Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Szczeniak Owczarek Niemiecki Długowłosy

Nieprzeczytany postprzez bazyl2131 » 12 sty 2019, o 16:16

Witam, jestem tutaj nowy na tym forum.Od 3,5 miesiaca piesek przebywa u mnie w domu rodzinnym. Od samego poczatku byl problem z jego gryzieniem po nogawkach , butach i rekach , nie dalo sie tego powstrzymac i tez nie przeszkadzalo to zbytnio poniewaz nie bolalo. Jednak teraz psiak ma juz prawie pol roku , jego zeby sie rozwinely , sila w szczece sie zwiekszyla a piesek wciaz gryzie wszystkich domownikow , gdy wskakuje na lozko trzeba wstac bo od razu gryzie po plecach czy ramionach. Probowalismy go oduczyc komendą zostaw , dawalismy smakolyki , pomagalo na chwile w czasie nauki . Po wszystkim wciaz gryzl i nie puszczal pomimo prob wydawania komendą "zostaw". Drugi problem jest taki ze psiak bierze sobie jakas rzecz , zazwyczaj jest to ciuch i leci z tym na lozko pilnujac tego na smierc , nie da sie podejsc do niego poniewaz od razu warczy i szczeka a co gorsza doskakuje lecz nie ugryza. Drodzy forumowicze , macie moze jakies porady co zrobic w takiej sytuacji o ile nie jest za pozno ? ;/
bazyl2131
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: daniel

Re: Szczeniak Owczarek Niemiecki Długowłosy

Nieprzeczytany postprzez Turul » 12 mar 2019, o 12:12

Ja na szczęście nie miałem takich problemów ze swoim psem ( oprócz okazjonalnego iskania :-) ) aczkolowiek moim zdaniem w tym przypadku pomóc może tylko dyscyplina musisz być wobec psa twardy i egzekwować posłuszeństwo ( w żadnym razie nie brutalny!) ,pies musi znać swoje miejsce w hierarchii stada. Jeżeli sam sobie nie radzisz mądrym wyborem będzie konsultacja z jakimś dobrym szkoleniowcem który pomoże ci rozwiązać problem.
Turul
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Jakub
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Piesialka » 12 mar 2019, o 20:38

Trochę mnie poniosło..
Ostatnio edytowano 6 kwi 2019, o 10:57 przez Piesialka, łącznie edytowano 1 raz
Piesialka
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Janusz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 16 mar 2019, o 11:19

Januszu, wybacz, ale samym głaskaniem psa nie wychowasz.
Niezbędna jest konsekwencja.
W takim wypadku zakazała bym wchodzenia na meble i konsekwentnie tego pilnowała.
Nagradzać trzeba każde dobre zachowanie i stanowczo reagować, kiedy jest złe.
Pytanie, w jakim wieku jest pies, bo od tego zależy postępowanie z nim.
Szczeniaki owczarka,to w większości straszne piranie i oduczenie takiego zachowania zajmuje sporo czasu, ze starszym podrostkiem może być równie trudno, ze względu na wdrukowane już zachowanie.
Piszesz o pozytywnym szkoleniu i niunianiu, otóż to się prawie nigdy nie sprawdzi, czasem trzeba zareagować ciut mocniej. Nie mówię o biciu, przyduszaniu, czy szarpaniu. Chodzi o dobrą korektę, zadaną w punkt.
Napisz coś więcej o psie, może uda się coś podpowiedzieć.
Jeszcze jedno: nie oburzaj się na przedmówcę, sporo prawdy w tym,co mówi, pies musi wiedzieć, co mu wolno,a co nie. Tak samo, konsultacja z dobrym szkoleniowcem nigdy nie zaszkodzi.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Turul » 17 mar 2019, o 19:45

Panie Januszu w żadnym razie nie odbieram pana wypowiedzi jako ataku ponieważ forum jest po to by każdy wyrażał swoje opinie. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na to iż twardy nie równa się brutalny . Sam na co dzień jestem do swojego psa że tak to nazwę miękki ale zdecydowanie reaguje na nieporządane zachowania. Szłyszałem równiez że zwłaszcza owczarki niemieckie potrzebują jasno określonych zasad bo dzięki temu lepiej czują się psychicznie. Trzeba wiedzieć kiedy psa ,,niuniać" a kiedy twardo egzekwować swoją wole. Ważną sprawą jest też to że u dorosłego psa nie zawsze pozytywne metody skutkują wtedy trzeba rozważnie użyć metod negatywnych ( nie brutalnych). Co do problemu Bazyla123 zostaje przy swojej opinii.Lekko odbiegając od tematu: oczywiście zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć nam na samym początku behawiorystka podpowiadała by na przykład szczeniakowi grzebać rękami podczas jedzenia. Tego typu ćwiczenia sprawiły iż członkowie rodziny mogą psu robić wszystko wszędzie o każdej porze bez sprzeciwu czworonoga. Pies po prostu wie że ma się słuchać człowieka oraz że od członków rodziny nie spotka go nic złego.

Autor postu otrzymał pochwałę
Turul
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Piesialka » 21 mar 2019, o 22:19

Trochę mnie poniosło..
Piesialka
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Piesialka » 6 kwi 2019, o 10:58

Turul, trochę mnie poniosło, wybacz mi, mam nadzieję że nie razisz do mnie obrazy?
Piesialka
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Turul » 7 kwi 2019, o 19:51

W żadnym razie nie, jak wyżej pisałem forum jest po to by wyrażać swoje opinie i poglądy. Dopóki wymiana zdań jest kulturalna i nie bezceleowa może przynieść same korzyści dla dwóch stron pod warukiem że obie umieją słuchać. Licze właśnie na takie dyskusje i pozdrawiam.
Turul
Losowy avatar
Świeżak

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje