajnie je i super sie rozwija jest tabelka ile gram pokarmu na miesiace polecam

A czy cani agil i canivition to nie za wiele? Oba preparaty wspomagają funkcjonowanie stawów. Więc lepiej podać jeden z nich ( na stawy) + ewntualnie uzupełnić dietę zestawem witamin i minerałów dla szczeniąt, np. dolfos junior lub canvit dla dużych ras.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez puma » 11 lip 2012, o 11:51

A może spróbujesz z surowym mięskiem ? Najlepiej wołowym, do tego trochę wypełniacza ( na przykład ryż) i marchewka.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez darek szoblik » 11 lip 2012, o 11:53

Dagi napisał(a):
darek szoblik napisał(a):witam ja mam 10tygodniowego owczarka z hodowli tensor i mamy przykaz zeby karmic karma http://allegro.pl/royal-canin-german-sh ... 37123.html . plus oczywiscie witaminy cani agil i canivition forte , piesek fajnie je i super sie rozwija jest tabelka ile gram pokarmu na miesiace polecam

A czy cani agil i canivition to nie za wiele? Oba preparaty wspomagają funkcjonowanie stawów. Więc lepiej podać jeden z nich ( na stawy) + ewntualnie uzupełnić dietę zestawem witamin i minerałów dla szczeniąt, np. dolfos junior lub canvit dla dużych ras.

cani agil na stawy tabletki - szczeniakowi polowa tabletki a cani vition forte to bardziej witaminy dodaje sie proszek do karmy , jak pisalem dawki dostalem od hodowcy , ktory wie raczej dobrze
darek szoblik
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 11 lip 2012, o 12:57

darek szoblik napisał(a):
Dagi napisał(a):

cani agil na stawy tabletki - szczeniakowi polowa tabletki a cani vition forte to bardziej witaminy dodaje sie proszek do karmy , jak pisalem dawki dostalem od hodowcy , ktory wie raczej dobrze

Nie podważam zdania hodowcy, ale to nie jest zestaw witamin. Oba te preparaty mają to samo zastosowanie (ochronę stawów) i nie są to preparaty mineralno- witaminowe.

Jedyna witamina, która w nich jest to wit. C - zwiększa ochronę komórek oraz podnosi ona wchłanialność glukozaminy i chondroityny - odpowiedzialnych za ochronę i wzmocnienie stawów właśnie. A jest cała masa innych (niezbędnych) witamin i minerałów, które te preparaty nie zawierają.

Dlatego podaje się (oprócz karmy) preparat na stawy np. ( CANI AGIL lub CANIVITION FORTE lub ARTHROFLEX) + zestaw witamin np. (CANVIT lub DOLFOS lub FLAWITOL) ,żeby mieć pełnowartościowy zestaw. Można również (nie ma konieczności ) dodać jakiś preparat tylko na sierść, na bazie nienasyconych kwasów tłuszczowych ( taki bez witamin, by nie przesadzić z ilością). np. EFA OLIE

A odnośnie CANI AGIL i CANIVITION FORTE, wystarczy sprawdzić składy obu preparatów, są dublowane po prostu.
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje