Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Szczepienie na wściekliznę

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 6 lut 2015, o 04:19

Taką ciekawostką mogę się podzielić.
W wyniku niedoinformowania (mojego i pani weterynarz) musiałam powtórzyć badanie na obecność przeciwciał wścieklizny u Bryzy.
Pierwsze było wykonane 22.01.2014 i odnosiło się do szczepienia z dnia 11.04.2013. Wynik 2UI/ml.
Drugie badanie wykonane dnia 16.12.2014 i odnosiło się do szczepienia z dnia 19.03.2014. Wynik 1UI/ml.
Minimum wynosi 0.5 UI/ml.
Szczepionka tej samej firmy, odstęp między szczepieniem a pobraniem krwi ten sam (9miesięcy) to samo laboratorium, ten sam pies...
Zastanawia mnie skąd taka różnica, bo od 1 do 0.5 już niebezpiecznie blisko...
Zaczęłam szukać informacji na ten temat i już tak na szybko wyczytałam (znalazłam kilka ciekawych publikacji naukowych), że wpływ może mieć nawet sposób przechowywania szczepionki.
Pokuszę się i w wolnej chwili i napiszę z zapytaniem do laboratorium.
A może ktoś tutaj coś wie, słyszał, czytał?
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 16 lut 2015, o 19:42

Właśnie uczę się do egzaminu. Na ten temat znalazłam w amerykańskiej książce tyle, że 0,5 IU/ml jest wartością standardową do której odnosi się w badaniu ludzi i zwierząt przy transporcie za granicę, żeby stwierdzić, czy zwierzę jest szczeopione, ale podobno zwierzęta z mierzalnym(?) poziomem przeciwciał są chronione przed zakażeniem. I nie ustalono żadnego miana które można uznać za zabezpieczające. Piszą, że interpretacja zależy od lekarza weterynarii i laboratorium. Nie mam nic o wpłwie czegokolwiek na tą wartość przeciwciał.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez ulvhedinn » 16 lut 2015, o 22:06

A ja mam właśnie dylemat. Jeden z moich psów w zeszłym roku po szczepieniu na wściekliznę miał wstrząs (Piku, alergiczka straszna, ale do tej pory było ok). I co teraz? Nie szczepić- a jak ktoś się doczepi....?
ulvhedinn
Początkujący owczarkarz
Imię: Magda
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 16 lut 2015, o 23:06

Może szczepionka innej firmy nie wywoła takiej reakcji? Warto uważać na tą co wywołała. Szczepić trzeba, też dla własnego dobra i psa. A lekarz jak będize wiedział to w zanadrzu będzie adrenalinka i się wykaraska ;-) :lool:
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez anita » 17 lut 2015, o 10:03

ulvhedinn napisał(a):A ja mam właśnie dylemat. Jeden z moich psów w zeszłym roku po szczepieniu na wściekliznę miał wstrząs (Piku, alergiczka straszna, ale do tej pory było ok). I co teraz? Nie szczepić- a jak ktoś się doczepi....?

a czy to bylo tylko na wscieklizne czy skojarzona?
moja tez miala alergie, ale na pierszym szczepieniu, lekarka opowiada mi na co zwrocic uwage, ja patrze na psa a ona dokladnie tak sie zachowuje, natychmiast podala jej leki i bylo ok, ale mowila mi tez ze ma kilku pacjetow z wlasnie alergia na szczepionke przeciw wsciekliznie, mowila ze to chyba tlenek glinu uczula (?) i ze wlasnie moze uczulic na poczatku albo z wiekiem,
kolejny raz dostala sama przeciw wsciekliznie, odsiedzialam swoje w gabinecie i reakcja juz nie wystapila :-)

ps: szczepionka na wscieklizne "wazna" jest podobno 2 lata ... tylko szczepic kaza co rok, moze dac czas odpoczac organizmowi..
anita
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez ulvhedinn » 17 lut 2015, o 19:49

Sama wścieklizna, mikropsów nie szczepię nigdy skojarzoną, zbyt duże ryzyko. Piku niestety ma za sobą już niejeden epizod z wstrząsem anafilaktycznym (spacery z zastrzykiem ze sterydem w kieszeni.....), ale po szczepieniu pierwszy raz :-(
ulvhedinn
Początkujący owczarkarz
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 22 lut 2015, o 12:12

Mój weterynarz zalecił szczepienie p-wściekliźnie 3-4 tygodnie po ostatnim szczepieniu ogólnym. I tak wyszło, że Santa miała prawie równo 6 miesięcy przy szczepieniu.
Maansa
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Joan » 5 mar 2015, o 05:29

Szczepienie na wscieklizne, nie tyle ma chronic psy, ile ludzi. Psy chowane w miescie, nie wloczace sie samopas, nie zjadajace martwych wiewiorek, w zasadzie nie maja szansy zachorowac na wscieklizne.
"ulvhedinn" - napisalam pw.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 5 mar 2015, o 20:15

Różnie z tym bywa... jedna z dzielnic Krakowa, standardowy spacer z psami, na osiedlowej łące. Psy biegają, do jednego podchodzi wściekły lis, już na wykończeniu, z objawami neurologicznymi, chwieje się, ale jeszcze chodzi. Podchodzi do jednego z psów, obwąchują się, może oblizują. Właścicielka wpada w panikę, biegnie prosto do lecznicy. Sprawdzają szczepienie, na rządanie właścicielka mierzy poziom przeciwciał. W końcu przychodzi wynik - blisko dolnej granicy, a pies szczepiony nie cały rok temu... zdarzenie sprzed 2 tygodni, a nie SF. U mnie, po osiedlu, też wieczorami chadzają lisy - na stołówkę do śmietnika...
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez norineko » 31 sie 2015, o 18:54

Podobno badanie poziomu przeciwciał nie jest miarodajne.

Ciekawy artykuł na temat szczepień, w tym na wściekliznę:
http://www.dogsnaturallymagazine.com/li ... nity-vets/

Autor postu otrzymał pochwałę
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lena
Pochwały: 62

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje