Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Szczepienie przeciw chorobom odkleszczowym.

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 21 maja 2011, o 13:57

Z tego co słyszałam jest coraz więcej zarażonych kleszczy i to nie tylko na w północno-wschodniej Polsce, a nawet moja p. vetka (w Krakowie) mówiła, że miała u siebie przypadki boreliozy. Poleciła mi szczepionkę przeciw chorobom odkleszczowym (borelioza, odkleszczowe zapalenie opon mózgowych).

Co o tym myślicie? Czy Wasze psiaki są zaszczepione, albo macie w planie je zaszczepić?
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Re: Szczepienie przeciw chorobom odkleszczowym.

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 21 maja 2011, o 20:35

Raz, jakieś dwa lata temu zaszczepiliśmy psa od boreliozy szczepionką Merilym. Pierwsze szczepienie jest podzielone na dwa etapy, później daje się co roku już w jednej dawce.
Nie doszczepialiśmy go już później, bo choć kleszczy u nas dużo to zachorowania na boleriozę zdażają się baaardzo rzadko, więc po co truć dodatkowo psa.
Karoll
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 21 maja 2011, o 22:27

kiedy rok temu pytałam o tę szczepionkę wet mi powiedział że mam sobie nie zawracać nią głowy 8-)
Ostatnio edytowano 24 maja 2011, o 10:15 przez Razgotra, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 21 maja 2011, o 22:45

Karoll napisał(a):Raz, jakieś dwa lata temu zaszczepiliśmy psa od boreliozy szczepionką Merilym. Pierwsze szczepienie jest podzielone na dwa etapy, później daje się co roku już w jednej dawce.
Nie doszczepialiśmy go już później, bo choć kleszczy u nas dużo to zachorowania na boleriozę zdażają się baaardzo rzadko, więc po co truć dodatkowo psa.

Tak właśnie Marilym, za pierwszym razem 2 dawki (pierwsza i za 3-5 tyg następna) i potem co 1 dawka co rok, jeśli dobrze pamiętam. Tylko, że dawka dość droga bo 80 zł. Ale chyba jednak się zaszczepimy, bo jeszcze w wakacje na Mazury jedziemy ;)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 22 maja 2011, o 13:44

a ja nawet nie wiedziałam,ze taka szczepionka wogóle jest,przy najbliższej wizycie u weta zapytamy co i jak :--o
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 22 maja 2011, o 15:27

My tutaj chcielismy zaszczepic psa, ale wet powiedzial nam, ze to nie ma sensu, bo szczepionka nie dziala na wszystkie odmiany kleszczy, a jest ingerencja w psi organizm. Kiedys w Polsce (chyba) zaszczepilismy Baltowskiego, ale nie pamietam co i jak, nawet kraju nie jestem pewna :oops:
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 23 maja 2011, o 23:32

Coś na ten temat słyszeliśmy, ale o szczegóły musimy zapytać naszego weta, aby nam to wyjaśnił, ale na chwilę obecną nie mamy zamiaru szczepić gamonia, bo Advantix dobrze działa.
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje