Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 10 sty 2013, 07:34

Zauważyłem że gdy szczotkuje pieska to zaraz się drapie, czy to normalne? Zaznaczam że jest zakrapiany na pchły.
SAYR
Losowy avatar

Re: Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 10 sty 2013, 09:10

Jeśli namiętne drapanie ma miejsce tylko po szczotkowaniu, to raczej bym się tym tak bardzo nie przejmował, aczkolwiek zawsze warto skontrolować stan psiej skóry - czy nie ma na niej żadnych zmian oraz łupieżu.

I na koniec, jak często podawany jest preparat przeciw pchłom? Jaki to środek? Z tego co wiem krople aplikuje się na skórę raz na kilka miesięcy, nie częściej.
reinevan
Losowy avatar

Re: Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 10 sty 2013, 11:28

Kropelki na pchły aplikuje się raz na miesiąc, ponieważ tyle działają. Tak jest w przypadku Advantixu i Frontline'u (jak z innymi nie wiem).
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 10 sty 2013, 11:52

Nam wet. zalecił stosować Fiprex co 5-6 tygodni ponieważ Boni miała APZS więc żeby nie dopuścić do kolejnego takiego stanu muszę pilnować i podawać właśnie tak co daje efekt póki co. A po szczotkowaniu raczej nigdy nie zauważyłam żeby się drapała :-)
beata1965
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Wiek: 50
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 3
Dołączył(a): 06 gru 2011, 19:40

Re: Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 10 sty 2013, 12:47

SAYR napisał(a):Zauważyłem że gdy szczotkuje pieska to zaraz się drapie, czy to normalne? Zaznaczam że jest zakrapiany na pchły.


Już o tym kiedyś pisałam. Pies się drapie, gdy np. jest uczulony na karmę lub jakiś jej składnik ( najczęściej drób, gluten pszeniczny lub kukurydziany). Szczotkowanie drażni skórę, co dodatkowo wywołuje uczucie swędzenia. Sama kombinowałam jak "koń pod górę" a wystarczyło zmienić psu papu. Nie mówię, że tak jest w Waszym przypadku, ale należy wziąć to pod uwagę...
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 37
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 10 sty 2013, 12:48

zakrapiane miała miesiąc temu, ale to nie ważne, bo drapie sie przy każdym szczotkowaniu, a dzisiaj na grzbiecie zauważyłem zmiany sierści, tak jakby siwiała. A zmieniłem jej karmę z puriny na brit, ale przy purinie też się drapała
Obrazek
SAYR
Losowy avatar

Re: Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 10 sty 2013, 12:55

A może małej nic nie jest ? Tak jak patrzę na fotki, to wnioskuję,że może ją swędzieć skóra, bo zaczyna się wymiana futerka. Moje zwierzaki zawsze trochę bardziej się w tym okresie drapały.
Nie panikować, tylko obserwować i regularnie czesać :)
Dla naszych sierściuchów to czysta przyjemność takie drapanko, a jakie pożyteczne ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 10 sty 2013, 13:02

SAYR napisał(a):zmieniłem jej karmę z puriny na brit, ale przy purinie też się drapała


Obie karmy mają taki sobie skład. Obie zawierają składniki, które mogą uczulić psa. W jednej masa zbóż, a w drugiej olej drobiowy. Po czymś takim moja suczka już by się pewnie drapała, ale...tak jak pisze vega_bw - należy obserwować psa, bo to nie musi być nic złego. Sam powinieneś ocenić intensywność i częstotliwość drapania. A jeśli masz jakieś ALE, to pozostaje wizyta u Weta.

Ps. Sprawdź, czy ten siwy pasek na grzbiecie, o którym piszesz, nie jest spowodowany taką jakby "mączką"? Skóra może się w taki sposób łuszczyć, gdy jest b. przesuszona.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 37
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 10 sty 2013, 18:00

Aśś napisał(a):Kropelki na pchły aplikuje się raz na miesiąc, ponieważ tyle działają. Tak jest w przypadku Advantixu i Frontline'u (jak z innymi nie wiem).


Nie chcę się wymądrzać, ale mój wet powiedział, żeby kropli przeciwpchelnych szczeniakowi nie aplikować zbyt często bo właśnie mogą uczulić i podrażnić delikatną jeszcze skórę, raz na 2,5-3 miesiące wystarczy chyba że mamy poważny problem z pchłami, dopiero gdy pies w pełni wymieni futro na dorosłe a sierść się "ustali" można podawać normalnie, czyli raz na 4-6 tygodni.

Bardzo prawdopodobne jest natomiast, że psina zaczyna po prostu zmieniać futro na dorosłe, gdy Czarecki się do tego zabierał drapał się tak niemiłosiernie, że aż wylądowaliśmy u weta. :lool:
reinevan
Losowy avatar

Re: Szczotkowanie

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 10 sty 2013, 18:11

Dzięki za rady, będę obserwował.
SAYR
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje