Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szczenięta rasy owczarek niemiecki.

Szczenięta hodowla HEZORA

Nieprzeczytany postprzez olubo_z » 17 gru 2015, o 17:08

Witam,

Mam do sprzedania szczenięta owczarka niemieckiego krótkowłose urodzone 22 listopada 2015 r. - hodowla HEZORA (FCI) zarejestrowana w ZKwP (oddział w Sopocie).
Dostępna jest jedna suczka i osiem piesków po:

Ojciec: Maximus aus der Brunnenstraße
http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... unnenstrae

Matka: HERA Emkaamber
http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... aamber-fci

Szczenięta będą do odbioru 22 stycznia 2016 roku.

Szczenięta przed odbiorem będą zaczipowane, odrobaczone i zaszczepione, a przyszły Nabywca dostanie dokładną informację jak z nimi postępować, książeczkę zdrowia oraz metrykę szczenięcia.

Uwaga!!!

Proszę aby przyszły Nabywca zadzwonił pod numer:
508 613 351
w celu rezerwacji szczenięcia oraz otrzymania wszelkich niezbędnych informacji.
Rezerwacja wyłącznie przez telefon.

Odbiór szczenięcia osobisty (hodowla znajduje się w Gdańsku).

Pozdrawiam,
Zbyszek
olubo_z
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Zbigniew

Re: Szczenięta hodowla HEZORA

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 gru 2015, o 08:41

Zbyszku,a mógłbyś podać adres do Twojej strony internetowej i napisać coś więcej o rodzicach? Wyszkolenie, wystawy itp
Za mało informacji,a strony znaleźć nie mogłam, znalazłam tylko ogłoszenia o sprzedaży.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez olubo_z » 18 gru 2015, o 12:24

Nie posiadam strony internetowej, ponieważ mam tylko jedna sunię, jeżeli będę miał czas na więcej psów (czyli wychowanie ich bo każdy wie, że od szczeniaka do dorosłego psa to czas uczenia sie, socjalizacji i utrwalania komend trwa ok dwóch lat wiec żeby zając się wprowadzeniem nowej suni to pierwszą trzeba wychować min do 2 latek.
Komendy z egzaminu PT wg mnie jest to min jeżeli ktoś chce miło spędzać czas na codzień ze swoim pupilem - współpraca z człowiekiem dla Hery to jej hobby :) - mogę zaprezentować posłuszeństwo suni)
i będę miał większe osiągnięcia pomyśle nad wizytówką WWW (z miłą chęcią nawiążę współpracę z hobbystami tej rasy oraz kynologii, którzy chcą działać ku polepszeniu tej rasy np. nie chciałby słyszeć że za daleko jest jechać do danego reproduktora).

Jeżeli chodzi o ojca szczeniąt to tak jak w linku pedigree database ma: IPO 1
badania: Hip: SV: HD a-normal (a1) - Elbows: SV: HD a-normal (a1)
DNA: DNA gpr.
Wystawy akurat to było zrządzenie losu bo dzień później kiedy Maximus wygrał wystawę klubową 2015 kryłem sunię, więc wyborem psa nie kierowałem się za bardzo wystawami, lecz wynikami testów na wystawie klubowej w 2014 roku - został wyróżniony.
Oprócz wyróżnienia ważny był dla mnie rodowód szczeniąt - linię którą poprowadzą(Yak vom Frankengold): http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ora-remove

Jeżeli chodzi o matkę nie mamy jakiś szczególnie dużych osiągnięć wystawowych - brałem udział w pięciu wystawach dwie wystawy po to żeby małą przyzwyczaić do sytuacji i trzy po to żeby mieć min ocenę bardzo dobrą w celu osiągnięcia statusu suki hodowlanej.
Sunia ma badania:
- na tylnie i przednie stawy(jeden z wymogów hodowlanych), jednak dla mnie te badanie ważne było z innego powodu :) jeżdżę z nią rowerem,
- badania krwi - wolałem sprawdzić czy jest zdrowa przed dopuszczeniem jej do rozmnażania (wiem jak trudno mi było znaleźć zdrowego szczeniaka ONka więc nie chcę rozmnażać na chorych zwierzętach)
a wiedziałem, że będę chciał szczeniaka po niej to postanowiłem nie produkować kundelków tylko w ramach swoich zainteresowań zdobyć legalne uprawnienia ZKwP i spełnić wszystkie wymogi dotyczące suki hodowlanej.
- testy hodowlane dla ONkow (psychiczne)
wszystko jest udokumentowane, więc zapraszam do obejrzenia dokumentów.

Po prostu lubię spędzać czas z psami :)

Jeżeli chodzi o badanie i patrzenie co geny niosą oraz ich dobór to chyba zaczęło się w wieku 5 lat kiedy dostałem pierwsze akwarium i tak hobby przeniosło się na psy.
Mam nadzieję, że reproduktory które dobieram będę poprawiały cechy tej rasy :)

Chciałbym, aby psy, które będą ode mnie były zdrowe (chociaż tutaj nie mam co się oszukiwać rasa jest obciążona chorobami, które na pewno trafią sie i u mnie nawet gdy rodzice są zdrowi) a także ich właściciele cieszyli się inteligencja oraz wiernością pupila.

Następnym moim celem jest hodowanie na warunkach niemieckich :)
olubo_z
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 gru 2015, o 13:31

Wypytuję, ponieważ część z nas, tu na forum, szuka konkretnego psa do konkretnych celów, a część pupila pieszczocha. Przepływ informacji,to podstawa.
Rozumiem,że to wasz pierwszy miot i będziesz się rozwijał dalej?
A co do strony internetowej,to warto takową posiadać.
Samo ogłoszenie z nazwą hodowli,to stanowczo za mało.
Ludzie są nieufni i chcą mieć jak najwięcej informacji, zanim kupią psa, choćby po to,żeby na wstępie zobaczyć warunki, same psy dorosłe i dzieci,a także wyszkolenie i "renomę" hodowli,a to już połowa sukcesu w budowaniu marki hodowcy.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez olubo_z » 18 gru 2015, o 13:58

Tak to pierwszy miot i na pewno nie ostatni - jak się raz złapie bakcyla to już wpadłeś po uszy :)
Całkowicie rozumiem jeżeli chodzi o stronę www. Identycznie szukałem szczeniaka :) a trafić dobrze to jak z szukaniem igły w stogu siana :)
Jeżeli Ktoś pragnie się więcej dowiedzieć proszę o śmiałe dzwonienie pod numer 508 613 351.

tak sobie myślę nad "Wypytuję, ponieważ część z nas, tu na forum, szuka konkretnego psa.." trzeba pytać chociaż wiem że na początku jest trudno (szczególnie jak ktoś kupuje pierwszego psa - żeby ktoś(hodowca) nie poczuł się urażony itp) ale wiemy ilu oszukuje więc naprawdę nie ma problemu, pytania miło widziane a jeszcze milej żeby Ktoś był chętny do współpracy - wymiany swoich doświadczeń. Uważam że dużo osób tzn hodowców ma wieloletnie doświadczenie które ginie wraz z nimi zamiast być przekazywane, na szczęście są wyjątki :)
olubo_z
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 18 gru 2015, o 15:25

Strona www może nie koniecznie, ale warto mieć swoją stronę na FB, to nic nie kosztuje, a można tam pokazywać zdjęcia, filmiki, informacje o miocie itp.
To zdecydowanie zachęci potencjalnych kupujących i ograniczy nieufność.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 gru 2015, o 16:41

Ha, pisząc o stronie www umknął mi facebook. Oczywiście,że to dobry pomysł.
Być może Zbyszek ma zadatki na świetnego hodowcę i przewodnika, warto to wykorzystać.
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez olubo_z » 27 gru 2015, o 01:35

Witam,

Dostępny jest piesek długowłosy zainteresowanych tą rasą zapraszam :)
Jeżeli chcecie zobaczyć maluchy zapraszam na allegro fraza do wpisania: owczarek niemiecki szczeniaki-fci
Miejscowość Gdańsk.

FILMIK Z MALUSZKIEM:
https://www.youtube.com/watch?v=sNlSEKwTCJI

Pozdrawiam,
Zbyszek

-- 14 mar 2016, o 15:42 --

Maluszki znalazły nowe domy :) oby były zdrowe i Nowe rodziny cieszyły się ich charakterem :)
Jakby co chętnie szukam do współpracy hobbystów tej rasy(mój nr 508 613 351), nie interesuje mnie rozmnażanie dla rozmnażania - zbyt dużo szczeniąt jest w schroniskach.

Pozdrawiam,
Zbyszek

-- 16 sie 2016, o 08:43 --

Minęło 9 miesięcy czas przyjżeć się szczeniakom :)
Jako pierwszą wklejam ABI Hezora, gdy odwiedzę więcej Maluchów powklejam następne zdjęcia :)

http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... abi-hezora

Ku Potomności jakby ktoś chciał analizować co wychodzi z takiego połączenia genów :)

-- 13 lut 2017, o 21:57 --

Witam,
dorzucam foki z tego miotu, może się Komuś przydadzą do analizy jakie szczenięta daje Maximus :)
Cztery Maluchy są już prześwietlone z wynikami A1 (przynajmniej taką informację uzyskałem od właścicieli)

AS Hezora
http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... -as-hezora

AMOR Hezora
http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... mor-hezora

AJRIS Hezora
http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ris-hezora

jak widać przekazuje potomstwu(z moją sunią, która prowadzi linię Yak vom Frankengold ) ciemny kolor, ciemne maski, ciemne oczy. Zauważyłem znacznie bardziej wybitny kłus u potomstwa niż u matki. Prawidłowe uzębienie.
Odważne. Bardzo dobre psy do pracy na śladzie.

Jak będę miał więcej informacji to dorzucę :)

Pozdrawiam,
Zbyszek
olubo_z
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje